Skocz do zawartości

cdm54 - pytanie aukcja


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przymierzam się do zakupu moreli z tej aukcji:

http://allegro.pl/swietne-morel-cdm-54-midrange-100w-hi-end-i3234066852.html

dzisiaj wieczorem podjadę obejrzeć je osobiście, mam pytanie, na jednym zdjęciu w aukcji widać, że z tyłu na głośnikach są innego koloru wygłuszenia, jeden ma czarne drugie szare, gość przez telefon powiedział że je kupił z większa ilością sprzętu i nie wie czemu tak jest, nie zna ich przeszłości. Jest możliwe że któryś był przewijany? Może wychodziły z czarnym wygłuszeniem i szarym? Może miał ktoś z forum te głośniki? Na co zwrócić uwagę przy zakupie? Podłącze je też na krótko pod zworki 3-way w bagażniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To "wygłuszenie" to kawałek filcu przeciwpyłowego żeby do środka nic nie naleciało.

Co do jego koloru... Stare miały taki brązowoszary, nowe czarny.

Dlaczego mają różne? Może jeden się zniszczył i ktoś dołożył, może to nie jest "para", może... itd.

Wydaje mi się jeszcze że obudowy są malowane ale to może być złudzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam też na oku dls DUR 2.5 z pewnych rąk, podobno to te same konstrukcje, prawda? co lepsze? wszystko to ma grać wraz z mt-23 midbas macrom ext 5.0, alpine 9835r i steg  k2/02 i zwrotnicach od kolegi COBER z forum zrobione za podzespołach mundorf, mam tylko rozkminkę nad średniakami dls czy cdmki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje oko obudowy są na 99% malowane, ale to można ocenić tylko organoleptycznie. Obudowa powinna być jaśniejsza od samego głośnika. Na zdjęciu są bardzo podobnego koloru. Jeśli ktoś je malował, oznacza to że je rozbierał. Jeśli były rozbierane - odradzam kupno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Jeśli ktoś je malował, oznacza to że je rozbierał. Jeśli były rozbierane - odradzam kupno.
Nie przesadzaj.Zdjęcie ramki to odkręcenie 3 wkrętów bez ingerencji w głośnik.DLS dodaje dodatkową maskownicę,którą się wybiera pod własne upodobanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrezygnowałem z tych cdm54, znalazłem ładne cdm 88 i wybór padł na nie :) dzisiaj dorwałem długo poszukiwane mt-23 :) teraz tylko helix a4 w poszukiwaniach i jakaś dobra 13cm w drzwi bo więcej nie wejdzie :( , temat do zamknięcia dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A4 - bardzo bardzo dobry wybor! Osobiscie zakochalem sie w tym wzmaku. 13-tka w drzwi przy tym systemie - wielka wielka szkoda ze nie chcesz dlubnac i wstawic 16-tki. Zreszta zabawie sie we wrozke - kupisz 13-tke, wstawisz posluchasz i bedziesz kombinowal jak wstawic 16-tke. Twoj wybor...

 

Raadek - probowalem rozebrac 54-ki i dalem sobie spokoj, jakos za bardzo wszystko trzymalo sie kupy. Ale pewnie Ty rozbierales, wiec masz doswiadczenie, ktorego ja nie posiadam.

 

Pisze o Morelu, nie o DLS-ie!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie, ja mam audi a3 8l i tam ciężko upchnąć 16cm, kumpel wstawił  13cm macrom ext 5.0 i powiem że nawet robotę robiło, szukam tych macromów no ale ciężko, chyba wstawię dls R5a, kolega z forum ma na sprzedanie DLS R5 13cm RC z 1996r, możecie coś o nich powiedzieć? jest to starszy model r5a? oto foto:

http://s14.postimg.org/56yegwrfl/IMG_1873.jpghttp://s23.postimg.org/51v1rm38r/IMG_1860.jpg



powiedzcie mi jeszcze helix a4 dużo odstaje od dls a4?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do samych r5 się nie wypowiem, ale między starymi r6 a nowymi różnica była (o ile mnie pamięć nie myli) moc podobna, ale w starszych większa cewka, membra z innego materiału i napis DLS na kopułce, więcej nie pamiętam, ale może się ktoś z chłopakow wypowie.

Co do samego grania - te starsze miały "podobno" lepszą średnicę, na dole podobnie do nowych - ale przy 3 drogach średnica cię raczej nie interesuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem kiedys okazje porownac DLS A5 z Helixem A4 w mojej instalce i DLS kompletnie mnie do siebie nie przekonał. Zdecydowanie lepiej juz radzil sobie Gienek Four channel. Z drugiej strony slyszalem kiedys system z DLS A4 i bardzo mi sie podobal. Wniosek - jak bedziesz mial okazje, posluchaj (najlepiej w swojej wlasnej instalce) i wtedy wybierz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrezygnowałem z tych cdm54, znalazłem ładne cdm 88 i wybór padł na nie :) dzisiaj dorwałem długo poszukiwane mt-23 :) teraz tylko helix a4 w poszukiwaniach i jakaś dobra 13cm w drzwi bo więcej nie wejdzie :( , temat do zamknięcia dzięki za pomoc

Pytanie o wzmacniacz z innej strony.

Ile wat (zakładam dobrej jakości) trzeba do dobrego napędzenia MT-23 i CDM-88 ?

Jaki wzmak optócz wspomnianeho Helixa A4 moglibyście polecić ?

 

Inhoss - mam nadzieję, że nie obrazisz się za mały OT 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...