Skocz do zawartości

Tablet 7 Cali zabudowany w aucie - jaki sprzet do tego ? Audio


dzieju
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A wygłuszanie ZAŁÓŻMY ze jest ok . To co dalej jaki sprzęt pod źródło z PC gdzie karte audio moge zmienic na taka jak zaproponujecie ...

 

 

Ja Ci napisałem na PW, co masz zrobić. A postąpisz jak uważasz.

 

Tylko potem nie pisz...

 

 

 

Panowie mleko rozlane :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 76
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

"Dzieju" weź to pod uwagę co pisałem ta firma moze jest konkret ale w HA, byłem na ich stronie ale nie znalazłem nawet jednego projektu CA a to do końca nie to samo co robienie wygluszenia w pomieszczeniu, zakładanie kina domowego klientowi w domu czy robienie studia radiowego. Koledzy ci dobrze radzą znajdź kogoś kto sie konkretnie CA zajmuje bo często sie zdaża ze ktoś chce tylko klienta wydoić z kasy gdy wyczuje że ma kiermane w portfelu a instalacja pozostawia wiele do życzenia. Żebyś sobie nie pomyślał ze ja cos mam do tej firmy bo nie o to mi chodzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Dzieju" weź to pod uwagę co pisałem ta firma moze jest konkret ale w HA, byłem na ich stronie ale nie znalazłem nawet jednego projektu CA a to do końca nie to samo co robienie wygluszenia w pomieszczeniu, zakładanie kina domowego klientowi w domu czy robienie studia radiowego. Koledzy ci dobrze radzą znajdź kogoś kto sie konkretnie CA zajmuje bo często sie zdaża ze ktoś chce tylko klienta wydoić z kasy gdy wyczuje że ma kiermane w portfelu a instalacja pozostawia wiele do życzenia. Żebyś sobie nie pomyślał ze ja cos mam do tej firmy bo nie o to mi chodzi.

 

 

Dokladnie tak zrobie , jestem juz po jednym spociku wczoraj w Klobucku , odsluchalem i jest warto wiec jezeli bedzie trzeba poprawic to sie poprawi .

 

Jestem juz umowiony na kolejne spotkanie w Gliwicach zobaczymy co rozmowa i rozpoznanie tego co jest , przyniesie .

 

Najchetniej po tym wszystkim zrobil bym to sam pod okiem kogos doswiadczonego - mowa o montazu .

 

Bo naprawde daje to duzo satysfakcji .

 

Ale stawiam na jakosc wiec jeszcze nie wiem co bedzie .... narazie musze wiedziec jaki sprzet kupic AMP-y i glosniki .

 

Kolejna propozycja : 

 

Jako źródło sygnału cyfrowego - komputer

dalej

Źródło Alpine PXA-H700 + RUX

Zestaw przedni 3way Morel Virtus 603 / (DLS UP36i)

Wzmacniacz na TW + MID U-dimension ProX 500.24 AYA

Wzmacniacz na WF + SUB U-dimension ProZ 4-110 Comp

Subwoofer DLS RW10 / (U-dimension ProX 210)

Okablowanie, materiały, robocizna itd

Całość 10 000 na gotowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako źródło sygnału cyfrowego - komputer

 

dalej

 

Źródło Alpine PXA-H700 + RUX

 

Zestaw przedni 3way Morel Virtus 603 / (DLS UP36i)

 

Wzmacniacz na TW + MID U-dimension ProX 500.24 AYA

 

Wzmacniacz na WF + SUB U-dimension ProZ 4-110 Comp

 

Subwoofer DLS RW10 / (U-dimension ProX 210)

 

Okablowanie, materiały, robocizna itd

 

Całość 10 000 na gotowo

 

Całkiem fajnie i rozsądnie dobrany zestaw. Koszty także.

 

 

 

Najchetniej po tym wszystkim zrobil bym to sam pod okiem kogos doswiadczonego - mowa o montazu .

