Skocz do zawartości

Budżetowy sprzęt w saxo


Face
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie planuje złożyć jakiś przyzwoicie grający sprzęt do Citroena saxo.

Przód

Seryjnie są tu miejsca na 13 jednak nie sadze abym wiele wykrzesał z 13 wiec rozglądam się za jakimś odseparowanym zestawem 16 cm....Osobiście rozważałem zakup Hertz ESK/DSK lub Infinity reference. Głośniczki narzazie będą grały pod radiem gdyż brak funduszy na wzmacniacz.Planuje jednak zakup w przyszłości. Jeżeli o wygłuszenie chodzi zamierzam wygłuszyć drzwi, jednak to dopiero na wiosnę jak troszkę cieplej będzie

Kwota to około 350 zeta za zestaw na przód

Head Unit: Pioneer DEH 2020MP (moc rzeczywista 4x22W) + instalacja od aku 4mm^2 kable

Co panowie tutaj byście polecili?

Również zastanawiam sie nad kablami głośnikowymi też bym prosił o propozycje

Tył

Seryjnie miejsca na 10cm, jednak po niedużych przeróbkach sadze ze da rade wstawić 13cm

Głośniczki jakie posiadam do zabudowy z tyłu to:

- Pioneer TS - G1303i ( 13cm)

- Sony XS - F1020 (10cm)

Zastanawiam sie ktore bedą lepsze w moim przypadku

Oba zestawy legitymują się mocą znamionową 25W rms

 

Nie zamierzam inwestować w subwoofer (mały bagaznik). Audio chce aby grało ładnie nie koniecznie głośno, zresztą pod samym radiem rewelki się nie spodziewam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopisz też do swoich planów wymianę radia , bo ten model nie ma wyjścia RCA i nie da się podłączyć wzmacniacza w "normalny" sposób , a przejściówka ...hmm psuć sobie system na starcie ? Kablami też się nie przejmuj i kup normalne z miedzi beztlenowej 1,5mm2 i po sprawie . Zestaw za 350zł ... nowe ESK nie są podobno takie złe (inne głośniki a tylko nazwa taka sama ). Może warto się zainteresować jeśli już Ci wpadły w oko , ja nie słuchałem. Na forum "samochodowym o Saxo" pewnie są fotostory co i jak zrobić aby wstawić 165mm woferki w drzwi ... poszukaj ,bo warto od razu dać taki wymiar w drzwi. Co do tyłu ? Ja bym odpuścił sobie ale Ty spróbuj podłączyć najpierw jedne , potem drugie i sam sobie odpowiesz , które grają lepiej ... dla CIEBIE lepiej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie radio tez pójdzie w odstawkę w dalszej części projektu ze względu na brak złącz RCA. Co do tyłu to przyznam racje koledze powyżej i sam coś wybiore:) Chyba że macie jakiś inny pomysł na tył niż coaxial ?

Podaje link do aukcji z głośnikami Infinity o których myślałem

http://allegro.pl/item516083204_infinity_r...hi_fi_w_wa.html

 

Dodam że klimaty w jakich się poruszam to głównie reggae i rock czasami zagości na cd dobry dance 90'

 

[ Komentarz dodany przez: greg-si: 2008-12-27, 10:00 ]

Złamany 6 punkt regulaminu forum.

Ostrzeżenie

Pozdrawiam Greg-si

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to jest z tą skutecznością ma ona jakieś ogromne znaczenie? Czy warto się upierać i szukać zestawu który będzie miał wyższa tą skuteczność? Bo dimension i powerbass maja 90dB, ale np głośniki Infinity, które pokazywałem wcześniej mają 92dB. Jak to z tym jest?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to jest z tą skutecznością ma ona jakieś ogromne znaczenie?

 

Znaczenie ma, ale nie kładł bym na nią jakiegoś ogromnego nacisku.

 

Czy warto się upierać i szukać zestawu który będzie miał wyższa tą skuteczność?

