Skocz do zawartości

Którę radio z poniższej listy wybrać?


Rusek90
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie userzy!

 

W kilku już tematach (nie moich, ponieważ nie chciałem robić offtopa) wypytywałem się już o pomoc w wyborze radioodtwarzacza.

I dalej się zastanawiam co wybrać. Budżet to ok 500 (jeśli bardzo by było warte mogę dorzucić 50 zł ponieważ Mikołaj był szczodry w tym roku :P )

Chciałbym kupić używane, ale nie mocno zniszczone.

 

I oto po obserwacji (2 tygodniowej) co udało mi się znaleźć:

(link przedstawia screena aukcji obserwowanych przeze mnie na allegro)

:Pscreen

 

Liczę na wasze porady, co warto licytować/kupić od razu.

 

pozdrawiam i z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rusek pod jakie klocki ma być to radio.........

 

Narazie pod PB S-6C albo Helixy DB 62.1 + do nich jakiś mały wzmacniacz typu Audison srx2 bądź jakiś Axton, z czasem będę klocki wymieniane, to tak na początek...

 

 

Z tej listy odpada 98156 (zapomniałem usunąć; ze względu na cenę)

 

I dochodzą:

- CDA-9852RR (super stan, cena minimum450PLN)

- CDA-9854R (cena minimalna 399 (licytacja))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te starsze Alpinki często lubią mieć kłopoty z nagrywanymi CDRami ... warto by przetestować radio przed zakupem(CDR lub lepiej CDRW i poskakać po utworach w przód i tył) , bo wymiana lasera i kalibracja to ok 300zł (Horn). Taka wymiana pomaga na dłuuugi czas ale trzeba wkalkulować ryzyko w cenę .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

noname, u mnie pojawiały się problemy z czytaniem CDrów, ale poradziłem sobie z tym, nagrywam max 24x i jest ok :P

 

[ Dodano: 2009-01-02, 17:18 ]

Dodam w kwestii Alpinek, ja jestem zadowolony, ale dobrą opcją są też w tej kasie JVC SH i starsze Clariony, te z serii 9xx, kupisz spokojnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie pojawiały się problemy z czytaniem CDrów, ale poradziłem sobie z tym, nagrywam max 24x i jest ok

 

Z czasem będzie gorzej ... potem będziesz szukał stareńkiej nagrywarki ,która ma możliwość nagrania x1 :P , bo tych nowszych nie można zmusić do takiej prędkości ... tzn ja nie znalazłem takiej możliwości w opcjach napędu i najmniej mam x8 . Poradziłem sobie inaczej , bo mam CDRW ,które max ma x4 . Dodam ,że moje radio łyka nawet CDRW z prędkością x24 a tylko dlatego ,że szybszej nie mam :P . Oczywiście nie wszystkie Alpiny miały takie kłopoty ale kupując np 7944 i 7939 to skazujemy się praktycznie na oryginały .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No więc sprawa wygląda tak...

Byłem w Saturnie i ogólnie nic mnie tam nie zachwyciło...

Najbardziej (opcjonalnie i estetycznie) podobały mi się różnego rodzaju Kenwood'y i Alpine'y (zresztą jak i wirtualnie :) ), co do odsłuchu to nie dało się ich porządnie przetestować bo były podłączone do jakiś głośników 13 cm JBLa :| i cały czas ktoś się kręcił i przeszkadzał :P

Alpine 9885R niestety nie było, ale za to był model 9884R i akurat ten tak średnio mi się podobał. Fajny za to był Kenwood kdc-w707 ( z windą i ukrywanym panelem(fajna sprawa)), chociaż lepszy by był kolorowy wyświetlacz tak jak widziałem w internecie mają modele 8xx.

A głośniki to jeszcze gorsza lipa... Jedyne dobre, które tam widziałem to Helixy z jakiejś serii Espiryt czy jakoś tak :P Pytałem się o DB 62.1 ale nie posiadali na stanie jedynie 6.1... A o PB nigdy tam oczywiście nie słyszeli :P

 

Byłem jeszcze w Euro RTV AGD i jakimś nowym Electro World, ale lepszego asortymentu nie mieli niż w Saturnie.

 

Więc teraz chyba pozostaje mi szukać okazyjnie coś z serii Kenwooda 7 albo 8 i ewentualnie jak się trafi dobra aukcja z Alpinem jakimś.

 

 

 

 

EDIT:

 

Brak tego radia wprowadza mnie już w dziwny stan i muszę coś wreszcie kupic w tym tyg. bo nie przeżyję...

