Skocz do zawartości

Mazda 6 GH 2008r. hatchback. Głośniki


Rekomendowane odpowiedzi

A więc witam. Zdecydowałem się zaczerpnąć pomocy od profesionalistów, wiem że problem, zapytanie jest błache, ale jednak spróbuję.

 

Mazda 6 GH 2008r, hatchback. Borykam się z uciążliwym "pierdzeniem" głośnika w drzwiach przednich. Chciałbym wymienić, oby dwa głośniki, bez rzadnej przeróbki, robienia nowych otworów itd. Poprostu wstawić nowe i tyle. Budżet mieszkam w UK więc około 50 funtów, lub 150zł, wiadomo na rynku ceny są zbliżone. Nie liczę na jakieś super efekty, poprostu normalne użytkowanie. Jakby nie ten "pierdzący" głośnik to nawet bym nie zmieniał, ale lubię mieć na tip top wszystko. 

 

Tutaj info na temat głośników z Mazdowskiego forum.

 

Dwa głośniki neodymowe nisko / średniotonowe o śr. 6x9" w drzwiach przednich.

 

Prosił bym o pomoc w wyborze, no i jeżeli ma ktoś jakieś doświadczenie z wymianą w Mazda 6 GH, to prosił bym o wskazówki, bo ja nerwowy człowiek, i często palą mi się ręce przy pracy... 

 

Dziękuje i pozdrawiam. 

 

Tutaj przykładowa stronka z głośnikami online.

 

http://www.caraudiocentre.co.uk/category.asp?m=&c=2738&brandfilter=&features=49&pageItem=12&v=

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc witam. Zdecydowałem się zaczerpnąć pomocy od profesionalistów, wiem że problem, zapytanie jest błache, ale jednak spróbuję.

 

Mazda 6 GH 2008r, hatchback. Borykam się z uciążliwym "pierdzeniem" głośnika w drzwiach przednich. Chciałbym wymienić, oby dwa głośniki, bez rzadnej przeróbki, robienia nowych otworów itd. Poprostu wstawić nowe i tyle. Budżet mieszkam w UK więc około 50 funtów, lub 150zł, wiadomo na rynku ceny są zbliżone. Nie liczę na jakieś super efekty, poprostu normalne użytkowanie. Jakby nie ten "pierdzący" głośnik to nawet bym nie zmieniał, ale lubię mieć na tip top wszystko. 

 

Tutaj info na temat głośników z Mazdowskiego forum.

 

Dwa głośniki neodymowe nisko / średniotonowe o śr. 6x9" w drzwiach przednich.

 

Prosił bym o pomoc w wyborze, no i jeżeli ma ktoś jakieś doświadczenie z wymianą w Mazda 6 GH, to prosił bym o wskazówki, bo ja nerwowy człowiek, i często palą mi się ręce przy pracy... 

 

Dziękuje i pozdrawiam. 

 

Tutaj przykładowa stronka z głośnikami online.

 

http://www.caraudiocentre.co.uk/category.asp?m=&c=2738&brandfilter=&features=49&pageItem=12&v=

Oj chlopie nie pchaj sie w coaxiale, dobrze Ci radze, poczytaj troche forum, poszukaj kogos kto mieszka w poblizu Ciebie(jest nas "kilku" tutaj, lacznie ze mna,north east, jak mieszkasz w poblizu to pisz na priv) i posluchaj jak zagra odseparowany zestaw pod wzmakiem w wytlumionych drzwiach.Wg mnie strata pieniedzy na to,na prawde na ebay.co.uk mozna fajne wzmaki znalezc w uzywce, glosniki tez, a jak chcesz nowe to na stronie essa sa fajne promocje zestawow odseparowanych na poczatek. A jak nie chcesz wytlumiac drzwi to kup glosniki od mazdy i wymien je, jesli sa uszkodzone i pierdza, a jak sa dobre i pierdza to wytlum drzwi i ciesz sie dzwiekiem z oryginalnych glosnikow.Wszystko na temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Wszystko na temat

Facet pisze otwarcie czego chce, a Ty mu od razu składasz zestaw odseparowany... i jeszcze piszesz o wzmacniaczu? Czy kolega nie wyraził się dość jasno? Chce tylko wymienić (prawdopodobnie uszkodzony głośnik) i zapomnieć o temacie.

 

Do autora: Wybierz co Ci się spodoba. Zwróć uwagę by moc nie była zbyt wysoka, powiedzmy 30-40RMS, albo jak znajdziesz to oryginalne od mazdy.

I to by było dopiero tyle w temacie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, cieżko będzie coś znaleźć orginalnego, czy mógłbyś mi pomóc coś wybrać z tej stronki albo coś podobnego podsunać na wzór?

 

Tenim85, dzięki za propozycję, ale raczej wolał bym tylko wymienić głośniki z seryjnych, na coś ciut lepszego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co masz na myśli pisząc kostki?

Zgaduje... Oryginalnie od ori głośnika  na terminalach założone są normalnie koszulki i kabel kończy się wtyczką, którą podłączasz do kabla znajdującego się w drzwiach. O to Ci chodzi? Ja tu nie widzę żadnego problemu, podmieniasz kable i dalej śmigasz na tych co były. Chyba, że terminale są lutowane...  wtedy obcinasz, zarabiasz konektor i nasadzasz na terminale nowych głośników. Tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...