Skocz do zawartości

Dwa lub trzy wzmacniacze


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

 

Forum czytam od kilku tygodni.

Dopiero co zaczynam budowe CA. Niedawno u mojego kumpla zobaczylem w aucie dwa wzmacniacze. Spytalem dlaczego dwa a nie jeden? a kumpel - zeby bylo lepiej. ale jak to lepiej? czy zestaw 2way + sub nie zagra np na jednym wzmaku 4 kanalowym? Sam kiedys tak mialem i sub byl jakos zmostkowany pod ktores z glosnikow przednich. Kumpel mowi ze on ma dwa wzmaki ale sa ludzie ktorzy maja tez trzy. Czyli wychodzi na to ze jego 4 kanalowy wzmak jest pod sam przod a suba napedza oddzielny wzmak. Czy z tego 4 kanalowca nie starczyloby mocy dla suba? 

Mozecie troche rozwinac ten temat dla poczatkujacego  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaka tutaj tajemnica ? Jeden ma 3,4,5,6 kanałów, bo są różne opcje - bo ma pasywkę na 3 lub 4 kanałówce, ktoś ma aktywkę na 5,6 kanałówce. Inni mają 2 wzmacniacze np. 2, lub 4 kanałowy na sam przód + 2 kanałówka lub mono na suba. Opcji jest dużo. Jednym chodzi o kontrolowanie poszczególnych głośników, innym o sam profil brzmienia, odpowiednie dobranie wzmacniaczy pod poszczególne elementy. Tutaj możliwości jest dużo. Osobiście uważam, że 1 wzmacniacz potrafi zasilić odpowiednio fajny system do słuchania muzyki w aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no pewno tak ale ja mialem kiedys podlaczonego suba pod ktorys przedni glosnik i lecialo to wszystko z 4 kanalowki. Czy jesli podlaczy sie to wszystko w biampie to bedzie duza roznica?



A jaka tutaj tajemnica ? Jeden ma 3,4,5,6 kanałów, bo są różne opcje - bo ma pasywkę na 3 lub 4 kanałówce, ktoś ma aktywkę na 5,6 kanałówce. Inni mają 2 wzmacniacze np. 2, lub 4 kanałowy na sam przód + 2 kanałówka lub mono na suba. Opcji jest dużo. Jednym chodzi o kontrolowanie poszczególnych głośników, innym o sam profil brzmienia, odpowiednie dobranie wzmacniaczy pod poszczególne elementy. Tutaj możliwości jest dużo. Osobiście uważam, że 1 wzmacniacz potrafi zasilić odpowiednio fajny system do słuchania muzyki w aucie.

No wlasnie Bogus ja tez tak uwazam. Pytalem sie kolezki co by sie stalo gdyby wyciagnal jeden wzmak ale on chyba zbytnio nie wie heheh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Kumpel mowi ze on ma dwa wzmaki ale sa ludzie ktorzy maja tez trzy

 

Ja ma 4 piece. Serio mówię. NIektórzy maja całego 3way na jednym piecu. Różnie to bywa ale głownie zależy to od podziału: aktywny lub pasywny. Przy podziale aktywnym potrzeba tyle kanałów co głośników dlatego też są ludzie co maja 4 piece 2 kanałowe bądz dwa 4 kanałowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie każdy piszący w tym dziale pyta o, bądź chce "dobrą jakość dźwięku", czasem robi się to już dość zabawne :D

Wsadź tyle wzmacniaczy ile będzie Ci potrzebne, nie więcej.

