Skocz do zawartości

Octavia kombi - wybór sprzętu/montaz


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Panowie potrzebuje fachowej pomocy, sprzedawcy w sklepach polecają produkty które mają akurat na stanie. Jako że chciałbym wydać dobrze swoje ciężko zarobione pieniądze mam do Was kilka pytań.

Chciałbym zamontować w samochodzie wzmacniacz + głośnik niskotonowy

 

Auto: Skoda Octavia kombi 2008

Radio: Blaukunkt London MP37

Głóśniki przód: Seria

Muzyka: HH, Reage, czasem Techno i pochodne

 

Wiem, że budowe CA powinienem zacząć od przodu, ale na początek chciałbym jednak zacząć od basu bo to jest to czego mi akurat brakuje (dobrego basu - mocnego i dobrze brzmiącego). Może w niedalekiej przyszłości zdecyduje się na wymiane przodu ale na pewno będzie to tylko wymiana głośników + dodanie wzmacniacza, za wyciszenie się nie zabieram (samochód służbowy) Czytałem, że wyciszając samochód samemu mogę zmieścić się w kwocie 100 pln ale że nie jestem specjalistą w tej dziedzinie musiał bym to zlecić komuś kto się na tym zna. Wydał bym na to pewnie 200-300 zł (nie mam pojęcia strzelam). Szczerze mówiąc nie chcę pakować pieniędzy w samochód który nie jest mój.

 

 

Na początku swoich poszukiwań zaczołem od sklepów stacjonarnych, sprzedawcy polecili mi taki sprzęt

1. ALPINE SBG-1244BP + wzmacniacz audio media bodajże, nie pamiętam dokładnie modelu

2. Skrzynia Basowa JBL CS 1214 1000W MDF + wzmacniacz audio media bodajże, nie pamiętam dokładnie modelu

 

Wieczorem usiadłem do laptopa i wyczytałem że sprzet który dał bym sobie zamontować nie jest dobry, i za taką kasę można włożyć coś "lepszego"

Na początku wybór padł na RF serii P3 jednak nie wiem czy ten głośnik nie będzie "za dobry" dla mojego seryjnego przodu.

Zdecydowałem się na RF P2D2-12 lub P2D4-12 (nie do końca wiem jaka jest różnica między nimi) Brałem pod uwagę równierz RE ale nie mogłem znaleść nic co by zwróciło moją uwagę. Zaznaczam że głośnik miałby być zamontowany w skrzyni CL ze wzgłędu na mniejsze gabaryty.

Chciałbym Was prosić o pomoc i wyjaśnienie czym różnia się te dwa głośniki + ewentualne propozycję

 

Myślałem żeby głośnik miał 300 - 400 rms, oglądałem głośniki re ale miały po 200 rms i wydaje mi się że bedzie to dla mnie toche za mało

 

O ile głośnik musi być nowy, wzmacniacz nie koniecznie. Ze wzmacniaczy myślałem nad

Crunch GTi 2200 1x400W RMS Ultra Mocny Wzmacniacz

ale doczytałem że nie jest to njalepszy wzmacniaczię więc wogóle już nie wiem jaki wybrać

 

Wzmacniacz miał by zasilać sam bass, jeżeli będe chciał zmienić przód to dam oddzielny wzmacniacz na przód. Pojawia się kolejne pytanie - będe musiał ciągnąć nowy kabel od akumulatora dla przodu czy robi się jakieś "rozgałęźniki"

 

No i ostatnia sprawa,

możecie polecić jakiś zakład wykonujący montarz CA który by mi to wszystko zamontował i zestroił?

Ile może kosztować taki montarz?

Czy któryś z kolegów podjoł by się montarzu (oczywiście zapłacę)

Mieszkam w Ząbkach ale codziennie przebywam w Warszawie

 

Kwota jaką chce przeznaczyć na sprzęt + - 1500

Głośnik ~ 600 (akurat tyle kosztuje RF P2D2-12)

 

Wzmacniacz ~ 500 (Fajnie jak byłby nowy)

Kable ~ 200 (strzelam)

Montarz ~ ?

 

Z góry dziękuję i proszę o pomoc lub ewentualne propozycje co do zmiany sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie słyszałeś dobrze zasilony subwoofer o mocy ok 200W, że twierdzisz że to dla ciebie za mało? Jakaś 10" od RE powinna Cię zadowolić. Pozatym nie wiem czy twój przód nadąży za jakąkolwiek dobrą 10". Poczytaj na forum, co polecają ludzie. Był nawet taki temac co do suba 10" w małej obudowie niedawno.

http://www.strefacaraudio.pl/topic/32449-jaki-10calowy-subwoofer-do-skrzynki-15l/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

200 RMS sub, to w sam raz do słuchania muzyki (nawet powiem, że w przypadku 10, czy 12, to bardzo dużo :) ). Miałem teraz P2D4-12 i dla mnie przeszkadza taki duży i mocny sub, jakoś ciężko się tego słuchało na dłuższą metę. Szybko zatęskniłem za czymś słabszym, szybkim, nie wybijającym się. Oczywiście każdy ma swój gust, więc ja nie namawiam, ale 200 RMS to już dużo, w kombi miałem 8" RE w BR i wzorowo grał, a jak większe zamieszanie, to 2 x 8" (trochę pojeździłem z 2 x RE8S4  w BR i było bardzo szybko, zamiatało w HH).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim coś kupisz skontaktuj się z osobą która będzie to montować. I niech ona coś poskłada sensownego.

