Skocz do zawartości

Walka z policją i władzami :) Uszkodzone koło


Ache
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli ci zależy na czasie to napraw auto z autocasco. A potem staraj sie zdziałać coś z urzędami. Jeśli uda ci się wywalczyć odpowiedzialność to ubezpieczyciel Ac wystąpi z roszczeniem regresowym. I wtedy wróci ci tez zniżki i sumę ubezpieczenia Ac. A przynajmniej nie będziesz w tym czasie bez auta.

 

Mam pożyczone inne auto a moje stoi i czeka na rzeczoznawce ( środa )

 

Za wydanie notatki w Chorzowie ponoć nic sie nie płaci... Poczekam na wycene i popytam co i jak rzeczoznawce, jak on to widzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z uszkodzeniem koła słyszałem o dwóch przypadkach gdzie oba były zgłoszone na policje i z tego co pamiętam: jak macie znak że droga dziurawa to nawet nie ma co liczyć na odszkodowanie - co więcej za wezwanie policji jeszcze mandat dostaniecie. Jak znaku nie ma i coś się rozdupcy - no to wtedy można ładne parę PLN wyciągnąć... Tyle wiem.

Taaaa. Najlepiej wyyebac na. Dlugosci 50km znak "dziury" i walic mandaty.... Qrwa, to zaczyna byc paranoja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę że wszyscy po dziurach jeżdżą tylko, ale spytam

 

puknął ktoś kiedyś sarenkę i uzyskał jakieś odszkodowanie (oczywiście nie z AC)

 

Możesz uzyskać odszkodowanie z OC danego rejonu okręgu łowieckiego, czy jak to się tam zwie.

 

Oczywiście masa telefonów, dużo cierpliwości i można odzyskać pieniądze, pod warunkiem, że nie było znaku ostrzegawczego o zwierzętach na danym odcinku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Podepne się...

 

Kilka dni temu mialem podobną sytuacje, jadąc ul. St. Batorego w Chorzowie w kier. A4 ( Ache chyba wie, gdzie to jest :-) ) pod mostem pod A4 wpadłem autem do otwartej studzienki kanalizacyjnej. Tzn klapa była otwarta i leżała obok... Pod mostem bylo ciemno i nim zauważyłem to już było po fakcie !!!

 

Pęknieta miska olejowa, przebita opona, skrzywiona felga... Narazie wiem tylko tyle. Auto zholowane...

 

Czekam na rzeczoznawce bo mam autocasco.

 

Ogólnie chce wystapić z tym do Chorzowskich wodociągów.

 

Mam foty otwartej studzienki, bede mial za kilka dni notatke z policji i opinie rzeczoznawcy.

 

Ktoś k....a musi za to odpowiadać bo studzienki są niby zamykane na śruby a była otwarta i leżała obok...

 

 

Co sądzicie bo każdy mówi, że bede miał cięzko i lepiej zrobić to z autocasco.

 

Oczywiście bede walczył z wodociągami !

 

Kuuuuuwra co za chora akcja w ogóle :wsciekly: To jest główna ulica w Batorym i często gęsto tam cisnę.. Ile miałeś na blacie? Współczuję, bo jak ja bym miskę rozpierdzielił, to chyba by mnie musieli zamknąć jakby patrol przyjechał.. Wal do wodociągów, ewidentna ich wina. Moim zdaniem powinieneś lekko wyszarpać od nich grube talary :)

Ciśnij, dzwoń, ślij maile.. Ja jestem po rzeczoznawcy i sprawa wydaje się być pomyślna :)

 

 

 

Za wydanie notatki w Chorzowie ponoć nic sie nie płaci... Poczekam na wycene i popytam co i jak rzeczoznawce, jak on to widzi.

 

5 lat temu nie płaciłem, odrazu jedź na Legnicką.

 

 

 

Taaaa. Najlepiej wyyebac na. Dlugosci 50km znak "dziury" i walic mandaty.... Qrwa, to zaczyna byc paranoja...

 

Też się dziwię, że te łeby z rządu jeszcze nie wpadły na taki pomysł, żeby wprowadzić nowy znak obowiązujący na każdej drodze krajowej w całej Polsce "uwaga dziura". Przecież i tak by przeszło bokiemi tak byśmy z tym nic nie zrobili..

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

ja jakieś 2 tygodnie temu rozwaliłem miesiąc starą oponę, tylko że powietrze nie zeszło od razu a dopiero po paru ładnych km. jak sie zgłosiłem na policję zaraz po robocie, bo akurat w ten dzień miałem ważny termin z rana, to gościu przyjął zgłoszenie, spisał notatkę ale też zapytaj czemu rano nie zgłosiłem: co, nietrzeźwy pan był?  :szok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


co, nietrzeźwy pan był? 

 

Piekna sentencja, Pana Policjanta... szkoda gadać.

