Skocz do zawartości

Tablet 7 Cali zabudowany w aucie - jaki sprzet do tego ? Audio


dzieju
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

WItam

 

Zlecilem tutaj w ogloszeniu prejekt audio i wykonanie .

 

http://www.strefacaraudio.pl/topic/33647-wykonanie-i-projekt-systemu-audio/

 

Auto jest juz wygluszone i czeka na audio .

 

Budzet - do 7000zl ~(Extremalnie 10 000zl. )

 

 

Prosze o porade jakies zasotosowac urzadzenia do tej podstawy projektu .

 

Zrodlem audio bedzie Tablet Samsung galaxy Tab 7 Plus zabudowany w kokit na srodku .

 

Tablet zakupiony stacja zakupiona - czekam na kosztorys zabudowy .

 

I pytania : 

 

 

1. Czy wymagany bedzie procesor audio ? w takim przypadku (aplikacje na tablecie procesory audio)

2. Projekt 3 drozny 

3. Jaki sprzet : wzmacniacze do glosniczkow 

4. Subwoofer 

5. Jakie glosniki .

 

Typ muzy prawie kazdy jednak bez lupanki wiecej miekkiego basu i sporo mocy powyzej 150W najlepiej .

 

Aktualnie w aucie jest harman Kardon 170W i troche malo tego .

 

Autko Rover 75 .

 

PS najgorszy wypadek to radio 1 Din pod Tabletem jako posrednik , ale wolal bym zostac przy samym tablecie , nie zalezy mi na radiu FM  specjalnie .

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 76
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Instalator (którego sam sobie znajdziesz) zapewne poradzi sobie z doborem i strojeniem wszystkiego pod Twoje gusta i nikt w jego kompetencje nie będzie tu ingerował...

Osobiście nie widzę sensu takiego tematu.

 

PS. Widzę, że idziesz po całości, i zdziwisz sie jak mało można zrobić za 10 000 PLN. Plus jedynie, że wygłuszenie już zrobione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka propozycji juz ale zupelnie nie znam sie na sprzecie tego typu i cchial bym miec porownanie waszych propozycji z ewentualnym wykonawca .

 

Budzet jest wystarczajacy nie przesadzajmy .

 

TO nie auto na pokazy tylko dla sluchania w dobrej jakosci muzyki z kopem jak leci cos fajnego .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko po kolei. Zaletą profesjonalnych zakładów jest możliwość odsłuchania wielu różnych elementów zabudowy. Nie ma sensu pisanie czegoś co nam się podoba lub nie. Każde auto jest inne i każdy ma inny gust muzyczny. Podjedź, pogadaj o swoich preferencjach, posłuchaj :)

Oczywiście, że budżet wystarczy na fajną instalację, ale tak jak napisałem to zależy gdzie będziesz to montował :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce wydusic tyle ile sie da z tableta w bagazniku i tak bedzie maly komputer ale czy musze pisac wszystko od razu ? 

 

Jest juz kupiony Falownika Voltcrafta 1000W Drugi akumulator w bagazniku w miejscu kola zapasowego Tak jak w wersji MG ZT-T 260 V8 dokladnie .

 

W bagazniku bedzie komputer na windowsie 8 z pulpitem zdalnym na tablecie bedzie sluchane Radio na gsm + audio powazniejsze z komputerka zdalnie sterowane przez pulpit zdalny .

 

Prosze o pomoc w dobraniu sprzetu do moich wymagana a sa dosc ogolne :/ jezeli chodzi o typ muzyki .

 

Narazie chetnie wyslucham kilku propozycji nie chce przeplacac bo zrobilem to juz wielokrotnie ufajac pierwszej firmie ktora napisala .

 

Wiec drugi raz tego nie zrobie .

 

Autko moge oddac na taki okres jaki trzeba ale 2 miesiace to przesada rbota jest na tydzien max i ewentualne odsluchy i kalibracje wiec nie wiem ale wydaje mi sie ze 2 miechy to za duzo .

 

Tak czy siak nie jest to rpoblem jak bedzie warto wysle i do Afryki :D 

 

Licze na pomoc w doborze Wzmacniacza Procesora oraz glosnikow .

