Skocz do zawartości

Megane III czyli budżetowe SQL w aucie za rozsądną cenę


pawel_luk1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 210
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 1 rok później...
  • 11 miesięcy temu...

No to kolejny roczek minął... :D

 

Postanowiłem w końcu zapodać jakiś procesor...

Mój wybór padł na H700, tylko problemem dla mnie było źródło sygnału dla owego procesora...

 

Wszystkie DVA mnie odstraszają - brak normalnej obsługi iPoda przez USB.

Malinki, chromecasty - dla mnie dramat - za dużo kombinacji, obsługa z tableta, uruchamianie po 40 sek. itd... :P

 

Radio jakie posiadam - Alpine CDE-178 ma kapitalną obsługę i jest bardzo funkcjonalne, więc zacząłem kombinować, jak by tu z niego wyciągnąć sygnał optyczny...

Okazało się, że posiada ono magistralę I2S i da się taki sygnał przekonwertować do formatu SPDIF

http://halin-kvd.blogspot.com/search?updated-min=2014-01-01T00:00:00%2B02:00&updated-max=2015-01-01T00:00:00%2B02:00&max-results=1

 

 

Postanowiłem więc, wziąć sprawę we własne łapy:

Zdobyłem konwerter

post-7417-0-06897000-1487362372_thumb.jpg

 

podłączyłem w odpowiednie miejsce :P

post-7417-0-17875400-1487362272_thumb.jpg

 

i DZIAŁA ! :) :) :)

post-7417-0-33986100-1487362312_thumb.jpgpost-7417-0-76541700-1487362429_thumb.jpgpost-7417-0-50080700-1487362712_thumb.jpg

 

 

Ponadto okazało się że CDE-178 jest tak zbudowane, że sygnał cyfrowy jest dostępny ze WSZYSTKICH źródeł.

nawet rozmowy przez BT działają! Więc radio z prockiem wystarczy połączyć tylko światełkiem. RCA jest zbędne.

 

Na razie jestem po próbach na stole, ale wygląda to bardzo obiecująco  :)

post-7417-0-18025000-1487362306_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

YES, Sir!

Tuner, śmiga po światełku,  :D

 

WSZYSTKO śmiga po światełku.

Przy przełączaniu źródeł w radiu nie ma żadnych pyknięć itd.

 

Jedna rzecz nie działa. Ten taki BEEP przy naciskaniu klawiszy w CDE... :D


Fajna rzecz
Czy do głośności jest potrzebny rux ?

No tak. CDE nie wie co to Ai-Net...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

YES, Sir!

Tuner, śmiga po światełku, :D

 

WSZYSTKO śmiga po światełku.

Przy przełączaniu źródeł w radiu nie ma żadnych pyknięć itd.

 

Jedna rzecz nie działa. Ten taki BEEP przy naciskaniu klawiszy w CDE... :D

 

No tak. CDE nie wie co to Ai-Net...

A jak same wrażenia z procka w stosunku do radia? Widziałem też h800 słuchałes... Porównywales?

 

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to kolejny roczek minął... :D

 

Postanowiłem w końcu zapodać jakiś procesor...

Mój wybór padł na H700, tylko problemem dla mnie było źródło sygnału dla owego procesora...

 

Wszystkie DVA mnie odstraszają - brak normalnej obsługi iPoda przez USB.

Malinki, chromecasty - dla mnie dramat - za dużo kombinacji, obsługa z tableta, uruchamianie po 40 sek. itd... :P

 

Radio jakie posiadam - Alpine CDE-178 ma kapitalną obsługę i jest bardzo funkcjonalne, więc zacząłem kombinować, jak by tu z niego wyciągnąć sygnał optyczny...