Tony chce sie dowiedziec jak to sie wogole ma i jaki jest tego wszystkiego sens. Zadaje pytania poniewaz nie mam zielonego pojecia o tym i chce sie czegos dowiedziec. Nie wiem czy jest jakas roznica czy nie. Na pewno na forum sa osoby ktore testowaly swoj sprzet na jednym wzmaku oraz jakis czas pozniej dodawaly dla porownania drugi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to właśnie chodzi :) Założysz takiemu jakieś przyzwoite klocki w danym budżecie, bo dla człowieka liczy się jakość, pierwszy odsłuch, a on tablicę maca, czy drży i brzęczy :D Słuchaj, jeżeli ktoś lubi mocne uderzenie np. to ciężko znaleźć mocne 4 kanały, które zasilą np. suba 400 - 500 rms, do tego jakiś mocarniejszy przód. Łatwiej zrobić to np. 2 kanały na przód (ew. 4 w mostkach) + 2 kanały lub mono na suba. Aktywnie, czy pasywnie ? Zależy, jak masz radio z aktywką, to jeżeli lubisz kombinować, to próbować aktywnie puszczać, jak nie, to złożyć przód, zrobić zwrotnicę pasywną na miarę, ew. jak kupisz "gotowca" na przód i masz :) Ja osobiście odsłuchiwałem swoje graty w różnych kombinacjach - od pasywnych zwrotnic, poprzez aktywne cięcie na wzmacniaczach (miałem 2 wzmacniacze, później 3, a na końcu 1). Finalnie zatęskniłem za 1 wzmacniaczem 5 kanałowym (SmG już odsprzedać mi go nie chce :P, a chodzi o Sony XM-7557... Super piec). dawał możliwość pocięcia aktywnego i robił robotę. Podobnie byłem zadowolony z 1 wzmacniacza 4 kanałowego RF 500x - super słuchało się muzyki na nim, przód pasywne zwrotnice, subwoofer ok. 200 rms i daje frajdę. Można zrobić super granie na 1 wzmacniaczu jednym słowem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dieki Bogus. Takie wypowiedzi ucza i az przyjemnie sie cos takiego czyta szczegolnie dla takiego laika jak ja. Opini na temat polaczen glosnikow jak i wzmacniaczy jest mnostwo. jedni twierdza ze nie mozna przodu i suba polaczyc pod jeden wzmacniacz a inni ze owszem mozna. 

Ja mam radio z aktywka takze musze kombinowac. Gosc ktory montuje mi sprzet w aucie ( sam nie mam czasu i nie zrobilbym tego tak dobrze i szybko jak ktos kto profesjonalnie sie tym zajmuje) robi mi wszystko pod jeden piec. pod Tweeterki daje jakis kondensator i w sumie wszystko ladnie gra. 

Ktos inny znowu ( osoba ktora montuje zawodowo CA) powiedzial ze takiego polaczenia sobie nie wyobraza i stad wzielo sie moje zaciekawienie co o tym sadzicie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktywka daje Ci tą możliwość, że zmieniasz przetworniki i możesz od razu kombinować z cięciami bez konieczności klejenia zwrotnic od nowa. Dobra sprawa, chociaż ja już idę na łatwiznę i nie zamierzam już więcej zagracać bagażnika :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje radio (pioneer p99rs) ma taka mozliwosc ale jest troche z nim problem poniewaz podobno powinien byc w nim przełacznik z trybu 3way na 2 way a nic takiego nikt nie moze tam znalezc. Cały czas chodzi tak jakby byl pod niego podlaczony system 3way dlatego wszelka regulacja odbywala sie na wzmacniaczu. delikatna regulacja odbywala sie tez spod radia ale to chyba nie to co trzeba tam zrobic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz tez jestem za aktywka , jak jest dobry zestaw z dobra zwrotnica to ok , ale jak ma się tańsze głośniki gdzie zwrotnica jest kiepska , usuniecie jej z toru audio wiele poprawia 

 

 

przełącznik pewnie jest  w obudowie radia , trzeba je wyciągnąć , tak przynajmniej jest u mnie na 9855R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz tez jestem za aktywka , jak jest dobry zestaw z dobra zwrotnica to ok , ale jak ma się tańsze głośniki gdzie zwrotnica jest kiepska , usuniecie jej z toru audio wiele poprawia 

 

 

przełącznik pewnie jest  w obudowie radia , trzeba je wyciągnąć , tak przynajmniej jest u mnie na 9855R

a myslisz ze trzeba sciagnac obudowe? jest w niej male naciecie gdzie powinien znajdowac sie ten przelacznik ale go tam nie ma. dzwonilem kiedys do pioneer polska i rozmawialem z jakims product menagerem ale on byl zielony w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...