 

Taka małą anegdota

 

Kolega miał ostatnio gości, ciotka z wujkiem, oboje policjanci na emeryturze od 3 lat (po 50`ce, czyli nie tacy starzy). Ich komentarz na temat filmu "Drogówka" - no było identycznie jak w filmie. Mało tego, dodał, że gdzie się z kolegami (czynnymi i na emeryturze) nie spotkają po fachu to jest temat filmu i z uśmiechem przytakiwanie, "no przecież tak jest, nic się nie zmieniło"... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam ponownie,

 

Opiszę swoją sprawę bo to już k.... się w głowie nie mieści... !

 

Pamiętajcie z góry - z dala od tych złodziei INTER RISK !

Pisałem wcześniej o uszkodzonym aucie z powodu wjechania w otwartą studzienkę kanalizacyjną w Chorzowie Batorym pod autostradą A4.

 

Napiszę po kolei co i jak:

Ustaliłem właściciela tego odcinka drogi - Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Katowicach.

Zgłosiłem sprawę telefonicznie w GDDKiA - Pan potwierdził, że to ich droga, podał nr ich polisy OC i nazwę ubezpieczyciela - złodziejskie INTER RISK.

Zgłosiłem sprawę w Inter Risk po czym oddzwonił rzeczoznawca i umówił sie na oględziny auta.

Były oględziny auta... jedne, potem drugie i dostałem wszystkie protokoły oraz pisma jakie miałem wypełnić i wysłać mailem do INter Risk. Wysłałem wszystkie niezbędne dokumenty, dodatkowe zdjęcia itp. Wszystko musiałem załatwiać przez pseudo opiekunkę sprawy w inter Risk. Na bieżąco dzwoniłem co tydzień i pytałem na jakim etapie jest sprawa...

 

Pseudo opiekunka mówiła, że czekamy cały czas na stanowisko GDDKiA czy oby to na pewno ich droga ...

Dostaje po długim czasie odmowną odpowiedz z Inter Risk, że to nie jest ich droga tylko należy do Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Chorzowie ...!

Dzwonie po raz któryś do Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Chorzowie i pytam jak to jest.... Mówią, że cala ulica jest ich ale odcinek pod autostradą A4,

gdzie miało miejsce zdarzenie należy do GDDKiA na 1000% i mogą mi dać to na piśmie...

 

Dzwonie do GDDKiA i pytam telefonicznie czyj jest ten odcinek dokładnie - Pan potwierdza - należy do GDDKiA - mowie na jakiej podstawie po raz drugi ...

( Bo w sumie 2 razy dostałem pismo, że to nie ich droga ) odrzucił moje roszczenia z informacją, że to nie ich droga.

Jak to k..... jest, że przez tel potwierdza, że droga należy do nich a w oficjalnym piśmie dwa razy odrzucili moją sprawę z informacją,

że to nie jest ich droga tylko należy do MZUiM w Chorzowie.

 

Pan mówi, że z dokumentów dostarczonych przez INTER RISK nie wynika, gdzie to sie stało... w notatce policyjnej jest napisana tylko ogólnie ulica na jakiej to się stało a ona należy do MZUiM w Chorzowie.

Mowie a nie widzi Pan tych 15 zdjęć z miejsca zdarzenia, pism, mapek z zaznaczonymi na czerwono strzałkami w Paincie, gdzie to dokładnie było ???

 

On gada, że nie ma żadnych z dokumentów o jakich ja mowie... ma tylko zdjęcia rozwalonego auta i notatke z policji.

 

Myślałem,ze mnie rozp .... bo gromadzę dokumenty, skany, pisma i wysyłam do tej pojeb...

pseudo opiekunki a ona nawet tego nie wysłała do niego !!!

Powiedziałem mu, że przecież wysłałem tyle zdjęć i dokumentów.... !

 

Dobra, dzwonie do Inter Risk, rozmawiam z przełożoną/kierowniczką tej pseudo opiekunki i mówie jak jest, że wielokrotnie ta tępa idiotka mnie okłamała, że wysłała wszystkie moje dokumenty i zdjęcia do GDDKiA a ich nie wysłała nigdy !!! Mowie, nie chce by ona zajmowała się to sprawą bo sie do tego nie nadaje i jeszcze bezczelnie tyle razy kłamie w nagrywanych rozmowach tel! Czekam pół roku już na odszkodowanie a ta pseudo opiekunka ma to w d.... !

 

Kierowniczka oczywiście zaprzeczyła, że mogło tak być ale z góry przeprosiła itp i powiedziała, że wyjaśni tą sprawę jutro bo jej nie

zna i zadzwoni....Dzwoni babka jeszcze tego samego dnia i twierdzi, że opiekunka wysłała dokumenty 8 października do GDDKiA i ma to potwierdzone... chwile pomyślałem i ... jak mogła wysłać te wszystkie moje zdjęcia, dokumenty jak ja jej je wysłałem 30 października !!! Myślałem, że przez ten tel ją k ... zjem !