Okazało się, że posiada ono magistralę I2S i da się taki sygnał przekonwertować do formatu SPDIF

http://halin-kvd.blogspot.com/search?updated-min=2014-01-01T00:00:00%2B02:00&updated-max=2015-01-01T00:00:00%2B02:00&max-results=1

 

 

Postanowiłem więc, wziąć sprawę we własne łapy:

Zdobyłem konwerter

attachicon.gifIMG_5625.JPG

 

podłączyłem w odpowiednie miejsce :P

attachicon.gifIMG_5634.JPG

 

i DZIAŁA ! :) :) :)

attachicon.gifIMG_5640.JPGattachicon.gifIMG_5649.JPGattachicon.gifIMG_5638.JPG

 

 

Ponadto okazało się że CDE-178 jest tak zbudowane, że sygnał cyfrowy jest dostępny ze WSZYSTKICH źródeł.

nawet rozmowy przez BT działają! Więc radio z prockiem wystarczy połączyć tylko światełkiem. RCA jest zbędne.

 

Na razie jestem po próbach na stole, ale wygląda to bardzo obiecująco  :)

 

:ok:

 

Zastanawiam się tylko - do czego procesor w Twoim systemie ?  :P  :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałbyś posłuchać, co zrobił H700 :D Zwłaszcza na basie..., chociaż na resztę pasma też nie można narzekać. :)

 

CDE-178 i inne nowe CDE, to bardzo fajne radia, ale jednak H700 czy H800 to inna liga.

 

@ Baltosz. Mnie H700 bardziej leży niż H800.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałbyś posłuchać, co zrobił H700 :D Zwłaszcza na basie..., chociaż na resztę pasma też nie można narzekać. :)

 

CDE-178 i inne nowe CDE, to bardzo fajne radia, ale jednak H700 czy H800 to inna liga.

 

@ Baltosz. Mnie H700 bardziej leży niż H800.

 

Trzeba będzie posłuchać przy okazji najbliższej wizyty we Wrocku  :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To powiem Wam jeszcze w wielkiej tajemnicy (tylko nikomu nie mówcie :)), że wszystkie nowe CDE-175, 177 oraz CDE-193, 195, 196, UTE-72, 92 posiadają prawie identyczną architekturę jak CDE-178 i można z nich wyciągnąć światełko, na którym będzie sygnał cyfrowy ze wszystkich źródeł.

 

A w takim CDE-196DAB, to i z radia cyfrowego DAB powinien być bez żadnych konwersji na analog i z powrotem, wypluwany na światełko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Ponadto okazało się że CDE-178 jest tak zbudowane, że sygnał cyfrowy jest dostępny ze WSZYSTKICH źródeł.

nawet rozmowy przez BT działają! Więc radio z prockiem wystarczy połączyć tylko światełkiem. RCA jest zbędne.

Jestem pełen podziwu dla tego co robisz :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda, ze fajne i proste rozwiązanie? Moim zdaniem lepsze niz np. Ipod -> ipure -> procek czy tez tablet -> wifi -> chromecast -> procek.

 

Tu, ze tak powiem, funkcjonalność radia jest zachowana w 100%.

 

Jak przeanalizowalem jak cała seria tych radyjek jest skonstruowana (wszystko leci po szynie I2S ) to aż dziw bierze , ze Alpine nie zrobiło tego w standardzie...

No ale nie zrobia przeciez optyka w radiu za 800 - 1000 tylko dopiero w stacji za 6000.- zl. [emoji14]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest koszt takiej przeróbki?

Mnie to kosztowało 160,- zl. Nie licząc godzin własnej pracy, śledzenia schematów i szukaniu sygnalow oscyloskopem...

Transmiter kupiłem u Michaiła z Ukrainy (on go sam zaprojektował i wykonal) - razem z przesyłką kosztował mnie 110,- zl.

Największe wyzwanie to było jednak wlutowac się w płytkę PCB. .. Zanioslem więc radio do serwisu laptopów, gdzie Pan się uśmiechnął i powiedział, ze to będzie 50,- zl. :D

 

Ale nie licz, ze ktoś Ci to za 160,- zl zrobi....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...