Skocz do zawartości

Fabryczne Radio bez filtrów i Sony XM-4520


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Posiadam Clio 2 i zaczynam budowe przodu zestaw jaki mam to Helix b62c do tego kupiłem wzmak Sony XM4520 kable głosnikowe 2.5 mm dzwi już mam wygłuszone. Mam takie pytanie Posiadam fabryczne radio Tuner List na CD wraz z zmieniarką i mam wyciągniete z niego RCA radio to jak wiadomo nie posiada filtrow tak stoamo jak piec . Czy Helix może grać całym pasmem czy trzeba zastosowac jakis filtr na przewodach jezeli tak to jaki ? I ogolnie czy taki zestaw zagra dosc dobrze ?

Nastepnym etapem bedzie  JBL GT5-12 jaki wzmacniacz do niego polecacie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośniki mogą grać całym pasmem, ale te wooferki lepiej odciąć od dołu. Możesz to obliczyć na tej stronie http://ccs.exl.info/calc_cr.html

 

Nastepnym etapem bedzie  JBL GT5-12

Nie kupuj tego. Miałem i nie polecam. Za te pieniądze można mieć ciekawszy sub.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 



Głośniki mogą grać całym pasmem, ale te wooferki lepiej odciąć od dołu. Możesz to obliczyć na tej stronie http://ccs.exl.info/calc_cr.html

 

Raczej nie odcinał bym ich od dołu pasywnie (jak odcinał bo po co ? ). To się bardzo rzadko stosuje (pasywnie) - tym bardziej przy tak budżetowym graniu i w tym momencie bez suba.

 

Kolego masz do tego zestawu zwrotnice ? Jeśli tak to podłącz je jak przystało i graj (a najlepiej przygotuj odpowiednio drzwi - zanim kupisz suba)

 

Ewentualnie jak dokupisz suba - możesz sprawić sobie aktywną zwrotnicę - budżetową i pobawić się cięciami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odciąć przy częstotliwości której wooferki i tak nie przeniosą (kond 600-1000uF). Sam jutro spróbuję takiego "doświadczenia" :)

 

Dalej nie widzę sensu tego tak ciąć :

a) tak  łagodnym zboczem

b) normalne kondy to ok 50 % wartości BD

c) spokojnie sobie BD poradzi z pełnym pasmem

d) bez suba

 

Co to za kondy masz ? Można wiedzieć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Chcę zrobić mały test z kondensatorem na wooferze i bez. Jestem ciekawy czy usłyszę różnicę, jeśli tak to jaką. To wszystko :wink:

Ok Zrób test i dopiero podaj jego wynik - ewentualnie poleć.

Chodzi o rodzaj kondensatora.

Bo nawet taki bez hi-endów  to koszt duży vs DB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...