Skocz do zawartości

Podłączenie 2 x JBL P1224 i 2 x JBL GTO 7001


Markuz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam dwa głośniki JBL P1224 każdy z nich posiada dwie cewki z mostkowane na 2ohm i podłączone do wzmacniacza 

JBL GTO 7001 ale znalazłem na necie takie podłączenie:

 

http://nsa22.casimages.com/img/2011/12/25/111225114358849650.png

 

Czy to ma jakiś sens, bo raczej w tej klasie wzmacniaczy nie ma dwóch identycznych?

I co by to miało dać takie skrzyżowanie wzmacniaczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj raczej niechodzi o mostki piecowni a o kontrole nad subami. Tak przynajmniej ja to sobie tlumacze. Takie polaczenia sa wg mnie lepsze ze wzgledow wdajnosci piecow, kazdy zasila swojego suba ale nie oddzielnie, przy polaczeniu takim moc rozklada sie rownomiernie na kazdego suba (na kickerach jest nadwyzka mocy) Jesli zle to pojmuje niech mnie ktos postawi na wlasciwej sciezce;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie jest to czasami tak ze wzmacniacze muszą mieć opcje "linkowania".

Z tego co kojarze to trzeba je jeszcze jakos odpowiednio połączyć, zeby mogły w mostku miedzy sobą pracować

Nie umiem sobie teraz przypomnieć jakie to były wzmacniacze, ale w jednych widziałem opcje master i slave

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JBL GTO 7001 nie ma "linkowania" przynajmniej nic mi o tym nie wiadomo i nie ma na nich żadnych takich przyłączy, natomiast takie połączenie fakt przyniesie wyrównanie mocy na oby dwóch głośnikach co ułatwi kontrole nad ich równym graniem ale jednocześnie martwi minie to że na jedną cewki jednego głośnika może pójść różną moc czy wtedy się to przeciwdziałać sobie i znosić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


przyniesie wyrównanie mocy na oby dwóch głośnikach co ułatwi kontrole nad ich równym graniem

 

 


martwi minie to że na jedną cewki jednego głośnika może pójść różną moc czy wtedy się to przeciwdziałać sobie i znosić?

 

wydaje mi sie czy sam sobie przeczysz;d;d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


ale jednocześnie martwi minie to że na jedną cewki jednego głośnika może pójść różną moc czy wtedy się to przeciwdziałać sobie i znosić?
znosic sie moze tylko przy przeciwfazach, jesli na kazda cewke bedzie rózna moc głosnik po prostu zagra ciszej...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...