 

A osobiscie spotkam sie na kilku spotach czy zlotach i imprezach audio aby odsluchac co nie co moze bedzie mi latwiej okreslic moje wymogi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Uuu jakoś nie widze tableta na źródle, jakość , to przecież dzwiek z wbudowanej karty muzycznej i jack 2.5, czy nie tak? Jesli tak to nie przewiduje audiofilskich uniesień....

 

A ja tak, radziłbym zgłosić się z tym do Nakamichi, posiada rozwiązanie pozwalające wykorzystać tablet po usb jako żródło, do tego procek a dalej to już standard piece głośniki.

Myślę ,że kwota 7-8 tys pozwala zbudować coś w miarę fajnego, bez fajerwerków ale już całkiem dobre granie.



 

 


Jest juz kupiony Falownika Voltcrafta 1000W Drugi akumulator w bagazniku w miejscu kola zapasowego Tak jak w wersji MG ZT-T 260 V8 dokladnie .



W bagazniku bedzie komputer na windowsie 8 z pulpitem zdalnym na tablecie bedzie sluchane Radio na gsm + audio powazniejsze z komputerka zdalnie sterowane przez pulpit zdalny

 

Trzeba było wcześniej się odezwać to byś oszczędził kasy i nie musiał tracić jej na małą serwerownię w aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


A ja tak, radziłbym zgłosić się z tym do Nakamichi, posiada rozwiązanie pozwalające wykorzystać tablet po usb jako żródło, do tego procek a dalej to już standard piece głośniki.
Myślę ,że kwota 7-8 tys pozwala zbudować coś w miarę fajnego, bez fajerwerków ale już całkiem dobre granie.

 

Nic dodać, nic ująć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Trzeba było wcześniej się odezwać to byś oszczędził kasy i nie musiał tracić jej na małą serwerownię w aucie.

 

W jakim sesie ? 

 

Bo Sam akumulator w bagazniku nie jest tylko ze wzgledu na audio czy PC ale ze wzgledu na ogrzewanie Wodne ktore zabija mi szybko akumulator w zimie :D .



Skupmy sie panowie na kwocie Budzecie + modele sprzetu i glosnikow .

 

Abym wiedzial czy to co mi proponuja wykonwacy nie jest kicha . I ewentualnie abym mogl zaproponowac to co wy mi podsuniecie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Abym wiedzial czy to co mi proponuja wykonwacy nie jest kicha . I ewentualnie abym mogl zaproponowac to co wy mi podsuniecie .

 

To wrzuć specyfikację tego na co dostałeś ofertę (bez podawania nazw firm!!) i dopiero można to ocenić, nikt nie jest wróżką.

 

 

 


Skupmy sie panowie na kwocie Budzecie + modele sprzetu i glosnikow .

 

Tutaj także , jest to wchodzenie w czyjeś buty i dywagacja bez celu, skoro założyłeś oddanie auta do fachowca( i dobrze) to chyba jego brożka i koncepcja co i jak użyje jako całość.

Nie zadawaj pytań w taki sposób, bo jak usłyszysz koncepcję od 10 osób na 20 różnych głośników , wzmacniaczy itp to tylko sobie sieczkę z głowy zrobisz.

Chcesz to wrzuć suche dane odnośnie propozycji i jedynie można ocenić poszczególne oferty odnośnie klasy zastosowane sprzętu i cen tych ofert, do tego dochodzi wiedza instalatora i doświadczenie jak i czego użyć a to jest znacznie więcej warte niż same klocki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje troche sie zapedzilem ... napisze jak tylko dostane cos bez podawania kto ...

 

Mam juz jedna ...

 

 

1.

Radio Alpine 9855R

Głośniki:Morel mt-23+Dls UP2,5+Dls R6a

Subwoofer Re audio10"

Wzmacniacz Alpine PDX V9

Pełne okablowanie,słupki z komorami pod mid+tw12 i strojenie

koszt z robocizną ok:5500zł

 

2.

Alpine 7944R+procesor PXA-H800

Głośniki:DEGO SP 3 way

Subwoofer DEGO 10"

Wzmacniacze Alpine PDX

Pełne okablowanie,zabudowa bagażnika,strojenie  itp.

koszt z robocizną ok:12000zł



Gdzie radio odpada 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autko moge oddac na taki okres jaki trzeba ale 2 miesiace to przesada rbota jest na tydzien max i ewentualne odsluchy i kalibracje wiec nie wiem ale wydaje mi sie ze 2 miechy to za duzo .

