Skocz do zawartości

Problem z przednimi głośnikami przy uderzeniu bassu


luciusdz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Szukałem i nic nie znalazłem na ten temat :/ Otóż jest problem, przy uderzeniu bassu, przednie głośniki przestają grać. Dodam że przejrzałem wszystkie kable, plusowy nowy, założona druga masa, w radiu wszyskie kostki sprawdzone, RCA spawdzone, wszystko jest okej.

 

Na kondenstatorze przy uderzeniu pokazuje 10-11V.

 

Radio - JVC AVX-1

Wzmacniacz - Peyining PY-2H30R

Kondensator Zelalum 2F

2x Pioneer TS-W308D4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja stawiam że poszła końcówka mocy na radiu.. Bo jeżeli chodzi o tor subwoofera-cóż, tutaj mamy ogólnie za mało mocy ale podejżewam że albo wzmak jest puszczony każdy kanał na 2ohm każdego subwoofera, albo mostek z dwoma subwooferami łączonymi w szeregu.

Chciał nie chciał każda opcja dobra, ale mała moc.

Takie napięcie? Alternator chyba bardzo słaby, kondzie to zbędny wydatek, lepiej mieć lepszy alternator, wydajniejszy.

Całoś wracając do problemu-problem raczej z radiem, aż boję się spytać czy nie poszła końcówka mocy.

Chyba że masz jakieś zwarcie w sekcji RCA. Może gdzieś masy zabrakło przy wzmaku? Takie napięcie do wzmaka.. Hhmm..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Jak masz spięte te Piony?

 

Spięte na mostek szeregowo :) Grało bardzo przyjemnie, bez żadnych problemów.

Ogólnie wzmak wiadomo, kupiony tak żeby był za przyzwoitą gotówkę. Prędzej czy później i tak trzeba wymienić, bo do tych pajonków niestarcza :)

 

Kondensator ogólnie miałem za darmo, także czemu nie wrzucić :P

 

Wczoraj potestowałem trochę i chwile było dobrze, grało grało i znów zaczęło odcinać przód :/ I spaliło mi bezpieczniki we wzmaku, gdzie nigdy tak się nie działo :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...