Skocz do zawartości

Czy Scan Speak 18W w pełne drzwi i 2way to dobra opcja?


Gość groH
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 163
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Można zaaplikowac 15 i bez komory tylko trzeba spełnić odpowiednie warunki.

tak , ale w pełne drzwi wolę 18 bo ma dużo jebnię.ia , 15 są bardziej kulturalne , w pełnych drzwich ostatnio słuchałem u poldara i było dobrze , ale to nie to co np u Mirka , więc jest nad czym pracować :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U Mirka tez grają w pełnych.

I jest moc :D

 

w pełnych drzwich ostatnio słuchałem u poldara i było dobrze , ale to nie to co np u Mirka , więc jest nad czym pracować :D

Dletego napisałem , nie wiem co u naszego Mirasa jest zrobione , ale jest petarda :) , niestety wszędzie indziej jest trochę bezpłciowo :)

żeby nie było całkiem słodko , wyższa średnica i góra grała dla mnie zbyt słabo /cukierkowo/bezpłciowo , chciał bym więcej iskierek , funu i szczegółu :)

 

Tak kulturalne ,że aż nudne... No chyba ,że ktoś lubi spędzić sobotni wieczór w muzeum.... :wink:

no to akurat fakt , ale po tym jak posłuchałem w domu w BR jest bajka w aucie tego nie da rady zrobić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U Mirka tez grają w pełnych.

I jest moc :D

 

Ale wiesz ,że Mirkowóz jest zrobiony z głową i na "grubo" resztą systemu, więc nie brałbym tego jako odnośnika, nie każdego stać zapewnić takie warunki wooferom.

Dasz przykład tego auta, ktoś wrzuci u siebie i może się rozczarować, bo nie zagrało jak u Mirka, czy jak słyszał ,że gra u niego... :)

 

A to najlepszy dowód na to ,że coś w tym jest :) :

 

 

nie wiem co u naszego Mirasa jest zrobione , ale jest petarda :) , niestety wszędzie indziej jest trochę bezpłciowo :)

 

 

 

no to akurat fakt , ale po tym jak posłuchałem w domu w BR jest bajka w aucie tego nie da rady zrobić :)

 

Przestań z tym domem... Wcześniej 18ki w closecie teraz 15ki w BR, wiem ,że pewnie grało petarda, ale dom to nie auto i nigdy nie zagra w aucie tak jak w domu.

Dlatego w domu wystarczy parę wydane rozsądnie tysiaków i już buła się cieszy a w aucie budżet x3 i masa wygibasów aby chociaż liznąć to co usłyszy się w HA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Przestań z tym domem... Wcześniej 18ki w closecie teraz 15ki w BR, wiem ,że pewnie grało petarda, ale dom to nie auto i nigdy nie zagra w aucie tak jak w domu.

Dlatego w domu wystarczy parę wydane rozsądnie tysiaków i już buła się cieszy a w aucie budżet x3 i masa wygibasów aby chociaż liznąć to co usłyszy się w HA.

No niestety ... dlatego twierdzę że najlepszy system samochodowy to najwyżej przeciętny system domowy i dlatego też np , między sygnałówkami w domu słyszę jako taką różnice , a w aucie nie chuchu ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No niestety ... dlatego twierdzę że najlepszy system samochodowy to najwyżej przeciętny system domowy i dlatego też np , między sygnałówkami w domu słyszę jako taką różnice , a w aucie nie chuchu ...

 

Zwłaszcza w czasie jazdy... :rotfl: :rotfl:

Bo jak auto ma służyć tylko do odsłuchu na postoju to ja wolę wygodną kanapę w domu przy jacku... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

to mój pierwszy wpis po długiej przerwie.

 

Z ciekawością przeczytałem dyskusję o użyciu domowego SS w samochodzie.

Do 3-w wydaje się być idealny (można spróbować bez suba).

 

Co ze średniakiem i tweeterem .. czy ktoś pokusiłby się o wytypowanie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Co ze średniakiem i tweeterem .. czy ktoś pokusiłby się o wytypowanie ?

Ls120 / m12 i do tego co kto lubi , ja widzę tu d2905-97000



widać że jeszcze nie słyszeliście 15 zapakowanych w pełne wrota... Tak jak miał je Łukasz z Wolina w astrze - to tak dla przykładu że 15w to tylko komora.