 

I które z tych trzech modeli Alpine wybralibyście na moim miejscu:

:hyhy: ALPINE CDA-9853R

:P ALPINE CDA-7894RB (stan b. dobry, widać, że raczej nie będzie problemów z laserem)

=> ALPINE CDA-9885R

 

i ewentualnie Kenwood KDC-W7531 tak poza resztą

 

Liczę na pomoc, ponieważ chciałbym wreszcie coś wybrać a mam taka kobiecą naturę, że nigdy nie mogę się zdecydować, więc proszę o zdecydowane typy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fajne, ale naprawdę nie na moją kieszeń :)

Już te 550 to maksymalna kwota jaką mogę dać :P

 

Jeżeli cię zainteresuje, to mogę dać namiar na człowieka, który teraz sprzedaje Clariona DXZ788 na forum Car Audio System. Używany ale w dobrym stanie. Coś koło 500 zł pewnie będzie za niego chciał, a może i mniej. Mówiłeś, że cię Clariony nie interesują, ale jakby coś - napisz PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli cię zainteresuje, to mogę dać namiar na człowieka, który teraz sprzedaje Clariona DXZ788 na forum Car Audio System. Używany ale w dobrym stanie. Coś koło 500 zł pewnie będzie za niego chciał, a może i mniej. Mówiłeś, że cię Clariony nie interesują, ale jakby coś - napisz PW.

 

 

Clariony jak wcześniej pisałem nie są przeze mnie brane pod uwagę za bardzo.

Mam do nich uraz jakiś i ciężko mi się przezwyciężyć.

 

Pytam się o te trzy modele a dostaje odp. o innych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo wiesz... ludzie chcą Ci pomoc i mowią o tym co znają.

 

np. jest fajna cena- zobaczy znalazłem bliźniaczy model do p99r- Pioneer p945r (troche dopieszczenia wymaga) -> http://www.allegro.pl/item540417315_pioneer_deh_p945r.html (teraz chyba dobrze, co? :))ważne że jest pilot no i za tą cene masz:

 

-24 bitowy przetwornik

-120db!! S/N

-13 pasmowy korektro

-opóźnienia każdego kanału

-system automatycznego podgłaśniania w zależności od szumu

-wszystkie filtry dolno i górno przepustowe z regulacją pochylenia zbocza

-bezszczotkowy silniczek przy napedzie CD zapewniający dłuuuuuga prace :P

-jak dorwiesz mikrofon to mozesz korzystać z opcji autoequalizing- automatyczne ustawienie korektora z mikrofonu pomiarowego- ja tak robie i jestem naprawde zadowolony z jakości (przez ok 5 minut sie radio samo ustawia emitując "pink noise" z głośników)

 

 

z wad ktore ma ta jednostka to dość głośno pracujący wyświetlacz (pracuje pod napieciem 220-230V- jest przetwornica) i troche "piszczy" podczas pracy, ale mozna go wyłączyć i jest cicho a jednocześnie z pilota dalej mozna sterować radiem. Za te pieniądze bym sie nie zastanawiał- bo za swojego dałem dużo więcej.. i nie przejmuj sie ze panel jest z KEH'a- ten KEH, P99R i P945 miały te same panele tylko napisem sie różniły..

 

Dodam, że ja mam teraz P945R działające właśnie w trybie PRO i korzystam ze wszystkich dobrodziejstw tego radia.. i powiem szczerze- do pasywnych systemów nie wróce nigdy!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam się o te trzy modele a dostaje odp. o innych :P

 

A komu dziś łatwo? :) Każdy mówi o tym, czego słuchał, lub o czym coś wie.

 

Swoją drogą - jak kupowałem radyjko pierwsze, to też myślałem "alpine, tylko alpine i nic innego". A jakbym wtedy poczytał fora, pomyślał, zastanowił się - może teraz nie musiałbym alpinki sprzedawać =>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No i więc wybór zapadł...

 

Wygrałem aukcję z radyjkiem Kenwooda KDC-W7534U

Czytałem dosyć pochlebne informację o radiach z serii KDC-7xxx i 8xxx,

więc zdecydowałem się na to (i to jeszcze w przystępnej cenie, gdyż na stronie nowe znalazłem za 1635 zł, ale to na pewno stara zawyżona cena).

Zaoszczędziłem tym na głośniki lepsze...

 

A tu aukcja z radyjkiem, która wygrałem (Kenwood KDC-W7534U):

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=553748871

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...