Skocz do zawartości

Problem z dzwiekiem po zamontowaniu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam taki oto problem,zamonotwalem glosniki 2 way na zwrotkach pod wzmacniaczem i tu mam problem,twetki strasznie wychylaja sie przed woffery i nie wiem jak to skorygowac,dodam ze narazie sprzet jest podpiety pod kenwooda kdc 4031 czy cos takiego sprzet narazie taki bo czekam na alpinke,powiedzcie czy  to wina radia ze nie da sie ustawic czy jak bede miec alpine 9815 to tam bedzie sie dalo cos z tym zrobic???czy po prostu to wszystko inaczej podlaczyc???z gory dzieki za rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję przeczytać poradę zawartą w poście nr 13 z tego wątku:

 

http://www.strefacaraudio.pl/topic/33529-skromne-pytanko-potrzebuje-porady/

no ok przeczytalem wiec proponujesz zebym zrobil biamping???twetki pod wzmacniacz jakis???czy bezposrednio pod radio???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki - nie zajarzyłem, że wzmacniacz jest dwukanałowy i bi-amping z tych klocków co masz nie wchodzi w grę. .. :zakrecony:

przepraszam.

Co prawda znam taką jedną instalację gdzie tweetery pędzi radio a woofery wzmacniacz ale nie jest ona jakaś wyszukana :rolleyes:

 

W twoim wypadku trzeba skonstruować odpowiedni L-pad czyli tłumik głośnika wysokotonowego.

To jest operacja którą ciężko przeprowadzić przez forum - po prostu trzeba dobierać rezystory (świadomie) i słuchać - po uzyskaniu zadowalających efektów polutować na gotowo i cieszyć się dźwiękiem.

Aby nie zmienić sposobu filtrowania fabrycznej zwrotki trzeba tak dobierać rezystory, żeby za bardzo nie zmienić impedancji głośnika. Kalkulatory liczące L-pady można znaleźć w necie. Programy do symulacji zwrotek też mają zawarte tego typu narzędzia np X-Over Pro

Do tłumika proponuję użyć 5 watowe rezystory metalizowane - są tanie i nadają się do tego celu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakby przyszlosciowo kupic jakis fajny wzmacniacz pod same twetki ???to wtedy tylko ciecia na wzmaku zgadza sie???i ewentualnie jakby juz byla alpinka to mozna by cos wiecej kombinowac a te woofery zostawic na tej ori zwrotce???czy wogole wyrzucic ta ori zwrotke??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piecyk dedykowany do tweeterów to fajna sprawa ale nie jestem pewien czy na tym etapie nie za dużo kombinacji :wink:

Zwrotnice wbudowane we wzmacniaczach projektowane są raczej pod kątem suba i wooferów, nie mają najczęściej odpowiednich wartości filtrów dla tweeterów.

Oprócz tego osobiście nie ingerowałbym na tym etapie w pasywny filtr jaki dała fabryka (chodzi o cięcie) tylko zmodyfikował L-pad

To najprostsza skuteczna droga do celu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to dziwne. W wersji es 6c i s6c jest możliwość przyciszenia wysokotonowca o -3db i -6db. Czyżby w wersji 2xl powerbass zrezygnował z takowej opcji ?

A może wystarczy odkręcić pokrywkę zwrotnicy i sprawdzić czy nie ma przełącznika. (nigdzie nie mogę znaleąć zdjęcia zwrotnicy rozebranej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...