 

Nie na pewno nie

 

Lepiej kieruj się tym co ludzie piszą. Jak dany zestaw sprawuje się pod różnymi piecami itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pb nie nadaja sie do jakosciowego grania, kopia po nogawkach ale sa starsznie "tępe" ostra gora sredni "sredni" dół jak za ta kase fajny... To najnizsza polka czego sie spodziewac?? S6c pod Axtonem c502 gral tragicznie w porownaniu do tego co mam teraz, zreszta to tez wina Axtona bo trzeba mu przyznac ze o ile mocowo jest niezly i realny, to gra jak to sie kiedys wypowiedzial kumpel "jakbys glosnik kocem przykryl...". Dół wyciagał przyzwoicie- nawet ładnie, góre trzeba było ostro ciać equalizerem a srednich było na tyle zeby słuchac techno i HH, w reszcie muzy byly kiepskie... Kiepskie nie nzaczy złe, znaczy to gorsze wzgledem tego co mam teraz, ale na bank lepsze od wiekszosci chłamu z allegro...

Pod Axtonem tez, porównywalem s6c i obecny Phase, Phase pod nim zagrało tragicznie, nawet kick byl gorszy niz z PB...

Zestaw Phase dopiero pod DAP600 (Alpine 3554 defacto) zagrał ekstra, naprawde nieporównywalnie lepiej niz na Axtonie, zrobił sie swietny dół z mocnym kickiem, czysty sredni i łagodna góra, nie ma potrzeby uzywqac equalizera- a nalezy wiedziec ze Philips ma tylko 55w rms na kanał...

Ale na starcie mialem Mac audio maccyclone costam i on w porownaniu do axtona grał jeszcze gorzej jakosciowo. Poczatkowo wspolpracowal z helixami a pozniej z PB, i po przesiadce na PB roznica juz pod tym MAC byla duza na korzysc dołu w s6c za to góra byla ostrzejsza co uwazam za zło.

 

Teraz czekam na Xeteca 4G 600 - zobaczymy co to bedzie? :)

 

Nie wiem czy zrozumiales co chcialem przekazać ale mylse ze nie tylko moc sie liczy, uswiadamiam sobie ze liczy sie jakosc...

Powoli zaczynam rozumiec co chca powiedziec ludzie majacy 30w Rockfordy, Soudstream, czy Oriony i krzyczacy ze moc to nie wszystko :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli zaczynam rozumiec co chca powiedziec ludzie majacy 30w Rockfordy, Soudstream, czy Oriony i krzyczacy ze moc to nie wszystko :)

 

dobrze ze jeszcze tacy ludzie istnieja.. bo nie kazdy wie ze lepsze 30w SoundStreama niz 1kw Pizdzinga...

 

 

co do tematu to zalezy od budzetu.. od ESK wolalbym PB L-6C, Mają delikatniejszą góre, nie brakuje im kopa i nie grają byle jak;) pod dobrym wzmakiem potrafią zadowolic jakosciowo..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

