Skocz do zawartości

Alpine CDA9887R + Helix HXA400MkII + głośniki przód / podłączenie kabla RCA


Rekomendowane odpowiedzi

Czy dobrze to jest podłączone?

Zestaw :

- Alpine CDA 9887R

- Helix HXA400 MkII

- kable RCA VIBE 3m

- kable Y VIBE

- zwrotnice Helix Avantgarde

- głośniki przód VIBE

- wzmacniacz na subwoofer VIBE

- subwoofer skrzynia zamknięta

--------------------------------------------------------------------------

Radio ustawiane na Crossover (X-OVER) w trybie 2.2ch (3WAY)

Kable RCA są podłączone - jeden do wyjścia w radiu SUB a drugi do FRONT

Kable głośnikowe podłączone są do wzmacniacza w mostku 1-2ch i 3-4ch  i są w trybie MONO. W instrukcji wzmacniacza piszę że przy mostku oba wejścia RCA wzmacniacza mają mieć sygnał więc musiałem rozdzielić 1XRCA z radia na 2XRCA do wzmacniacza .

 

Zrobiłem to tak że do kabel RCA rozdzieliłem dwoma kablami typu Y. Mam teraz sygnał ze wzmacniacza w mostku na prawe i lewe drzwi.

 

Pytanie ma do znawców tematu czy dobrze podszedłem do sprawy - a może mam zrobić to inaczej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio ustawiane na Crossover (X-OVER) w trybie 2.2ch (3WAY)

Kable RCA są podłączone - jeden do wyjścia w radiu SUB a drugi do FRONT

 

Po co masz odpalony 3way, jeżeli korzystasz tylko z sygnału FRONT? Nie wiem jak w przypadku Twojej alpiny, ale jakbyś miał 9835 odpaloną w 3WAY i podłaczył głośniki pod front, to miałbyś je strasznie wysoko cięte od dołu bo dla jednostki byłyby to tweetery (wszystko da się skonfigurować w takim przypadku ale nic o tym nie wspomniałeś więc zakładam, że tego nie zrobiłeś).

 

 

radio w tryb 3-way , a zwrotnice pasywne są ?  przód zrobiłeś w jeden mostek a sub w drugi mostek ? masz tylko jedna parę RCA 2-kanały a wzmak czterokanałowy  ??

 

Z postu wynika, że ma 2 wzmacniacze, helix na przód i vibe na suba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Tylko że 9887 nie ma xovera na pokładzie (jak 9835 dla TW HPF zaczyna się od 1kHz) ,a tylko filtry zwykłe, proste HPF (chyba do 200 HZ ), więc to nie ma znaczenia z którego RCA weźmiemy sygnał   ;)

 

To 3way z tego jak z koziej ... trąbka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0

 

 


W instrukcji wzmacniacza piszę że przy mostku oba wejścia RCA wzmacniacza mają mieć sygnał więc musiałem rozdzielić 1XRCA z radia na 2XRCA do wzmacniacza .
 
Zrobiłem to tak że do kabel RCA rozdzieliłem dwoma kablami typu Y. Mam teraz sygnał ze wzmacniacza w mostku na prawe i lewe drzw

 

Na szybko znalazłem fotę wzmacniacza i są pstryczki  A+B i C+D , więc wystarczy podać lewy RCA od radia na np. A  , a prawy na C i włączyć odpowiednie pstryczki , a rozdzielacze są niepotrzebne .

 

PS: inna sprawa , to sam fakt mostkować taki wzmacniacz aby pędzić nim przód , zamiast puścić to w biampingu ...no chyba że myślisz że większa moc mostka da mega kopa głośnikom ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że 9887 nie ma xovera na pokładzie (jak 9835 dla TW HPF zaczyna się od 1kHz)

 

Jak to nie? W 9887 hpf dla tweetera również zaczyna się od 1khz. Masz tam przecież normalną pełną aktywkę.

BTW Na 3-way normalnie może słuchać muzyki bez wykorzystania aktywki, wystarczy ustawić zbocza na FLAT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Jak to nie?

Fakt !  Czytałem manual z 117 zamiast 9887 !      :mur1:

Alpine 9887 ma dokładnie taki taki proc jak 9835(33,55,53) , tzn. chodzi o funkcje , tak więc najlepiej dokupić drugi kabel RCA i podłączyć przód aktywnie , no chyba że zwrota Helixa została dobrana do tych "wajbów" na drodze odsłuchowej , a nie jest przypadkową niby okazją allegro ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie namieszaliście mi tak w głowie że już sam nie wiem co i jak...

Na razie to zrobiłem małe zmiany :)

- wzmacniacz VIBE poszedł na serwis aukcyjny. 

- radio zostało przestawione w tryb 4.2ch

- HELIX napędza teraz 1-2ch głośniki przód i jest w trybie STEREO a 2-4ch w mostku idzie na subwoofer w trybie MONO ( mnie się wydaje że jest lepiej )

Co do ustawień samego radia to jeszcze nawet nie jest odblokowany INPRINT - udało mi się kupić egzemplarz  który nigdy nie był wyciągnięty z oryginalnego pudła :)

Co do zwrotnic to fakt zostały kupione okazyjnie ,ale nie na Allegro - oryginalne z kompletu VIBE były beznadziejne.

Teraz tak poważnie - czy można to podłączenie zrobić jeszcze inaczej ???

----------------------------------------------------------------------------------

Ja jestem początkującym audio właścicielem ( zresztą 45letnim ) i  trochę obce mi są pojęcia Bi-amping , cięcia , podłączenie aktywne ect... Ale człowiek zawsze się uczy.

Auto to Vectra B wygłuszone drzwi i dach , został jeszcze do zrobienia bagażnik. Nie potrzebuję jakiegoś super rozbudowanego systemu z pięcioma wzmacniaczami i 10 głośnikami - po prostu nie mam miejsca w bagażniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...