 

Baba już sama nie wiedziała co powiedzieć więc poprosiła o te wszystkie dokumenty jeszcze raz ale w mailu do niej ...

 

Wysłałem jej mailem, za dosłownie 5 min już były w GDDKiA bo zadzwoniłem i powiedziałem, że dziś lub jutro mają przyjść wszystkie moje brakujące dokumenty a facet gada, że już je ma u siebie. Pół roku roku nie mogły tam trafić a teraz już 5 min i są - mój komentarz !

 

Czekam jakieś 2 tyg. na odpowiedz... dzwonie i pytam. Tak - na podstawie dokumentów i zdjęć to nasza droga - potwierdza GDDKiA.

 

Dostaje odpowiedz odmowną z INTER Risk, że to nie jest wina GDDKiA bo to było zdarzenie losowe i w tym dniu Patrol Autostrady robił objazd i wszystko było OK. Nie mogą tam stać cala dobę i pilnować ! Ich prawnicy zas powołali się na 100 artykułów o winie i udowodnieniu jej a nie domysłach, domniemaniach itp.

 

Dodam, że klapa ze studzienki leżała sobie obok dziury bo nie były wkręcone śruby ... Każdy mógł ją sobie wyjąc itp...

 

Idę teraz na dniach do Miejskiego Rzecznika Konsumentów zapytać co teraz ? Sprawa w sądzie ?

W Warszawie - bo siedziba Inter RIsk tam jest ... ?

 

Po prostu to jest nie do pojęcia ... Jak taka jeb... Inter Risk traktuje takie sprawy i trzeba się z nimi sądzić.

Poczytajcie w necie.

 

Moja sprawa ciągnie się od maja i taki ma narazie finał ... Uszkodzenia auta to jakieś 2.5 - 3 tys. wg obliczeń.

 

Ja tak tego nie zostawię bo już mnie to tak zdenerwowało, że ...

Sory za kilka niecenzuralnych słów w tym poście ale nóż mi się otwiera dosłownie w kieszeni :mur1:

 

Ogólnie to ta sprawa nadaje sie chyba do telewizji ... i to tej babie z Inter Risk powiedziałem, że może się tego spodziwać !

Niech Polska zobaczy jak działa Inter RIsk !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już poszedł mail do TVN Turbo z całym opisem - tylko to może za słabe do TV :wink:

 

Mam też drugą sprawę jak chcą bo też nie można nic zdziałać a toczę te boje jednocześnie w dwóch firmach :mur1:

Auto w Inter Risk i mieszkanie w Allianz !

 

W skrócie: Sąsiad zalał rodzicom mieszkanie.. podał nr swojej polisy i przeprosił. Sprawa zgłoszona, rzeczoznawca był.

Odpowiedz odmowna z Allianz - to nie jest wina ich klienta bo ... jemu kilka miesięcy temu firma wymieniała kaloryfery,

źle je zamontowali i to jest ich wina.

Do zalania przyczyniły się osoby trzecie ( firma montująca kaloryfery ) wiec nie ich klient i nie mogą za to odpowiadać.

 

Dzwonie i pytam co mnie to k.... obchodzi kto i kiedy montował kaloryfery i czy tak w ogóle było!!!

On mieszka wyżej, on zalał mieszkanie rodziców, on ma ubezpieczenie i je podał ! Poczuwa sie do winy.

 

100 regułek znów o winie i jej domniemaniu... Zgodnie z umową oni ubezpieczają tylko klienta i domowników.

 

Wszystko by było Ok jakby koleś powiedział,że zostawił odkręcony kran to by to uznali a jak powiedział o tej firmie,

co montuje kaloryfer to już ODMOWA !

 

Ogólnie sprawa tak wygląda, że sąsiad ze swojego ubezpieczenia, za swoje mieszkanie - tez nie dostanie odszkodowania :szok:

Powiedział moim rodzicom, że jest to dziwne, jest mu przykro i sam pokryje niestety to zalanie mieszkania moim rodzicom ...

 

Przecież te pierd ... firmy ubezpieczeniowe robią co chcą !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem o regresie ale ...

Auta tak nie chce załatwić ... mam sprawę zgłoszoną ze swojego AC a te moje AC jest takie lipne... wyliczyli mi, że mogę dostać 1040 zł. Kwota liczona od cen zamienników i pomniejszona o amortyzacje za wiek auta 60 % ... Tzn mam tą sprawę zgłoszoną i narazie zawieszoną ze swojego AC.

 

Jeśli nic nie osiągnę z OC właściciela drogi to w ostateczności mam te AC.

 

Kwota odszkodowania z OC sprawcy ( właściciel drogi ) będzie sporo wyższa niż ta z AC i do tego dążę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...