Skocz do zawartości

Zarabianie końcówek kabli.


tony_tr
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 92
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 

Ja pokaże jak mam u siebie, wg mnie jest estetycznie zarobione to wszystko:

Tylko że Ty masz lepiej bo możesz założyć konektorki widełkowe, ja mam otwory jak na fotce więc dobrze jest użyć tulejek jak masz odpowiednią średnicę przewodu pasującą do zacisku bądź użyć końcówek igiełkowych/ lub stosować rozdzielacze i stosować tam mniejsze przewody. :)

 

post-11126-0-21514700-1365424985_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy wejdą dwa obok siebie aby się nie stykały.

Termokurcza dajesz na całość, zagrzewasz i masz pikabello, cud-miód-malina :) Polecam termo z klejem :)

 

P.S. Moja instalacja ma 25mm2 z aku plusik i minusik i jakoś gra :) Po co Wam te 50tki a tym bardziej do samego piecyka? :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termokurcza dajesz na całość, zagrzewasz i masz pikabello, cud-miód-malina :) Polecam termo z klejem :)

 

P.S. Moja instalacja ma 25mm2 z aku plusik i minusik i jakoś gra :) Po co Wam te 50tki a tym bardziej do samego piecyka? :)

Heh.

Wg FAQ. 125A na odległości 7-8m. wychodzi 50mm2. Więc taki dany, a może koncepcja się później zmieni. zobaczymy.

Ja dam radę. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobił pierścień magnetyczny wokół koła zapasowego z 50tki  :wink:

 

A na serio, niema co wierzyć w te regułki tak i się przejmować, ale popieram, przyszłościówka jest z kablem :) Ale przyszłościowo było dać rozdzielacz i tam bezpieczniki sobie jeszcze :) Wtedy zredukowałbyś się do 35mm2 albo 25mm2 :) Ale jak tam wolisz :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem 50mm2 i 25mm2, dałem większy. Wiem że nie ma co wierzyć, jaka różnica jest między prądem w przemyśle a w samochodzie, żadna. Napięcie inne i tyle. Wzory do obliczeń są te same. i tylko trzeba się zmieścić ze spadkami, dobrze dobrać bezpiecznik na przeciążenie i zwarcie obwodu. Luzik.

Narazie jestem "świeżakiem" w tej dziedzinie i się uczę, dopytuję, czytam "Wasze instalacje". Wszystko przede mną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ty możesz tez wsadzić tam gołe przewody.

 

ja przed taką operacją psikam na końcówkę kabla smarem miedzianym w sprayu

- smar nie dopuszcza powietrza do styku kabel śruba

- polepsza przewodność

- ułatwia późniejsze odkręcanie

 

a czy jest naprawdę potrzebny ?

w każdym razie śpię spokojniej po takim zabiegu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

którędy pociągnełeś kabel ??

Nie chcę mi się rysować.

Patrząc od strony przodu auta to:

Po prawej jest aku, od aku przewód idzie na lewą stronę, wchodzi w dół, przechodzi przez przelotkę koło schowka pasażera, wchodzi w próg, wychodzi pod fotelami tylnej kanapy, wchodzi w bagażnik i tam jest zapas około 1m, jak bym chciał wzmaka przesunąć najbardziej na prawą stronę.

 

Narazie mam zrobioną taką redukcję, 50mm2->25mm2 (10cm) i to wchodzi spokojnie do wzmaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Narazie mam zrobioną taką redukcję, 50mm2->25mm2 (10cm) i to wchodzi spokojnie do wzmaka.

Ma się rozumieć hajłendową taśmą do redukcji ? :D 

 

Jak na świeżaka nieźle kombinujesz :) 

 

 

 

jaka różnica jest między prądem w przemyśle a w samochodzie

jakby to u mnie powiedział doktorek - zasadnicza :) Ale faktycznie, dobieramy wszystko ze względu na płynący prąd i napięcie jakie jest w "sieci". 

 

Backonik ja co week jestem w Policach :) trzeba było powiedzieć gdzie przebywasz dokładniej do bym poszukał :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma się rozumieć hajłendową taśmą do redukcji ? :D

Użyłem takiego uchwytu na szynę

http://www.google.pl/url?sa=i&rct=j&q=&esrc=s&source=images&cd=&cad=rja&docid=rZqdp4oVAGC7SM&tbnid=-fSZrMwVDtSjmM:&ved=0CAUQjRw&url=http%3A%2F%2Fcatalog.weidmueller.com%2Fcatalog%2FStart.do%3FlocaleId%3Den%26ObjectID%3Dgroup38792485122758&ei=DtNjUe3rKoaW0QXDpYCIDg&bvm=bv.44990110,d.d2k&psig=AFQjCNGNpJw8qG2K_Tb1vwYaffBsF3q1kQ&ust=1365582985426051

z jednej strony 50mm2 z drugiej 25mm2, gdzie śruba ściska przewody jest wrzucona przekładka miedziana 3mm, więc ściśnięte jest bardzo dobrze. No i użyta hajłendowa taśma izolacyjna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...