Skocz do zawartości

Problem Cerwin Vega Vmax 12


4Real
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,tak jak w temacie mam problem z cerwin vega vmax12,napedzana jest Kenwood kac 1023 wcześniej velocity vr2100.Vega spieta jest  w 8ohm problem tkwi w tym ze nie moge gainem ruszyc ponieważ czuc ze smierdzi z niego.Czy jest możliwość ze to bedzie przez skrzynie ? niestaty strojenia nie pamietam.
Dane Skrzynki:
http://img29.imageshack.us/img29/796/boxbr.jpg
A-537x364- 2 płyty takie same
B-600x364-1pyta
C-349x364-1Płytla
E-600x403-2 płyty taki same
D-385x364-1płyta
F- 304mmx364-1płyta
G- 302mmx364-1płyta
Gain ustawiony jest
http://img163.imageshack.us/img163/4163/gain.png

dostałem opcje że to może byc przez skrzynie,dlatego że głosnik poprostu niecofa sie i praktycznie tylko wychyla,chodzi mi o to że port jest zbyt mały poczym powietrze niewylatuje tak jak trzeba robiac taka poduszke w skrzyni która przytrzymuje głosnik i byc moze z tego powodu pali sie cewka ?Na początku jest przez moment dobrze potem juz nie.
Prosze o pomoc.
   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zdaje się Kolega Zomer1980 pomagał Ci z projektem skrzyni, więc raczej nie tu tkwi problem :) A nie przysmażyłeś czasami Vegi już na Velocity, bo tak mi się coś kojarzy :D później w 2 Ohm na Keniu, więc coś pod kilowat poszło :D Wydaje mi się, że głośnik dostał trochę prucia na Velocity, teraz to już się potęguje tylko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cewka nie jest przysmazona,i teraz to nie ma nic do czego bo tak jak napisałem w skrzyni robie sie poduszka i głosnik niecofa się tylko bardziej wychyla tak jakby był za mały port,dostałem jeszcze informacje ze ten głosnik lepiej bedzie grał w zamknietej.Jeszcze byc moze to wina radia ? hmm sam juz nie wiem,głosnika nie chce zjebac dlatego pytam.

 

 


 "później w 2 Ohm na Keniu, więc coś pod kilowat poszło :D "

 

był podlaczaczony dosłownie na 5s..a gain jescze nizej byl niz zaznaczyłem...:) j

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no fakt  masz racje,problem jest z czymś teraz tylko z czym..bo jest coś nie tak,nie wierze ze lekko podkrecony gain pali głosnik w 10sekund tym bardziej przy 8ohm.Moze problem lezy w radiu ? złe ustawienia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś chyba przysmażyłeś tym Velocity, już kiedyś mi o tym pisałeś.. 

Aż się boje spytać - cewunia nie chrobocze? Sprawdź rezystancję cewki. Każda ceka powinna mieć tyle samo, zapewne chyba 3.5ohma

Bo to był model Vega 12.4? Sprawdź obie cewki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pod velocityu tez przysmierdział ale to tylko raz sie tak traffiło i od razu gain z połowy przykrecilem naa 10-11,głosnik robi bardzo duza zadyme pod tym kenwoodem i jestem zadowolony z niego może poprostu ten gain tak musi byc?

 

prawdź rezystancję cewki. Każda ceka powinna mieć tyle samo, zapewne chyba 3.5ohma

Bo to był model Vega 12.4? Sprawdź obie cewki

juz pisałem wyżej ze sprawdziłem rezystancje cewek i tak trzyma na cewke,3.6,3.5

 

a może to dlatego że mam włączoną opcje Loudness czyli podbicie niskich częstotliwości?

 

jeśli to mam wyłączone wtedy mogę pozwolić troszke na rozkrecenie gainu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź solidnie na warsztat tą Vege. Pierwsze co zrób to wykręć ze skrzyni, poruszaj membraną, sprawdź czy cewka porusza się bez oporów, posprawdzaj zawieszenia górne i dolne, zmierz opór cewki.  Wszelkie podbicia niskim tonów radziłbym powyłączać, albo korzystać z tego z mega rozsądkiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może problem rozwiązany...

Okazało się, że 4Real, poza tym co napisał miał włączony jeszcze coś ala "loudness", a poza tym dodatkowo "podkręcony" dosyć mocno bas na radiu. Ma wszystko poustawiać na 0 i jeszcze raz sprawdzić, czy teraz takie same kwiatki będą występowały :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to powinno się ten post podwiesić na stałe- "Czego nie robić z gainem, bassem, loudnesem" i dlaczego..

 

Swoją drogą inne sprawdzanie cewki w sposób prosty- Postawić na membranie coś cięższego, tak aby poruszyć cewkę w dół, np: o 5minimetrów. I znów sprawdzić rezystancje cewek.

Wprowadzi pewne zmiany, ale nie powinny dużo odbiegać - od tak dla pewności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec tak sprawdziłem cewki i wyszło:

miernik ustawiony na 200ohm

1 cewka-03.9

2 cewka-03.9

połaczenie szeregowe-07.1-07.2

polaczenie równoległe-07.1-07.2

 

jeśli nacisne srodek głosnika nic nie szura jest dobrze,ale gdy lekko z boku słychac takie  szuranie jakby tarło sie coś

http://img829.imageshack.us/img829/272/obraztt.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To normalne gdy naciśniesz membranę w jednym punkcie skrajnie przy zawieszce górnej  że "szura " . Ale nie rozumiem jednego: przy połączeniu szeregowym i równoległym otrzymujesz te same wartości?  Coś nie tak.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle spina, może tylko zamienia przy jednych zaciskach + z - i myśli że to coś daje :rotfl:

takiego debila to ze mnie nie rób bo wiem jak spinać cewki pod odpowiednią impedancja

 

przy spięciu cewek w 2ohm pokazał 07.1-07.2 i przy spięciu w 8ohm to samo pokazał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...