btw od jakosci jaka jest roznica miedzy takim naprzyklad pb m12 a jl audio jakims za taka sama cene ktory ma 3x mniej wat? Tzn wiem ze jakosciowo naprzyklad przy glosnosci 30db jl audio ladniej zagra od tego pbka ale co jak czasami zechce sobie ulubiony utwor puscic na powiedzmy 60db czy wiecej. Czy wtedy jl audio z racji ze ma powiedzmmy tylko 150wat osiagnie juz kres mozliwosci i zacznie nieczysto grac czy mozna taki sprzet sluchac rowniez glosniej i bedzie lepiej gral od takiego pb? Bo imho 150w suba nie posluchamy glosniej jesli traci na jakosci lub wogole nie daje rady przy glosniejszym odsluchu. sory za ot ale tak mnie zgnebilo to pytanie, pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli bedzie pracował na odpowiedniej mocy tzn .. glosnika ma 150W rms. i dostanie on przykladowo 150-200w rms to nie mam mowy o jakims nieczystym graniu... jedynie kiedy moze odmowic to przy przesterowaniach.. musisz sam wyczuc granice krecenia vol w radiu do ilu mozesz;) jak i granice gaina wzmacniacza tak samo bedzie z PB, niezaleznie czy bedziesz mial w radiu na 30 czy 60, jesli sub dostanie swoje upragnione moce to mozesz grac 'nieczysto' przy przesterowaniach.. a czy bedize mial 150 w czy 500w to nei robi roznicy bo dostanie swoja moc, a krecenie radiem to inna sprawa juz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no ale czy takie 150w starczy zeby sobie posluchac czasami bardzo glosno czy juz glosnik nie da rady? ( nawet majac dostatecznie mocy ).. bo jak sub ma 400 czy 600 wat to wiadomo ze mozna go glosniej puscic, ale co z takim malym 150 watowym subikiem? Pozdro :rotfl:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No logiczne chyba ze słabszy sub nie rozpedzi sie tak jak mocniejszy... Ale słabszy sub -przykaldowo 150W pod 200W z wzmaka zagra lepiej niż 300W pod 200W ze wzmacniacza, a to dlatego ze kontrola i jakosc nad mniejszym bedzie lepsza.

Miałem axtona c502 w mostku 2 × 196 Watt rms i zasilal 200w hertza es200 mocno malenstwo łupało, ale jak zapiałem mu 350W rms to pokazał taki pazur ze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że dzięki waszym wypowiedziom powoli zmieniam zdane o CA. wcześniej miałem system jak to sie pięknie nazywa do słuchania prognozy pogody :) jednak planuje go zmienić no ale po przeczytaniu waszych postów i pośledzeniu forum widzę ze nie należy iść po taniości jak to mówią biedni ludzie powinni kupować raz a dobrze :)

Prawdę mówiąc to nie patrzyłem na moc bo głośniczki z założenia maiły grac pod radiem, a w najbliższym czasie raczej wzmaka nie kupie. Interesowała mnie skuteczność, bowiem przeczytałem gdzieś ze pod radio to dobrze aby wysoka skuteczność była stąd o nią pytałem.

Aktualnie rozważam równiez opcje zmiany jednostki bo po zagłębieniu się trochę w CA odkryłem iz obecny pioneer nie jest w stanie za wiele mi zaoferowac pod względem ustawień jak i jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obojetnie czego nie wsadzisz, bez wygluszenia drzwi nie bedzie grania...

Tył odpusc z miejsca, co innego gdyby tam byly miejsca na 16,5 albo sposobnośc do ich rzezbienia... Ogrniczajac sie przetwornikiem o "rozmiar" mniejszym stracisz duzo na jakosci, ba na wszystkim.

Zakładaj sensowny przód, wygłusz drzwi, poczekaj nie pali sie-zakup sensowny piec, teraz jest duzo swietnych jakosciowo Alpinek za niewielkie pieniadze. Zasil wzmacniaczem przód a zobaczysz na jak wiele pozwala...

Mały bagaznik nie ogranicza , mozna zrobić zabudowe, mozna kupic 8' subik, duzo miejsca nie zajmie, a da wiele.

Swoja droga,sprzedalem swojego hertza es200 w małej obudowie i klient jest zadowolony z tego co wiem, a tez go kupil do małego auta. Mnie poczatkowo a duzym kombi wystarczał :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podlacze sie do tematu ale z troszke innym zapytaniem, poniewaz zaintrygowlaa mnie pewna rzecz:

 

Tył odpusc z miejsca, co innego gdyby tam byly miejsca na 16,5 albo sposobnośc do ich rzezbienia...

 

Ja w swojej xsarze ciut przebudowalem tylne drzwi (jakis czas temu) i z 130mm zrobilem 165mm na oryginalnych maskownicach, poniwewaz mialem ambitny plan aby jezdizly tam ze mna moje alpiny 2 drozne, pomysl legl w gruzach kiedy je podlaczylem... totalna bieda z nedza scena uciekla mi za plecy a bas uciekl z auta calkowicie. Nie ogladajac sie wywalilem te glosniczki i sprzedalem. czy jest mozliwosc cos tam zaaplikowac?? Tak aby to sensownie gralo?? Mam na mysli moze jakies kick basy?? Albo jesczze co innego??

