Skocz do zawartości

Corolla E10, kickpanele, X-ion 165 - potrzebna pomoc.


invalid
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Obecnie na półkach leżą i czekają na cieplejsze dni:

-JVC KD-G821

-AS X-ion 165

-JL 300/2

-AS Helon 15 SPL

-Pieca do Helona jeszcze nie kupiłem ale prawdopodobnie będzie to HCCA D5000

-Gadżet w postaci Soundstream'a 8F

-Sygnałówki Audison Connection

-Zasilanie 70mm^2 już położone

-Głośnikowe jeszcze nie wybrane

-Aku jeszcze seryjny

 

Dodam, że nie jestem fanatykiem niuansów brzmieniowych, głównie zależy mi na głośności i dynamice,

ale przy zachowaniu jak najlepszej jakości.

 

Przejdźmy więc do sedna sprawy jakim jest zamontowanie X-ionów w drzwiach :roll:

Nie jest tajemnicą, że dystanse do E10 są niedostępne, co trochę komplikuje sytuację.

Do tego dochodzi modyfikacja boków w drzwiach.

 

Tak wygląda otwór na głośnik:

http://img48.imageshack.us/img48/498/1dziuraoy5.jpg

 

Tak powinien wyglądać dystans:

dystans

 

Dowiedziałem się, że maks głębokość montażowa woofera to 62mm (ale dystans musi mieć chyba z 40mm) czyli tyle, ile ma X-ion, ale nie chcę go pchać na styk, poza tym membrana głośnika może zawadzać o maskownicę:

http://www.forum.corollaclub.org/download.php?id=3461&sid=5c721816ef6625dd2129603748575337

 

Jakby tego wszystkiego było mało, to drzwi (do góry nogami) wyglądają tak:

http://img376.imageshack.us/img376/4031/dscn6361mq3.jpg

 

Wpadłem na pomysł, żeby przerobić / zlecić przeróbkę boczków i zamiast tej szalenie wielkiej i irytującej kieszeni dać kickpanel.

Możecie mi podpowiedzieć czy to jest dobre rozwiązanie? Może ktoś z Was miał już do czynienia z tym autem? Jak robi się taki kickpanel? Jakie są koszty takiej usługi? Gdzie w woj. łódzkim najlepiej zrobić coś takiego? Ile czasu to pochłania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale się chciało komuś rysować dystans w cadzie :P ale faktycznie lekko popiętrolony ma kształt :P

Co do kickpaneli, to dobra opcja, roboty z tym jest sporo, ale moim zdaniem warto. Tylko w twoim przypadku ten boczek trzeba by podzielić na dwie części, dół zrobić kickpanel i zamocować sztywno do drzwi, a górę boczku przymocować jak tak jak była wcześniej. Ale to roboty od cholery a koszt, hmmm, samemu to jeszcze nie tak źle, ale u kogoś, to już myśle że koło 1k.

A czy nie dało by się podstrugać boczku od spodu, w miejscu gdzie jest głosnik, zeby zamontować grubszy dystans i żeby było więcej luzu między głośnikiem (membraną) a boczkiem (maskownicą)?

Drugie wyście to wyprowadzić głośnik na dystansie poza boczek drzwi, wyciąć otwór w boczku, lekko go przymodelować i na to zamontować maskownicę od AS. Kurde chętnie bym się w coś takiego pobawił, dla własnej przyjemności i satysfakcji :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze jedna opcja.. Można zrobić tak jak u mnie.. Dystanse wypuścić poza boczek i poźniej przerobić oryginalną maskownicę. Wyciąć w niej otwór, przykleić kawałek drutu i wyprofilować. Po czym położyć na to żywicę..

 

Tu na samym dole masz kilka fot: http://strefacaraudio.pl/forum/topics4/ca-...iolo-vt1649.htm

 

Jutro postaram się tam dorzucić foty z produkcji tych moich "paneli", żebyś zobaczył jak to jest zrobione.. Moim zdaniem dobra opcja..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ziolo, opcja niby dobra, tyle że u Ciebie boczek był płaski i łatwiej jest coś sensownie wyglądającego wkomponować, a u invalida to może być lekki problem, faktycznie trochę zagwóstka jest nad tymi drzwiami, chętnie bym takie wrzucił na warsztat, ale aż sam bym się efektu obawiał :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...