Skocz do zawartości

Załamka po założeniu hertz HSK


wicher18gl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobiłem próbę i podłączyłem pod starego philipsa 50W i nie czułem jakiegoś dużego niedoboru mocy....Zależy jaki wzmacniacz i jakie furtki....

 

ten "niedobór mocy" to jest pojęcie względne, zależy z czym ma sie doczynienia na codzień, wiem że mi 50W by nie wystarczyło. Dzwie się tylko że niektórzy mówią że wzmacniacze o mocach nie wiele większych od radiowych końcówek radzą sobie lepiej niż wzmacniacze które dysponują ponad 150-watami.Przecież na takim 30watowym wzmacniaczu wystarczy trochę radio odkrecić i już z sinusa mamy prostokąt...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 148
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

ten "niedobór mocy" to jest pojęcie względne, zależy z czym ma sie doczynienia na codzień, wiem że mi 50W by nie wystarczyło. Dzwie się tylko że niektórzy mówią że wzmacniacze o mocach nie wiele większych od radiowych końcówek radzą sobie lepiej niż wzmacniacze które dysponują ponad 150-watami.Przecież na takim 30watowym wzmacniaczu wystarczy trochę radio odkrecić i już z sinusa mamy prostokąt...

 

Po pierwsze ustawienie Gain'a.... A po drugie nie porównuj wydajności prądowej i gry wzmacniacza scalonego do wzmacniacza tranzystorowego.

Prosty przykład. Zbudowałem kiedyś wzmacniacz na układach LM3886 znany niektórym jako Gain Clone. Wzmacniacz grał bardzo fajnie, miał ładną barwę trochę ocieploną. Wziąłem go kiedyś do kumpla, który ma wzmacniacz NAD 302, CD marantz i kolumny Audiowave 171. I porównywaliśmy brzmienie podmieniając tylko wzmacniacze....

Mój wzmacniacz grał ładnie, jeśli chodzi o barwę i szczegółowośc było trochę różnic (nad gra raczej zimniej, jest bardziej przeźroczysty). Ale w dziedzinie dynamiki (nie tylko na wysokich głosnościach) mój wzmacniacz scalony, który legitymował się mocą ok 50-60 wat poległ kompletnie przy 25W Nadzie. 

Wniosek jest jeden: Wat Watowi nie równy :wink:  i niech kolega najpierw troche posłucha, potestuje, a jak nie ma możliwości testu to niech uwierzy na słowo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra nię będę sie kłócił bo nie ma sensu (inny temat się tworzy) ale i tak mam inne zdanie na ten temat, sporo w życiu wzmacniaczy złożyłem i wiem że najlepszym sposobem na porównanie jest oscylokop,sztuczne obciążenie i 1kHz wtedy wszystko jest jasne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując

MOIM zdaniem zasilanie HSK 165 ze wzmacniacza o mocy ponieżej 100W/4R nie ma sensu, ale jak ktoś chce to niech zasila je nawet z preampa radia :D jego strata.

MOIM głównym parametrem po którym oceniam wzmacniacze Mocy jest ich moc wyjściowa. Wat watowi równy bo to czysta fizyka, a jak ktoś pisze że wzmacniacz 30W radzi sobie lepiej niz wzmacniacz 150W to już całkowicie nie ma o czym rozmawiać, bo to tak jak do suba estradowego na 18" zasialnego na codzień ze wzmaka 1000W podłączyć 200 watowy i wmawaić sobie że lepiej sobie radzi.

Takie jest moje zdanie na ten temat dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując

MOIM zdaniem zasilanie HSK 165 ze wzmacniacza o mocy ponieżej 100W/4R nie ma sensu, ale jak ktoś chce to niech zasila je nawet z preampa radia :D jego strata.

MOIM głównym parametrem po którym oceniam wzmacniacze Mocy jest ich moc wyjściowa. Wat watowi równy bo to czysta fizyka, a jak ktoś pisze że wzmacniacz 30W radzi sobie lepiej niz wzmacniacz 150W to już całkowicie nie ma o czym rozmawiać, bo to tak jak do suba estradowego na 18" zasialnego na codzień ze wzmaka 1000W podłączyć 200 watowy i wmawaić sobie że lepiej sobie radzi.

Takie jest moje zdanie na ten temat dziękuję.

pokory, doświadczeń, odsłuchów, testów, tego i wiele innych Ci życzę i wszystkim tym co tak myślą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


a jak ktoś pisze że wzmacniacz 30W radzi sobie lepiej niz wzmacniacz 150W to już całkowicie nie ma o czym rozmawiać,
 

Ja to napisalem, ale nie 30 a 2x37.5W przy 12.5V w porownaniu do innego wzmaka, ktory wg pomiarow ma 2x156W przy 13.5V w mostkach, i podtrzymuje, ze ten pierwszy radzi sobie o niebo lepiej w kazdym przedziale pasma, moze i wat watowi rowny, ale niestety kolego same waty nie graja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...