Auto jeszcze gra ? jak coś jutro tam już jestem u kolegi Łukasza , daj tylko namiar :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ls120 / m12 i do tego co kto lubi , ja widzę tu d2905-97000

Konstrukcja bynajmniej z zewnątrz tego d2905-97000 prawie że bliźniacza co Ushera 9950-20 (dobrze wiedzieć, że mam jeszcze inne możliwości wykorzystania moich słupków zrobionych pod 9950-20). Zastanawia mnie tylko czy macie świadomość oraz wiedzę, jaką temperaturę zniosą te Tweetety w aucie? U mnie niestety w lato podczas ciepłego i słonecznego dnia membrana w Usherze zwyczajnie odkleiła się od cewki. Spowodowało to spore zniekształcenie kopułki. Co prawda przy pomocy opalarki udało mi się trochę dokleić cewkę do zawieszenia i efekt jaki uzyskałem jest dość "znośny" to niestety głośnik (pomimo, że ja nie dostrzegam dużej różnicy) pewnie nie gra już tak samo jak wcześniej.

 

W upalny dzień i to w pełnym nasłonecznieniu powierzchni głośnika w słupku, temperatura wzrasta masakrycznie. To przecież głośniki domowe więc kleje pewnie nie wytrzymują takich temperatur. Jedyne co może uratować to ewentualnie maskownica z jakiegoś jasnego płótna.

 

A co do takiego tweetera w aucie to jak dla mnie przy tych wielkościach to tylko 2-way. Taki olbrzymi tweeter plus jeszcze średniak w słupku to wg mnie już przegięcie.

 

PS, jak gra ten 2905-97000? Jak już ktoś by się pokusił do porównania z 9950-20 to byłbym w niebie. Z zewnątrz te przetworniki są identyczne.

http://www.loudspeakershop.eu/glosnik-usher-audio-t995020-p-728.html 9950

http://www.loudspeakershop.eu/glosnik-scan-speak-classic-d2905970000-p-307.html 970000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Auto jeszcze gra ?

Astra Łukasza już chyba nie jest do odsłuchania.

Natomiast na ostatniej Wiośnie było auto z DL, ze wspomnianym już tu setupem (mniejsze revelatory zapakowane w pełne drzwi + duże supremo). Warto było posłuchać, jak sobie tam radziły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W upalny dzień i to w pełnym nasłonecznieniu powierzchni głośnika w słupku, temperatura wzrasta masakrycznie. To przecież głośniki domowe więc kleje pewnie nie wytrzymują takich temperatur. Jedyne co może uratować to ewentualnie maskownica z jakiegoś jasnego płótna.

 

Czyli sprzęt CA kupować od producentów ze słonecznych krajów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czyli sprzęt CA kupować od producentów ze słonecznych krajów.

To jakaś ironia? Pokaż mi gdzie przy tych Scanach masz napisane "możliwość montażu w aucie". W domu nigdy nie występują tak agresywne warunki jak w aucie tak więc po co producent miałby inwestować w wytrzymalsze materiały skoro w domu nigdy nie będziesz miał tak wysokich temperatur? Zostaw sobie tego Skana w upalny dzień pod szybą w aucie. Będziesz mógł sobie na nim jajka smażyć i zapewniam Cię, że ten TW po tej przygodzie nie będzie już taki sam jak wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U bram Św. Piotra - pewnie tak :)

 

 

 

Prosze Cię już przestań,  bądź dla siebie konsekwentny.

no to szkoda .

 

Tomek dziś nawet sprawdzałem tą teorię i w moim aucie nie słychać , te same kable niosę do domu  i słychać minimalne różnice , ale nie są one w żaden sposób istotne bo nie potrafił bym powiedzieć gdzie jest lepiej .

 

Do autora , w tej chwili z powodu braku słupków tweeter na trytkę przymocowałem do zaczepu słupka i zgrałem na słuch tw z wf . To potrafi grać , naprawdę zrób porządnie a nie pożałujesz !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że temat się sowicie rozwinął. Cieszy mnie to bardzo. Jestem zdecydowany, żeby kupić te SS18W, albo TEC LS185 ale w używce. . PS: zostaje jeszcze kwestia zasilenia tych głośników... Jaki wzmak do nich polecacie? Dodam, że wzmak musi pędzić również suba. Mam na oku STEG 105.4, K4.02 i może Helixa A4, lub P400, AUDISON LRx 4.1, u-Dim PROZ 4-150. A może jakieś inne propozycje macie? Edytowane przez powalla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...