Skocz do zawartości

Budżetowy sprzęt w saxo


Face
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wiesz to zalezy czego oczekujesz od zestawu. Komus kto chce jakosciowego grania poleca sie el.comp bo rzeczywiscie sie do tego nadaja... Ktos kto chce kicka i ma mniej kasy wzmie PB niskiej serii, a ktos kto zaczyna zwykle zaczyna od helixów. Mnie tez zachwycily na poczatku, poszedlem po nich w PB i poczatkowo wydawaly sie lepsze bo kopa mialy zdecydowanie madzrzejszego- ale z czasem zmienily sie preferencje i PB zaczeły gryzc brakiem srednichui i kiepska góra, na dzien dzisiejszy helixy jakosciowo wydaja sie madrzejsze od s6c i tak bym polecil komus komu nie zalezy na kicku az tak bardzo a chcialby czegos wyposrodkowanego. Natomiast el.comp akurad to juz lekko inna harakterystyka- choc szczerze mowiac to w przedziale cenowym w ktorym sie obracamy i tak jakosci chyba nie ma mozna wybrac mniejsze zło tylko...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli o moje preferencje chodzi to na pewno nie chce ostrej, klującej góry. jeżeli o srednie chodzi pełna dowolność. Basu narazie nie zaznam puki tego nie zasile i nie wygłoszę drzwi, jednak każdy zestaw odseparowany zagra lepiej niż moje obecne coaxialne 13 więc zakładam że jakie 16 nie wsadze przez was nie proponowane będą miały lepszego kopa. Chce aby te głośniczki potrafiły też pokazać pod wzmakiem.

Intrygują mnie te dimensony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stivi co do naszej rozmowy wyzej to chodzi mi o roznice re za 500zl 150wat do powerbassa 400zl 350w, przyjmijmy ze oba posiadaja dobre wzmacniacze ktore je dobrze zasila. Jaka bedize roznica jak ktos bedize chcial przywalic mocniej..?

Cos chyba musisz dane i cenniki tych głośników przestudiować, bo się coś nie zgadza :(

A tak od siebie dodam że nie moc jest jedynym paremetrem wpływającym na to jak głośnik "wali". A tak po za tym to głośnik musi jeszcze grąć!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stivi co do naszej rozmowy wyzej to chodzi mi o roznice re za 500zl 150wat do powerbassa 400zl 350w, przyjmijmy ze oba posiadaja dobre wzmacniacze ktore je dobrze zasila. Jaka bedize roznica jak ktos bedize chcial przywalic mocniej..?

Cos chyba musisz dane i cenniki tych głośników przestudiować, bo się coś nie zgadza :zdziwko:

A tak od siebie dodam że nie moc jest jedynym paremetrem wpływającym na to jak głośnik "wali". A tak po za tym to głośnik musi jeszcze grąć!

 

Ale to nie znaczy ze musisz przesadzac z tym graniem.. co to bedzie za granie jak glosnik nawet nie 'przekrzyczy' dwoch osob w aucie.. i widzialem na forum wiele razy pokazywany byl sub RE nie pamietam modelu ale na allegro mial 550zl i 150wat.. w linku ktory byl rzucany na forum..

 

 

Chodzi mi o sprawe taka ze glosnik jeden ma 150w a drugi 400. Nie obchodzi mnie ktory czysciej zagra bo obydwa sa bardzo dobre i polecane tutaj na forum. Obchodzi mnie czy ten 150w glosnik bedzie potrafil zagrac rownie glosno jak ten 400w skoro jest drozszy i ponoc lepszy od tego 400watowego. Suma sumara chce wiedziec czy nie bedzie tak ze ten glosnik rzeczywiscie zagra troche lepiej ale nie bedzie go juz mozna glosniej posluchac........... czy ja nie jasno pisze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ja nie jasno pisze?

 

Kręcisz na maxa.

 

Podstawowa seria RE np.Re10s4 ma 175w rms i kosztuje trochę ponad 200zł .Natomiast wyższa seria RE SR np RESR10d2 ma 300w rms i kosztuje ok 500zł ... tak więc widzisz ,że coś Ci się pokręciło , bo 150 i 400w rms nie ma u RE audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stivi co do naszej rozmowy wyzej to chodzi mi o roznice re za 500zl 150wat do powerbassa 400zl 350w, przyjmijmy ze oba posiadaja dobre wzmacniacze ktore je dobrze zasila. Jaka bedize roznica jak ktos bedize chcial przywalic mocniej..?

Cos chyba musisz dane i cenniki tych głośników przestudiować, bo się coś nie zgadza :zdziwko:

A tak od siebie dodam że nie moc jest jedynym paremetrem wpływającym na to jak głośnik "wali". A tak po za tym to głośnik musi jeszcze grąć!

 

Najlepszym tego przykladem sa piecyki rockford fosgate ktore maja malo "mocy" ale zagraja o niebo lepiej od wielu ktore tej mocy maja znacznie wiecej :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pragnę do tego dodać iż jak już wspomniał noname, RE nie ma głośnika 150W tylko 175W i jest to moc podawana przez producenta przy której producent gwarantuje że głośnik będzie grał długo (powiedzmy bezpieczna wartość) :zdziwko: Ale wiadomo że RE potrafią przyjąć dużo wiele na swoje cewki i nie robi to na nich większego wrażenia.

Przeprowadzałem ostatnio test porównawczy między S-12 a RE-12 pod CP 1502 na tych samych ustawieniach i RE spokojnie to wytrzymywał i wcale dużo ciszej nie grał od PB (oba głośniki w obudowach zamkniętych)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POmylilo mi sie ;P ja pytam o roznice miedzy 150w a 350w a Wy tu o firme sie czepiacie hehe, to teraz skoro juz wiecie ze chce porownac JL to PB M-12 to co powiecie. PB 400zl plus skrzynia = 500, JL 550. Skoro ludzie go polecaja to zapewne ma ciut czystszy dzwiek. Wiec pytam, czy jak bede chcial ulubiona piosenke czasami posluchac bardzo glosno ze poczuje masaz na pleckach :( to czy ten JL nie wymieknie przypadkiem juz skoro ma tylko 150w? :( I tylko to panowie :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze ma 150w to latwiej go napedzic i tyle, mialem JL 12w0 on mial 125w i dostawal 350 z monobloka helix h1000 esprit, druga sprawa ze sam producent JL podaje ze te glosniki 125 moj czy ten 10w1 150w przyjmuja spokojnie 250w

grac beda tak samo glosno jesli maja ta sama skutecznosc tyle ze Jl bedzie gral dobrze juz przy slabszym wzmacniaczu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeprowadzałem ostatnio test porównawczy między S-12 a RE-12 pod CP 1502 na tych samych ustawieniach i RE spokojnie to wytrzymywał i wcale dużo ciszej nie grał od PB (oba głośniki w obudowach zamkniętych)

 

Który wg Ciebie lepiej grał? Jak z szybkością, czystością i kickiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...