Skocz do zawartości

Prośba o opinię na temat subwoofera


koggi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Znajomy spytał się mnie dzisiaj o taki głośnik:CARPOWER CRB-38HQ

Jakie jest Wasze zdanie na jego temat? Ma to grać w Hondzie CIVIC, pod jakim piecem jeszcze nie wiadomo, muza to głównie hip-hop, zależy na mocnymudeżeniu i niskim zejściu. Preferowana jakość to raczej "dudnienie" niż jakiś high-end. Budżet to max 350 zł na sam głośnik i koniecznie 15" (muzyka i względy wizualne :/ )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem do czynienia z opti w swoim fordzie. Bardzo dobry jakosciowo subwoofer, mimo iz chinczyk to stoi na bardzo dobrym poziomie. Jedno mnie ciekawi bo ta wersja miała z tego co pamietam2x4ohmy a seria z jasna membrana 2x2ohm.

Głosniczek pokazywał dobre zejscie juz w nie duzej budzie, stosunkowo szybki (jak na 15")

Spisywał sie dobrze tez w skrzyni zamknietej, cewka 3calowa wydaje sie sie 1600watt rms-u nie obsłuzy ale chodziło to na hifonie xxthor wiec dostawał jakies 2kw-bezproblemowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może buszmen Nuke 15" ?

 

No ciśnienie to on daje fajne, ale z resztą to gorzej (szczególnie jeśli chodzi o punktualność) - ja chciałem mieć dużo ciśnienia i niskie zejście to ma 2 x Boschmann NUKE, ale jemu zależy raczej na czymś trochę szybszym, chociaz uparł się na 15".

Z kolei Lanzara MAX nie chce, "bo to taki oklepany sprzę" :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie wiem, że o "szybką" 15" trudno w cenie 300-400 zł. Może uda mi sie go przekonać do jakiejś 12", ale jakiej - lanzar odpada z tych wzgledów co powyżej. Może coś z najniższej półki RE, tylko czy to zapewni mu wystarczająco duzo basu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiony CARPOWER 15". Jak na swoją cenę to całkiem przyzwoity przetwornik. Poza ciśnieniem, to sprawdza się chyba lepiej niż moje BM NUKE. Ogólnie z grupy BM, Sony, Pioneer, JBL itp. to chyba jego bym rekomendował, ale to tylko moje zdanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie zagrał na próbę w budzie liczonej pod Lanzara MAX 15" i zasilony był Boschmannem PCH-990ATX (to mieliśmy pod ręką). Budę jakąś mu skonstruujemy, ale chyba closed, bo kumpel chce mozliwie dynamicznego grania jak na 15". Docelowo bedzie zasilany chyba SLA 1500, bo kolega planuje taki piecyk z zapasem mocy zakupić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...