 

Dzwi oczywiscie wygluszone i zrobione w szczelna komore :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli zrobisz tył tak jak przód to efekt basu bedzie taki sam... A nabedziesz radio z czasówka to nic Ci nigdzie nie ucieknie...

Ja podejrzewam że po prostu tył grał Ci w przeciwfazie z przodem i stad Twoje niezadowolenie... Tez popelnialem takie bledy i pozbylem sie kiedys za gówniarza calkiem znosnych klocków... Kto tak kiedys wiedzial ze głosniki maja byc w tej samej fazie a to ze przód z tyłem tez to juz wogóle, kiedy radio sie wyłaczało jak dalem głosniej tez je sprzedalem zamiast wymienic zasilanie na mocniejsze :) Cóz tak to kiedys bylo : :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli zrobisz tył tak jak przód to efekt basu bedzie taki sam... A nabedziesz radio z czasówka to nic Ci nigdzie nie ucieknie...

Ja podejrzewam że po prostu tył grał Ci w przeciwfazie z przodem i stad Twoje niezadowolenie... Tez popelnialem takie bledy i pozbylem sie kiedys za gówniarza calkiem znosnych klocków... Kto tak kiedys wiedzial ze głosniki maja byc w tej samej fazie a to ze przód z tyłem tez to juz wogóle, kiedy radio sie wyłaczało jak dalem głosniej tez je sprzedalem zamiast wymienic zasilanie na mocniejsze :) Cóz tak to kiedys bylo : :(

 

mastah22 o co chodzi z ta przeciwfazą????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak w temacie planuje złożyć jakiś przyzwoicie grający sprzęt do Citroena saxo.

Kwota to około 350 zeta za zestaw na przód

 

Nikt chyba tu nie wspomniał o głośniczkach Helix Dark Blue 62.1, a warto i nad nimi zastanowić. U mnie grają pod Audisonem Srx2 i jak na początek sprawują się bardzo i bardzo kulturalnie. Klasowo nawet porównałbym je z uDimension El-6-comp a kosztują 180 zł. Jak na wiosnę się zastanawiałem nad nimi i nad Herzami - to wybrałem je zgodnie z poradą chłopaków tu na forum. Helixy deklasują Herz jeśli chodzi o tweeterki - są bardzo "miękkie" i nie syczą. Zaoszczędzoną w ten sposób kasę mógłbyś zainwestować w dokładkę do jakiegoś lepszego wzmacniacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klasowo nawet porównałbym je z uDimension El-6-comp a kosztują 180 zł.
a miales porównanie. Helix jest swietnym rozwiazaniem na poczatek zabawy ale nie jest to nic fenomenalnego i za 350zł El.comp sa zdecydowanie lepsze- nieporównywalnie... Chyba dlatego nikt tu nie wzial pod uwage DB.
Helixy deklasują Herz jeśli chodzi o tweeterki - są bardzo "miękkie" i nie syczą
a hertz deklasuje helixy w kicku... Cos za cos...
Zaoszczędzoną w ten sposób kasę mógłbyś zainwestować w dokładkę do jakiegoś lepszego wzmacniacza.
nie warto oszczedzac na przodzie, warto poczekac i dolozyc do lepszego wzmaka...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klasowo nawet porównałbym je z uDimension El-6-comp a kosztują 180 zł.
a miales porównanie. Helix jest swietnym rozwiazaniem na poczatek zabawy ale nie jest to nic fenomenalnego i za 350zł El.comp sa zdecydowanie lepsze- nieporównywalnie...

 

Słyszałem El Compy u kolegi, ale pod radiem samym niestety. Może dlatego nie pokazały one wówczas na co ich stać. Ale może i masz rację - gdybym miał przeznaczyć 350 PLN na przód wówczas, jak budowałem swoje audio pewnie też brałbym Elcompy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...