 

to nie ma o czym rozmawiać ...

samo zrobienie drzwi w zależności od Twojego widzi mi się to jest parę dni ... co by to miało ręce i nogi - prosty przykład zobacz auto Mehow-a lub inne przez niego robione.

Gdzie wygłuszenie ? - gdzie trzeba rozebrać auto do gołej blachy ... ciągnięcie kabli, lutowanie połączeń, bawienie się ze słupkami, panelami ewentualnie komorami ... już nie mówiąc o zabudowie bagażnika ...  chyba że zajmują się autem 3 osoby to wtedy co innego :P

Zrób porządnie auto w tydzień - masz ode mnie bardzo dobrą flaszkę :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.

 

Radio Alpine 9855R

 

Głośniki:Morel mt-23+Dls UP2,5+Dls R6a

 

Subwoofer Re audio10"

 

Wzmacniacz Alpine PDX V9

 

Pełne okablowanie,słupki z komorami pod mid+tw12 i strojenie

 

koszt z robocizną ok:5500zł

 

Bardzo przyzwoita kwota i sprawdzone pozycje w budżet lidze.

Jedynie to 9855 jakoś słabowicie na źródle wygląda i tu można się pokusić o korektę na coś innego lepszej klasy, no ale trudno o to przy 5,5 tys za wszystko, może więc 6,5 i coś innego. :)

 

 

 

 

2.

 

Alpine 7944R+procesor PXA-H800

 

Głośniki:DEGO SP 3 way

 

Subwoofer DEGO 10"

 

Wzmacniacze Alpine PDX

 

Pełne okablowanie,zabudowa bagażnika,strojenie itp.

 

koszt z robocizną ok:12000zł

 

 

Gdzie radio odpada

 

 

Jakie radio odpada? Masz swoje 7944?

Ta propozycja choć droższa jest według mnie znacznie bardziej przyszłościowa,świetnej klasy źródło i procesor, masz procek gdzie możesz wejść sygnałem ze swojego tabletu, co do DEGO trudno się cokolwiek przyczepić, tak 10ka z Dego to papierowa czy Aluminium?

Pod pojęciem wzmacniacze kryje się ile sztuk? PDX to cyfrówki, mam nadzieję ,że zdajesz sobie z tego sprawę?

Cena oferty także nie jest wygórowana, nikt z Ciebie skóry nie próbuje zedrzeć.

 

Aczkolwiek jeśli byś trafił na instalatora, który dobierze Ci w tym budżecie coś sprawdzonego z używanych rzeczy od  siebie z półki(źródło, wzmacniacze), możesz mieć granie co najmniej o klasę wyższe niż poruszając się po rzeczach fabrycznie nowych, decyzja oczywiście należy do Ciebie. Głośniki raczej polecam mieć nowe.

 

 

 

 

to nie ma o czym rozmawiać ...

 

Przecież napisał:

 

 

 

Autko moge oddac na taki okres jaki trzeba

 

 

 

Tak czy siak nie jest to problem jak bedzie warto wysle i do Afryki :D

 

 

 

Druga kwestia ,że czytasz Hellsin wybiórczo:

 

 

 

Gdzie wygłuszenie ? - gdzie trzeba rozebrać auto do gołej blachy ... ciągnięcie kabli,

 

A tu co masz napisane?

 

 

 

Auto jest juz wygluszone i czeka na audio .

 

 

 

Mniej szczekania więcej pomagania. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Truck-u - widziałeś auta na dokończenie/poprawki ? To na co się pienisz ?

 

Przeczytaj też to jak już się rzucasz :P :

 

 

 


Autko moge oddac na taki okres jaki trzeba ale 2 miesiace to przesada rbota jest na tydzien max i ewentualne odsluchy i kalibracje wiec nie wiem ale wydaje mi sie ze 2 miechy to za duzo .

 

więc albo rybki albo ... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To poczekajmy na innych oferty .

 

Narazie duzo pytan mam na PW .

 

Skrupulatnie odpowiadam ...

 

Oczywiscie stawiam na wzmacniacze Na mosfetach a nie cyfrowkach .