 

Daj na luz tym razem. Zobacz co i jak potrafi profesjonalista. A w przyszłości posiadając już wykonaną instalację i grającą po zdobyciu nowych doświadczeń i osłuchaniu się , możesz zrobić już jakieś małe podmianki we własnym zakresie i własnoręcznie z tego też jest frajda. Patrząc na propozycje , które wrzucasz , nikt z Ciebie skóry i kości nie zdziera, wręcz przeciwnie, a to naprawdę dużo, pracy, ani wdzięcznej ani łatwej. Robiąc sam idziesz na żywioł uda się albo i nie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Hellsin nie doczytał ,że auto już wytłumione, Ty nie zauwazyłeś ,że w bagażniku siedzi całkiem zacne cacko z przetwornicą, a to wszystko już było napisane.

 

Truck-u czytaj to nie boli ... poprawiałeś kiedyś po kimś auto ? ja tak ... i mam mieszane uczucia ... jak dobrze pójdzie to 1/2 tego wygłuszenia może iść po prostu w kosz znając życie i "fachowców" ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem panowie po kilku odsłuchach i cos czuje ze moje wygluszanie to nie wygluszanie :/ no ale qrde trudno .

 

Narazie wstrzymuje sie od dalszych pytan .

 

Planuje spotkac sie jeszcze na zlotach w warszawie na grillu etc odsluchac jeszcze kilka aut , jechac do Gliwic i wtedy bede mial konkrety .

 

Jedyne konkretne co wiem to ze procesor dziwieku jednak musi byc :/ czytalem pytalem i nie zrobie tego na kompie :/

 

Trudno , prosze wiec o wstrzymanie sie z odpowiedziami odezwe sie jak bede po odsluchach kilku ciekawych konfiguracji .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie czytales i kogo pytales? Sam dalem linki (w tym temacie) do rozwiazan ze jednak da sie i bez procka...

 

 

Bardzo bym chcial ale nie mam chyba wiedzy :/ jak mozesz poswiecic chwile to podeslij mi cos na PW ... thx ... to sporo kasy w kieszeni gdy nie trzeba procka :/

 

Chce to zrobic z głową a nie na hurra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo bym chcial ale nie mam chyba wiedzy :/ jak mozesz poswiecic chwile to podeslij mi cos na PW ... thx ... to sporo kasy w kieszeni gdy nie trzeba procka :/

 

 

 

Chce to zrobic z głową a nie na hurra

 

dobrze że dochodzić do wniosku że na spokojnie będziesz resztę robił bo już masz przykład z wygłuszeniem że wtopę zaliczyłeś ale człowiek uczy się na błędach całe życie ale kto pyta nie błądzi później :) i kasy trochę zostaje w kieszeni na inne elementy do układanki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Bardzo bym chcial ale nie mam chyba wiedzy jak mozesz poswiecic chwile to podeslij mi cos na PW ...

 

Wrzucilem co znalazlem w tym temacie, to byly efekty szybkiego szukania, na pewno to dobry punkt wyjscia, a google nie gryzie, pozatym satysfakcja wieksza jak sam znajdziesz :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Tak zapomnialem o was szczerze :D praca praca i inne sprawy :/ 

 

Radio juz jest z Androidem 4.0 za 1800zl. z Chin .

 

Aktualnie jestem na etapie glosnikow zakupu i podlaczania kabli Anten GPS , Radio i TV .

 

Sorki postaram sie znowu cos wzucic i jakies foto w najblizszym czasie .

 

Do zarzadzania windowsem 8 z Androida uzywam iDisplay .

 

Pozdro .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie wyłożyłbym tyle kasy na chińczyka :szok:

Ja tez mam mieszane uczucia ale chłopaki forum mazdy 6 ostatnio kupują jeden za drugim stacje na androidzie i narzekań brak gdyż stacja daje dużo większe możliwości niż te na windowsie ce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwości a dźwięk to dwie różne sprawy. Jeśli ktoś lubi klikać w trakcie jazdy to ok. Mi wystarcza klasyczne zwykłe - no może prawie zwykłe CD.

 

 

 

Niemniej jak nie spojrzeć więksi producenci przespali trochę rozwój technologii, choćby w stacjach multimedialnych. Chińczyki czy taki Ural sprzed paru lat mają "wszystko" różne możliwości podania źródła CD/DVD/USB/SD , różne obsługiwane formaty, otwarta platforma jak wspomniany wyżej Android. Osobna kwestia ,że i "firmówki" z obecnego wydania nie powalają niczym jeśli chodzi o dżwięk sam w sobie.... A skoro jest mniej za więcej , po co przepłacać? To samo g... z chin tyle ,że z plakietką Alpine/Pioneer/Clarion i ceną x3.

