Skocz do zawartości

Jaki nowy głośnik pod Magnat Pantera Two?


Rekomendowane odpowiedzi

Hmm czyli optymalnie byłoby ustawić na godzinie 12, a wtedy jest dokładnie 1.4 V na wzmaku, bo sprawdzałem właśnie przed chwilką. Zastanawiam się, czy nie lepiej podjechać do jakiegoś elektronika, aby pomierzył to dokładnie i wtedy ustawił poziom wzmacniacza?

 

Mam zakupiony już głośnik JBL GT-4 - on ma 250 RMSu, a więc na radyjku poustawiać wszystko na 0 (nawet podstawową regulację basów i tonów wysokich?) + wzmacniacz ustawić na ok. 1.6V, tak? Bass boost na radyjku jak i wzmaku ustawić na 0, tak samo loudness?

 

Czy przy takiej konfiguracji głośne słuchanie muzyki przy mostku 300 RMSu na wzmaku i 250 RMSu na głośniku nie zajedzie go?



Hmm dziwna sprawa. Mam miernik w domu, wróciłem właśnie z garażu i zdziwiła mnie jedna rzecz - po podlączeniu miernika do wyjścia czinczów RCA przy wzmacniaczu nie pokazywało się jakiekolwiek napięcie... Co to może oznaczać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo napięcie w torze RCA jest zmienne. Chcesz zobaczyć sobie wartości napięcia? Puść stały sygnał - np: 40hz daj głośność na 75% i zobaczysz wtedy napięcie na RCA

A jakbyś miał oscyloskop-pokazał by ci jak wygląda twój dźwięk-zapewne sinusoida w formie kwadratowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yyyy dobra, to już wyższa szkoła jazdy, ale dzięki, że starasz mi się pomóc, przynajmniej jeden na forum się znajdzie, co pomoże a nie, jak niektórzy lubią "zajechać" od razu i do widzenia (nie będę konkretnie mówił kto tak "wywyższał" się swoją mądrością w tym temacie)... Dzięki ;)

 

Jeszcze jedno pytanie - zatem ustawić tego GAINa na godzinie 12? Bass boost wyłączony całkowicie, ewentualnie lekkie loudness +2 na radiu i w ogólnych ustawieniach korektora graficznego tak z +2, żeby cokolwiek chociaż basu w aucie było, bo tak to same soprany jadą :) Czy takie ustawienie będzie ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...