Skocz do zawartości

Wzmacniacz peiying 2000W PY-B2H76R - charczy


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Dostałem do naprawy wzmacniacz peiying jak w temacie. Każdy kanał charczy, nawet mostek. Zasilanie 100% ok, 13,5v mierzone, akumulator 100% sprawny i naładowany. Po otworzeniu go, zauważyłem jak by przypieczony rezystor, reszty nie zauważyłem, kondensatory w stanie OK. Jakieś sugestie? fotka dołączona :)

post-4749-0-05536500-1368532816_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź zasilanie wzmacniacza oraz pre-amp sprawdź tranzystory mocy itd. :) Fora są fajne, ale nie naprawia za ciebie, trzeba przysiedzieć temat i rozkminiać zwłaszcza na początku czasem godzinami a nawet dniami :) ale jak już ci się uda to nikt ci tego nie zabierze wiem coś o tym,  życzę powodzenia i cierpliwości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

wzmacniacz był już naprawiany, widać, że prawdobodobnie masz uszkodzone tranzystory, pamiętaj że tranzystory wymieniamy kompletami! Ja jak naprawiałem swój wzmacniacz to kupiłem 10 par tranzystorów i wybrałem z nich 6 par o najbardziej zbliżonych parametrach, pomierz rezystory w bazach, też często padają przy takich imprezach. wygrzane rezystory wiemiń na takie same ale o większej mocy. Po złożeniu ustaw prąd spoczynkowy na minimum! ustaw na początek te 25-40mA na tranzystor, rozgrzej wzmacniacz i jeszcze raz ustaw tą wartość, hfe tranzystorów się zmienia wraz z temperaturą a kompensacja termiczna zawsze jakoś kiepsko za tym goni, stąd skok prądu do góry przy rozgrzaniu. możesz się jeszcze zastanowić, czy wsadzić jakieś mocniesze tranzysotry końcowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...