Sam pomysł wykorzystania tabletu i kompa jako żródło wydaje mi się ciekawy, i frapuje mnie efekt finalny, a jako bonus posiadasz Pawle pełną dowolność do oprogramowania pobocznego, chcesz nawigować na Tomtomie, śmigasz na Tomtomie, chcesz Automapę masz automapę, wydumałeś sobie rozbudowany komputer pokładowy, także żaden problem, dodatkowo za pomocą playera na androida odtworzysz każdy format danych, wav, flac etc dziś i za rok jeśli coś nowego wymyślą, to kwestia jedynie wgrania odpowiedniego softu.

Czy tuzowie rynku dają tą możliwość? Nie bo po co? Lepiej jak Alpine, sprzedawać stację za parę kafli, do której kolejne parę tys dorzucisz dokupując box navi, BT, kamerę cofania, tuner dvb , adapter sterowania z kierownicy, procka i cholera wie co jeszcze. Wszystko oczywiście płatne słono, bo to... Alpine więc +3 do lansu. :wink:

Parrot to już nie taki szmelc... :wink:

http://hadron.pl/blog/stacja-multimedialna-parrot-asteroid-smart-android-w-natarciu/

 

Wyprowadzić tylko światełko i źródełko jak ulał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś czytałem ze kenwood ma czy ma mieć stacje z androidem ale znajduje ze cena będzie odpowiednia. Za chińczykami w m6 przemawia też fakt, przynajmniej dla przeciętnego użytkownika ze sterowanie z kierownicy radiem i sterowanie komputerem pokładowych działa p&p a w przypadku zwykłej stacje 2din czy tak jak w moim 1din z komputerem raczej się pożegnam. No i taka dedykowana do auta chińska stacja wygląda o niebo lepiej niż 2din w ramce-adapterze więc suma sumą dla kogoś kto nie widzę ostro w sq jest to bardzo ciekawa alternatywa.

 

Sam rozważam zakup sztuki i wysłanie do gliwic na obadanie kwestii wyciągnięcia opytka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj trafiłem na test takiego cudaka:

 

http://wideo.onet.pl/nowe-technologie-test-parrot-asteroid-smart-twardy-reset-57,124772,w.html

 

Super fajna sprawa to dostęp do netu i np słuchanie sobie radia internetowego, lub też tworzenie wi-fi na pokładzie, bez żadnych kombinacji, zwykły router huawei na kabelku do stacji i śmiga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra opcja jesli ktos wyprowadzi swiatelko i MA PROCA osobnego..

Dla tych co niemaja i chca wykorzystac proca w swoim radiu - bardziej bym polecal combo w postaci tabletu z opcja usb audio plus usb dac.

Najbardziej po taniosci ze tak powiem to dotychczasowe radyjko jakie mamy oraz jak u mnie Sgs3 bazowo jako telefon ale dzieki opcji usb audio, plus na przyklad za psie pieniadze usbDAC behringer uca222 - uzyskamy zapewne milutkie  zrodlo grajace wszystkie formaty i zintegrowana z samochodowym systemem audio nawigacja, interentowe radia, komunikatory wifi i inne uzytecznosci zawarte w smartfonie. <zamierzam przeciwiczyc combo Sgs3 UCA222 i 80PRS jak tylko sprzet wroci do auta,choc moze pioneer wyda nowy firmware wspierajacy usb audio to jeszcze bardziej uprosciloby sprawe:)>

Jeszcze wiekszy wypas to galaxy tab 10 z wbudowanym usb audio  - maly komputero telewizor w aucie - ale to juz wydatki...

Wiekszosc andoridowych tabletow i smartfonow daje funkcje korzystania z usb audio i usbDAC - tyle ze za posrednictwem usb Audio Recorder PRO.

Mysle ze nawet gdyby wpiac androidowe urzadonko oparte na audio chipach wolfsona <lista na necie> prosto z jacka sluchawkowego i w aux tez nie byloby najgorzej...

Sciagawka: http://www.avsforum.com/t/1393599/enable-usb-audio-on-any-android-4-0-smartphone-tablet/60

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...