Skocz do zawartości

Za słabe głośniki w stosunku do subwoofera


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam auto Opel Astra II Kombi, a w nim seryjne głośniki podpięte pod radio JVC KD-R402. Dodatkowo w bagażniku skrzynia z głośnikiem JBL GT5-12 ze wmzacniaczem JBL GT5-A402. Problem w tym, że gdy podkręcam radio powyżej 12 (skala do 50), to głośniki zaczynają trzeszczec, a sub ledwo drgnie. W ustawieniach radia głośnośc subwoofera jest ustawiona na maxa, jednak jak dla mnie basu jest za mało w stosunku do muzyki płynącej z głośników. Czy da się jakoś zmienic te proporcje? Zmniejszyc jakoś moc w radiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli popatrzysz z tej strony na wzmacniacz masz pierwszy potencjometr pod poziomu głośności tzw gain ustaw go na początek w połowie  następnie pokrętło obok freq przed połową  później masz opcje mode ustaw ją na LP i w tedy powiedz jak to działa http://www.jbl.com/resources//Brands/JBL/Products/ProductImages/en-US/GT5-A402/GT5-A402_IMG2_800X600.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Freq mam na połowie, gain do tej pory też tak miałem, przekręciłem przed chwilą na 13:30, gra już głośniej na pewno, jednak czy to nie szkodzi głośnikowi? Czytałem kiedyś, że nie można za dużo podkręcać tego.

 

Jeszcze jedno pytanie- da się jakoś zdjąć bas z głośników? Tak, żeby bas grał ze skrzyni, a z głośników trochę wyższe częstotliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zrobiłem, można już trochę poszaleć :) teraz jedynie mógłbym dobrze wyciszyć drzwi i kupić jakieś mocniejsze głośniki, żeby dało się jeszcze lepiej podkręcić. Dzięki za podpowiedź, nie brałem tego wcześniej pod uwagę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Rozwiń myśl.

 

A to mocniejsze głośniki jak zaaplikujesz to będzie lepiej, głośniej ? Pewnie tak uważasz, jak na naklejce będzie 300 Watts, tylko co te Wattsy dostarczy... głośniki to nie perpetum mobile, żeby sobie prądu dostarczyć i grać, że ho ho. Miłej lektury, może dowiesz się czym spowodowane jest pierdzenie w głośnikach (podpowiem tylko, że na pewno nie "za mocnym radiem").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwie opcje- LOW (do 30) i HIGH (do 50), aleto bez różnicy, którą ustawię.

 

Ta sa ustawienia ograniczenia mocy w radiu ustawiane w setupie startowym radia jesli dobrze pamietam. Chyba mozesz jeszcze z manu radia zmienic poziom wzmocnienia dal suba....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Ta sa ustawienia ograniczenia mocy w radiu ustawiane w setupie startowym radia jesli dobrze pamietam. Chyba mozesz jeszcze z manu radia zmienic poziom wzmocnienia dal suba....

 

Ciekawa teoria... A ja zawsze myślałem, że to filtry i odcięcia od góry i od dołu :looka:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w jvc W MENU STARTOWYM MOZNA WYBRAC OPCJE KTORA NAZYWA SIE OGRANICZENIEM MOCY - W TAKIM PRZYPADKU SKALA GLOSNOSCI JEST DO 30. W normalnym ustawieniu do 50. Rozumiem, ze koledzy nadinterpretuja troche. Albo nie mieli w rekach JVC i teraz dywaguja. Pozdrowienia

PS Taaaa moc jest stala we wzmacnaczach klasy A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W JVC jest taka opcja że wybiera się w Menu poziom "rozwijanej mocy" i np. mając w aucie seryjne "papierzaki z magnesem wielkości naparstka"  dajemy na LOW i wtedy możemy kręcić tylko do 30 (skala normalnie ma 50)  i nic "nie pierdzi" jak  pan Xksiński rozkręci na ful radyjko aby zdobyć szacun na mieście ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W JVC jest taka opcja że wybiera się w Menu poziom "rozwijanej mocy" i np. mając w aucie seryjne "papierzaki z magnesem wielkości naparstka"  dajemy na LOW i wtedy możemy kręcić tylko do 30 (skala normalnie ma 50)  i nic "nie pierdzi" jak  pan Xksiński rozkręci na ful radyjko aby zdobyć szacun na mieście ;)

uzupełnię trochę :) LOW POWER wybieramy wówczas jeśli maksymalna moc każdego głośnika jest niższa niż 50W, aby zapobiec uszkodzeniu głośnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boguś no co ty? Nie widzisz że prawie każde radio ma 50wat? A niektóre te tańsze to nawet 70wat? Po co subwoofery, jak radia za 200zł mają łącznie 280wat  :rotfl:

Wsadzasz 2 zestawy głośników 2000wat i estrady się chowają.

W małych autach to polowa możliwości alternatora :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...