 

No i ostatnia sprawa,

 

możecie polecić jakiś zakład wykonujący montarz CA który by mi to wszystko zamontował i zestroił?

 

Ile może kosztować taki montarz?

 

Czy któryś z kolegów podjoł by się montarzu (oczywiście zapłacę)

 

Nic Twoja odpowiedź nie wniosła, traktuję ją tak jak by jej nie było

 

 

Troszkę nie na temat (jak zwykle) ale http://pl.wikipedia....org/wiki/Montaż

Dzięki wielkie :) Człowiek uczy się całe życie...

 

kaka22 bogus1984

Dziękuję za odpowiedź, jestem w trakcie szukania nowych klocków

 

Może i macie rację koledzy, że RF P2 był by "za wielki", szukałem na all i znalazłem coś oto takiego

1. RE Audio RE-12S4 Skrzynia 30L w koło zapasowe 15''

2. RE Audio RE-12S4 Wyliczona Skrzynia 30L MDF 200Rms

 

Mieliście do czynienia z tym głośnikiem wbudowanym w koło? Czy jak połóżę matę bagarznikową (Marcin jak napisałem coś źle to podeślij mi proszę linka ze sprostowaniem  :P  )to czy nie będzie problemu z wydobyciem się dźwięku?

 

Czytałem, że lepiej jest kupować sam głośnik i dawać do zrobienia skrzynie oddzielnie, myślicie że jest taka potrzeba? Ta skrzynia będzie dobra?

Pozostaje kwestia wzmacniacza rozumiem że w cruncha się lepiej nie pakować. Zastanawiam się czy nie dać mocniejszego wzmacniacza i go "przykręcić" na wypadek gdybym zdecydował się na wymianę przodu. Wtedy mógł bym wstawić drugą taką skrzynie bez konieczności wymiana wzmacniacza.

Dobrzę rozumuję czy mam po garbie?? hehe

 

Podczas szukania wzmacniacza trafiłem na (tak mi się wydaję) ciekawą aukcję

DLS X-A30 + Morel Tempo 6 + Sub Focal JL Audio RE

Od razu przód bym miał zrobiony, tylko pytanie czy nie zrobić najpierw dobrego tyłu (takie było założenie) a dopiero później wziąć się za przód :kwasny:

Muszę się dobrze wczytać co do sprzętu wykorzystanego w tym zestawie.

 

Jakieś propozycję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki zestaw z re 12 w nowce całkiem nie najgorsza cena...

 

Może wystarczy Ci closed, choć Re tej serii woli br i nie traci na szybkości.

 

 

Mieliście do czynienia z tym głośnikiem wbudowanym w koło? Czy jak połóżę matę bagarznikową (Marcin jak napisałem coś źle to podeślij mi proszę linka ze sprostowaniem    )to czy nie będzie problemu z wydobyciem się dźwięku?

Ano właśnie, przebije sie to napewno, ale czy wystarczy i czy bedziesz słyszał kiedy błaga o litosć? Watpie...

 

Kup sobie jakas rozsadna 4ch, i nie po to aby zapiac kolejnego suba a wykorzystac go na przód...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Może wystarczy Ci closed, choć Re tej serii woli br i nie traci na szybkości.

 

Zaznaczam że głośnik miałby być zamontowany w skrzyni CL ze wzgłędu na mniejsze gabaryty.

Tak jak wspominałem, chodzi o to, że czasami żona korzyta z samochodu, a do tego czasem musze coś przewieźć więc rozmiar ma znaczenie. Rozkminiam jeszcze zrobienie takiego "zestawu" który mógł bym wyciągać jeśli będzie taka potrzeba. Nie do końca jednak wiem jak to zorganzować. Musze poszperać i poszukać jak to sprytnie zrobić.

 

Ano właśnie, przebije sie to napewno, ale czy wystarczy i czy bedziesz słyszał kiedy błaga o litosć? Watpie...

Bardzo cenna uwaga, szczerze nie przyszło mi to do głowy

 

Kup sobie jakas rozsadna 4ch, i nie po to aby zapiac kolejnego suba a wykorzystac go na przód...

No właśnie myśle nad przodem, nie wiem czy zrobie go od razu (zastanawiam się). Jeżeli nie teraz to przód będe chciał robić w przyszłości, ale nie lepszym wyjściem będzie zamontowanie osobnego wzmacniacza na przód??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...