 

Radia ma nie byc najlepiej chcial bym bazowac na tablecie no ale dostosuje sie . 



Wygluszenie jest zrobione i mysle ze poprawek nie bedzie no ale zobaczymy ...

 

Wygluszenie realizowane bylo w firmie Apama.pl koszt  okolo 5000zl. 

 

Drzwi , kokpit , tunel srodkowy , nadkola, bagaznik .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Oczywiscie stawiam na wzmacniacze Na mosfetach a nie cyfrowkach .



Radia ma nie byc najlepiej chcial bym bazowac na tablecie no ale dostosuje sie .

 

Więc ja bym widział przystawkę pozwalającą zamienić sygnał podany cyfrowo po usb z tabletu, na światełko , do tego procek 701/800, reszta to już kwestia preferencji brzmieniowych i ustaleń z jednym czy drugim instalatorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co Ci ten tablet że tak zapytam?

Nie chcial bym robic off-topa  ..

 

Nowoczesna Navi, Android dla mnie elastyczny  pod Custom rom , kontrola i diagnostyka po OBD2 , Filmy , TV, Jakosc matrycy IPS , Dotyk pojemnosciowy adaptive , prawie zadnych ograniczen , Cloud, Flac, etc .

 

Więc ja bym widział przystawkę pozwalającą zamienić sygnał podany cyfrowo po usb z tabletu, na światełko , do tego procek 701/800, reszta to już kwestia preferencji brzmieniowych i ustaleń z jednym czy drugim instalatorem.

 

Dokladnie poczekam jeszcze na 2-3 oferty ktore mam jakie sa propozycje i jedziem :D

 

W bagazniku bedzie maly PC Core Quad , z karta SB wyzszej polki , Tablet to radio i zdalna kontrola PC zrodlo glowne to PC w bagazniku .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Oczywiscie stawiam na wzmacniacze Na mosfetach a nie cyfrowkach .

 

 

 

błąd

 

PDXy alpiny są bardzo mądrym wyborem w twojej sytuacji

 

 

Autko moge oddac na taki okres jaki trzeba ale 2 miesiace to przesada rbota jest na tydzien max i ewentualne odsluchy i kalibracje wiec nie wiem ale wydaje mi sie ze 2 miechy to za duzo .

 

 

 

 

 

nie bardzo masz wyobrażenie o nakładzie pracy i czasu przy takim systemie.

 

Zakładając ze to ma być zrobione dobrze to 2 tygodnie to jest absolutne minimum.

Rozsądny montazysta, który będzie chciał wykonać to rzetelnie powie Ci 3 tygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładając ze to ma być zrobione dobrze to 2 tygodnie to jest absolutne minimum.

 

Rozsądny montazysta, który będzie chciał wykonać to rzetelnie powie Ci 3 tygodnie.

 

 

Oby nie jak Apama skasowali 5 tys a ogłoszenie było 9 bm dziś mamy 11, w jeden dzień wygłuszenie auta, albo po łepkach, bez ściągnięcia podsufitki i podłogi , albo są arcymistrzami. :D

 

Chętnie bym się dowiedział co dokładnie(wytłumienie jakiś elementów) i jakie materiały wchodziły w zakres tych 5 tysi. :wink2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oby nie jak Apama skasowali 5 tys a ogłoszenie było 9 bm dziś mamy 11, w jeden dzień wygłuszenie auta, albo po łepkach, bez ściągnięcia podsufitki i podłogi , albo są arcymistrzami. :D

 

Chętnie bym się dowiedział co dokładnie(wytłumienie jakiś elementów) i jakie materiały wchodziły w zakres tych 5 tysi. :wink2:

 

a gdzie on o tych 5tysi napisał?

Nie doczytałem

 

Też chętnie zobaczę

 

 

@Dzieju

 

Dam Ci rade. Napisz ile km jesteś gotów poświęcić i nie pytaj w takiej sytuacji o sprzęt tylko do kogo warto jechać.

 

Bo, raz ze narobisz sobie tylko bigosu w głowie, dwa ... fachowiec jeśli jest fachowcem to zrobić Ci coś z "niczego".

Sprzęt to sprawa drugorzędna jeśli trafi w odpowiednie ręce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...