Skocz do zawartości

Alpine 9833R - brak czasówek dla wooferów


rojass
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam, ustawiona na OFF. Wczoraj podmieniłem wzmak na woofery, rozpiąłem całą instalację. Podpiąłem 3 wzmak dla suba i... zwariowałem bo czasówki wróciły dla wooferów, dla tweeterów znowu brak reakcji. Dzisiaj sprawdzę kabel po kabelku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 64
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Od 3 lat jeżdżę z 9835r (od 9833 różni się jedynie wyświetlaczem) i od zawsze pierwsze co robię to ustawiam Defeat na ON i nie ma on wpływu na czasówki, wyłącza on jedyne korektor graficzny (equalizer) oraz MX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Od 3 lat jeżdżę z 9835r (od 9833 różni się jedynie wyświetlaczem) i od zawsze pierwsze co robię to ustawiam Defeat na ON i nie ma on wpływu na czasówki, wyłącza on jedyne korektor graficzny (equalizer) oraz MX.

 

Też mam kilka lat 9835 i mam wyzerowany ręcznie EQ.. I mimo to słyszę różnicę między defeat ON i OFF.. Posprawdzam dokładnie i opiszę jakby były jakieś jaja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam kilka lat 9835 i mam wyzerowany ręcznie EQ.. I mimo to słyszę różnicę między defeat ON i OFF.. Posprawdzam dokładnie i opiszę jakby były jakieś jaja :)

x2 i to na każdym alpine , odchudza bas ( tak na pierwszy rzut ucha )  mimo że nic nie podbijam nigdy, też muszę to sprawdzić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdę mówiąc to u siebie również to zaobserwowałem jednak nie interesowało mnie to na dłuższą metę. Należało by przeanalizować tor audio i działanie defeat w radiu. Możliwe, że włączenie defeat powoduje pominięcie filtrów (a nie tylko ich wyzerowanie i blokadę dostępu) w torze audio, a dźwięk który przechodzi przez filtr pomimo, że z założenia jest wyzerowany może wpłynąć na zmianę dźwięku (nie da się wytworzyć idealnych elementów elektronicznych).

 

To są tylko moje przypuszczenia, nie poparte analizą schematu ideowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dokladnie taka jest prawdziwa funkcja defeat, jest to zupelne ominiecie eq i regulacji bass/treble.

 

Pewny jesteś ? Dlaczego nie nazwali tego normalnie Direct lub coś w tym stylu i dlaczego w takim razie powoduje zmiany w dzwięku mimo że nie używa się W/w "ulepszeń" ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaciągnięte z instrukcji:

Setting Tone Defeat for External Devices INT AUDIO ON / INT AUDIO OFF (Initial setting)

When inputting external devices to this unit, turning tone defeat on will bypass EQ and MX, i.e., sound for external devices is output at the default setting. 

 

Zatem włączenie Defeat pomija układ w odtwarzaczu, dlatego różni się dźwiękiem. Wyzerowanie filtru nie da Ci takiego samego dźwięku (sygnał wciąż przez niego przepływa, a elementy elektroniczne nie są idealne więc muszą wywrzeć jakiś wpływ na sygnał) jak jego pominięcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jeśli dobrze czytam to tyczy się zewnętrznego źródła dzwięku , jaki niby układ ma pomijać ? Rozumiem że mimo wyzerowania filtra dalej płynie przez tajemniczy układ sygnał ,a po wyłączeniu go przez defeat softowo jest kierowany sygnał innym torem ... coś mi się to kupy nie trzyma , może jaśniej spróbujesz :) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyzerowanie filtru nie da Ci takiego samego dźwięku (sygnał wciąż przez niego przepływa, a elementy elektroniczne nie są idealne więc muszą wywrzeć jakiś wpływ na sygnał) jak jego pominięcie.

 

Otoz to.

 

ale jeśli dobrze czytam to tyczy się zewnętrznego źródła dzwięku , jaki niby układ ma pomijać ? Rozumiem że mimo wyzerowania filtra dalej płynie przez tajemniczy układ sygnał ,a po wyłączeniu go przez defeat softowo jest kierowany sygnał innym torem ... coś mi się to kupy nie trzyma , może jaśniej spróbujesz :) ? 

 

 

Tak wlasnie jest, co w tym dziwnego? Soft moze sterowac dowolnym urzadzeniem, takze nie widze problemu zeby w ten sposob zmienic tor sygnalu. 

