Skocz do zawartości

Czy Scan Speak 18W w pełne drzwi i 2way to dobra opcja?


Gość groH
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 163
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Widzę, że temat się sowicie rozwinął. Cieszy mnie to bardzo. Jestem zdecydowany, żeby kupić te SS18W, albo TEC LS185 ale w używce. . PS: zostaje jeszcze kwestia zasilenia tych głośników... Jaki wzmak do nich polecacie? Dodam, że wzmak musi pędzić również suba. Mam na oku STEG 105.4, K4.02 i może Helixa A4, lub P400, AUDISON LRx 4.1, u-Dim PROZ 4-150. A może jakieś inne propozycje macie?

Proponuje zastanowić się na 2 x2 ch będzie więcej prądu za te same pieniądze , zamiast Pro-Z zastanów się nad Pro-X

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z innej beczki... Kiedyś na forum widziałem obrazek, na którym był pokazany montaż woofera w dystansie, który rozchodzi się do wnętrza drzwi. Czy faktycznie "tunelowość" dystansu może mieć aż taki negatywny wpływ na pracę woofera? Ewentualnie o jakich negatywnych zjawiskach możemy tutaj mówić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z innej beczki... Kiedyś na forum widziałem obrazek, na którym był pokazany montaż woofera w dystansie, który rozchodzi się do wnętrza drzwi. Czy faktycznie "tunelowość" dystansu może mieć aż taki negatywny wpływ na pracę woofera? Ewentualnie o jakich negatywnych zjawiskach możemy tutaj mówić?

Testowane na moich tekach , zero wpływu na granie , dużę więcej daje wyrezanie tapicerki i uszczelnienie głośnik - tapiecera żeby wszystko dmuchało przed tapicerkę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszycie drzwi i tak będę musiał pochlastać, żeby wyciągnąć woofer przed tapicerkę, także ta kwestia jest dla mnie jasna... Ok, a więc rozchodzący się dystans pomijam. Jeszcze jedno mi chodzi po głowie, a mianowicie delikatne pochylenie woofera w kierunku lewarka zmiany biegów. Co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dystanse muszę budować od podstaw i będzie z tym sporo roboty, dlatego wolałbym zrobić raz a dobrze. Początkowo miałem zamiar zamontować woofery "normalnie", a później przyszedł mi do głowy pomysł z zamontowaniem wooferów pod kątem... Oprócz solidniejszej rzeźby przy dystansach i tapicerce, jakie wyzwania przed instalatorem stawia montaż wooferów pod kątem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja bym nie kombinowal i zostawił to normalnie :)

 

Ale np u Węgra były dość mocno wygięte w stronę słuchacza i basu to im nie brakowało, bo przyjęło się, że odchylanie wf na słuchacza poprawia średnicę a traci fundament, tam zupełnie ta teoria nie znalazła uzasadnienia.




Ukierunkowanie. Mimo wszystko

 

Ale to nie TW i nie mówimy o kręceniu ich na trzecią osobę. :) Więc aż takich spektakularnych zmian brzmieniem, aby się martwić czy będzie to 10 czy 13 stopni bym nie przewidywał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy od głośnika... pamiętasz u mnie? była wielka różnica. a dlaczego taka teoria o fundamencie?? moim zdaniem czysto teoretycznym kwestia tkwi ile dasz przestrzeni zaraz za WF, żeby mógł oddychać. wtedy chyba kierunek nie wpłynie na taki efekt... no ale to czysto teoretycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że udałoby mi się ukierunkować oba woofery pod jednakowym kątem. Pytanie, czy pochylenie ich na lewarek będzie "strzałem w 10"?

 

Rozmawiałem na ten temat jakiś czas temu  i stanęło na tym, że warto aby grały lekko w górę i do tyłu, czyli okolice lewarka ale tak aby nie "patrzyły" bezpośrednio w konsoletę środkową a lekko ponad nią. Dodam tylko ,że nie próbowałem tego na własnej skórze więc ręki nie dam sobie uciąć, ja pytałem o tą kwestię Nakamichi robiąc komory do zielonej i zaufałem mu w tej kwestii ,że szkoda zabawy z tym odchylaniem.

 

 

zależy od głośnika... pamiętasz u mnie? była wielka różnica.

 

Tak u Ciebie odchylenie wooferów w 2 drogach przyniosło słyszalną poprawę.

 

 

Z podziałem celowalbym nieco niżej i dodał pułapkę na woofer.

 

Dlaczego niżej? Revelator idzie jak burza równą krechą w okolice 5-6 kilo(oczywiście w osi, odchylanie degraduje mu skuteczność, ale mimo wszystko 2-3 kilo nadal jest ok)... Wiec czego się bać by odcinać go niżej niż 1,5 kilo?

Osobna kwestia to ,który TW podoła bez negatywnego wpływu na wysokie tony jeszcze niższe cięcie?

A jak Ty byś proponował (teoretycznie) pociąć 18kę w 2 drogach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałeś ta jego równa kreskę?

To zobacz jeszcze raz:

http://www.scan-speak.dk/datasheet/pdf/18w-4531g00.pdf

http://www.scan-speak.dk/datasheet/pdf/18w-4531g01.pdf

 

Oba maja piękny rezonans powyżej 1kHz.

Jeden z nich ma bardziej zaznaczony rezonans zapewne ze względu na twardsza membrane z dodatkiem włókna drzewnego ( euro palety :wink: )

 

Ja bym wolał wyciągnąć wiecej z Morela.

Kolejna sprawa to zobacz charakteryski kierunkowe ss'a.

 

Ja celowalbym w okolice 1,8-2,0 kHz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałeś ta jego równa kreskę?

 

A to ciulowo zapamiętałem, zwracam honor podbija sobie od ok 1,2 kilo i to ostro średnicę. :)

Ale jednocześnie równoważy ten efekt odchylanie go od osi. Więc trudno wyrokować co się dzieje dokładnie kiedy gra w drzwiach, pod jeszcze większym kątem niż pomiary z manuala.

 

 

Kolejna sprawa to zobacz charakteryski kierunkowe ss'a.

 

Tu już sam wcześniej na to zwróciłem uwagę.

 

 

oczywiście w osi, odchylanie degraduje mu skuteczność, ale mimo wszystko 2-3 kilo nadal jest ok

 

Do 1 khz praktycznie nie reaguje na zmianę ukierunkowania, potem już znaczniej, więc masz rację mocno odchylony już od 2 khz traci na wigorze. :)

 

 

 

Oba maja piękny rezonans powyżej 1kHz z którym można "zagrać" na dwa sposoby.

 

?? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...