Skocz do zawartości

Problem z subwooferem i piskiem


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z zestawem:
Radio Pioneer DEH-P88
Głośniki Przód Morel Tempo 6
Skrzynia JBL GT5-2402BR
Wzmacniacze:
Na Morele - Hertz HCP2
Skrzynia    - Pioneer GM-D8500M
Kable zasilające Hollywood Audio Pro 44 (Głośnikowe, REM, Zasilające miedziane)
kable zasilające 21mm^2 do rozdzielacza > 21mm^2 do monobloku Pioneer  i 10mm^ do Hertz pod morel 6 
Masa z karoserii i przewody jak powyżej
Kable pod morele 2mm^2
Kable pod skrzynię 5,5mm^2


Przód gra fajnie i nie ma problemu ale problem jest z skrzynią. Raz gra głośniej a raz ciszej. 
Wydaje mi się jakby brakowało mocy. Skrzynia ma 550RMS zaś wzmak 600RMS
Drugi problem to pisk w głośnikach który idealnie piszczy jak obroty silnika. 
Czy w pierwszym wypadku pomoże Kondensator?
Czy w drugim przypadku pomorze Filtr? - (pętla masy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do pisku jak masz puszczone kable sygnalowe ?jak razem z pradowymi to moze być problemem staraj sie puszczać druga strona niż prądowe  , słabej jakości kable ,pisk dochodzi najczesciej z zakłóceń od alternatora co do kondka nie zaszkodzi napewno nie przygasaja ci swiatla itp ? jak tak cienkie kable do wzm chociaz powinny byc ok moze slaba masa ?? daj dodatkowa aku -karoseria 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do pisku jak masz puszczone kable sygnalowe ?jak razem z pradowymi to moze być problemem staraj sie puszczać druga strona niż prądowe  , słabej jakości kable ,pisk dochodzi najczesciej z zakłóceń od alternatora co do kondka nie zaszkodzi napewno nie przygasaja ci swiatla itp ? jak tak cienkie kable do wzm 

Kable sygnałowe puszczone z prawej strony zaś zasilające z lewej gdzie też idzie instalacja samochodowa. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz kable rca z zestawu Hollywood'a to sprawdź czy w dobrym kierunku masz je ułożone. Powinny być nadrukowane takie strzałki bo są to przewody kierunkowe...nie pamiętam o co w tym chodziło ale miało to jakiś związek właśnie z masą :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz kable rca z zestawu Hollywood'a to sprawdź czy w dobrym kierunku masz je ułożone. Powinny być nadrukowane takie strzałki bo są to przewody kierunkowe...nie pamiętam o co w tym chodziło ale miało to jakiś związek właśnie z masą :P

 

U mnie było to samo sprawdz kable Hollywood'a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Jeśli masz kable rca z zestawu Hollywood'a to sprawdź czy w dobrym kierunku masz je ułożone. Powinny być nadrukowane takie strzałki bo są to przewody kierunkowe...nie pamiętam o co w tym chodziło ale miało to jakiś związek właśnie z masą
Kurde, mam te sygnały ponad rok czasu i nawet nie zwróciłem uwagi że są kierunkowe  :kwasny:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...