A co do samej nazwy funkcji, to niektore firmy nazywaja to tak jak pisales direct, a niektore defeat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jeśli dobrze czytam to tyczy się zewnętrznego źródła dzwięku , jaki niby układ ma pomijać ? Rozumiem że mimo wyzerowania filtra dalej płynie przez tajemniczy układ sygnał ,a po wyłączeniu go przez defeat softowo jest kierowany sygnał innym torem ... coś mi się to kupy nie trzyma , może jaśniej spróbujesz :) ?

Źle odczytałeś :) Defeat stosuje się np. gdy używasz zewnętrznego urządzenia, możesz wtedy puścić dźwięk nie filtrowany (np. do procka który ma się zająć filtracją, bo podwójne filtrowanie mija się z celem).

 

Nie ma najmniejszego problemu aby soft sterował którym obwodem ma pójść sygnał, dajmy na przykład wybór wejścia tuner/cd/aux, przełączenie ich nie polega na wyciszeniu poszczególnych, a pominięcie ich w torze wejściowym audio. Tak samo może działać w torze wyjściowym audio i mikroprocesor może sterować jakim torem ma pójść sygnał i na przykład pominąć układ odpowiedzialny za filtracje (EQ i MX).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


krisman, dnia 13 Maj 2013 - 00:43, napisał:
Tak wlasnie jest, co w tym dziwnego? Soft moze sterowac dowolnym urzadzeniem, takze nie widze problemu zeby w ten sposob zmienic tor sygnalu.
 
Analogowym także ?
 

Jakim tylko sobie zazyczysz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż co ? nadal nie wiadomo jakie to elementy elektroniczne :) i moim zdaniem to troszkę bzdura ale możliwe że tam jest jakiś układ o którym nie mam pojęcia :)

Wiesz co zazwyczać steruje EQ i loudnessami/MX'ami ?

Sterowanie, a wlaczenie lub wylaczenie z obiegu to juz nie to samo. Wystarczylyby zwykle przekazniki nawet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Jakim tylko sobie zazyczysz ;)

 

Sterowanie, a wlaczenie lub wylaczenie z obiegu to juz nie to samo.

krisman nie pisz więcej bo wprowadzasz w błąd , pierwsze było na małą podpuchę i strzeliłeś jak kulą w płot a w drugim już się pogrążyłeś :)

Wstępną odpowiedz masz tu

 


Filtry pracują jeszcze na sygnale cyfrowym


 

 


Filtry pracują jeszcze na sygnale cyfrowym i dopiero po tym dochodzi do transformacji cyfra-analog.

Sygnał modyfikowany przez EQ i MX jest na poziomie proca , ale nie ma możliwości go wyłączyć bo ten sam proc np oporządza czasy , zwrotkę itp , chyba że jest 2 procesor do polepszaczy , ale ten po wyzerowaniu wszelkich koment powinien tak samo się zachowac jak przy defeat bo nie ingeruje w sygnał .



ps. Ma ktoś serwis do Alpine 9833/35 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


krisman nie pisz więcej bo wprowadzasz w błąd , pierwsze było na małą podpuchę i strzeliłeś jak kulą w płot a w drugim już się pogrążyłeś
Wstępną odpowiedz masz tu virus, dnia 13 Maj 2013 - 00:50, napisał:
Filtry pracują jeszcze na sygnale cyfrowym
 

Tylko Ci sie tak wydaje ;), soft steruje nawet mechanika, wiec nie widze problemu, zeby go wykorzystac do zmiany toru audio, oczywiscie nie wiem na jakich elementach jest to zrealizowane w opisywanym sprzecie, twierdze jedynie ze jest to bez problemu do uzyskania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sygnał modyfikowany przez EQ i MX jest na poziomie proca , ale nie ma możliwości go wyłączyć bo ten sam proc np oporządza czasy , zwrotkę itp , chyba że jest 2 procesor do polepszaczy , ale ten po wyzerowaniu wszelkich koment powinien tak samo się zachowac jak przy defeat bo nie ingeruje w sygnał .

 

W samym mikroprocesorze też możesz pominąć pewien tor :) No ale muszę przyznać, że skoro jest to sygnał cyfrowy to przy przechodzeniu przez filtr który ma nic nie zmieniać, sygnał powinien nie ulec zmianie, jednak w dobie miniaturyzacji elementy smd odbiegają jakością od elementów stosowanych dawniej (przewlekanych) i może to one wprowadzają jakiś tzw. szum do sygnału.

 

A może Alpine specjalnie "koloryzuje" dźwięk na taki jak im się podoba, a włączenie Defeat powoduje pominiecie tego efektu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...