Skocz do zawartości

Auta nieprzyjazne Car Audio


yasica
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedyś pionek wypuścił coś takiego, właśnie myślac o zintegrowanych konsolach.

 

http://www.pioneer.eu/images/products/caraudio/pioneer/axmp90rs_detailpage.jpg

 

a wtedy już dowolność, po aux daje się sygnał z oryginalnej jednostki, pod samo urządzenie  podpinamy po optyce zmieniarkę DVD lub CD, Ipod'a czy nawet MP3, wyjście mamy na procek deq/lub jak ktoś ma wyższe wymagania - ODR, a potem to już droga otwarta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to będzie grało odpowiedz sobie sam :)

 

a jaki widzisz w tym problem, bo ja nie widzę żadnego.

 

Masz po drodze cyfrowej, XDV-P9/P6, każdego ajfona i inne czytające "flaki" oraz zmieniarę CD (modelu nie pamiętam)

a ten aux masz dla radia i info z nawi jak masz czasem ochotę posłuchać, chyba że ktoś sygnał z radia bierze za wyrocznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mazda 6 rocznik 2003-2005.

Konsola radia zintegrowana z wyświetlaczem, klimą, nawiewem.

nie ma za bardzo jak wyrzucić radio (trzeba ostro ingerować w elektronikę zeby zachować funkcje)

Do wersji amerykańskich wymyslili specjalny panel (ohydny za 1500zł) do europejskich tylko kombinacje z elektorniką.

Zostaje wyporwadzenie RCA (średniej jakości rozwiązanie) lub optyka (Ale terze trzeba troche sie nakombinowac zeby mieć wszystkie funkcje radia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

jeśli po aux ma grać to przejdzie przez cały nędzny tor ori jednostki i żaden proc nawet odr tego nie nadrobi .

 

Czy Ty choć raz mógłbyś przeczytać coś ze zrozumieniem ? :wink:

 

3ci raz nie będę przepisywał tego samego, bo jestem na cenzurowanym :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To pioneerowe ,,cudo'' jest w sprzedaży?

 

 

http://www.audiopioneer.pl/pioneer-axm-p90rs-gw24m-doortodoor.html

 

 

Dobra sory Tomek ! już doczytałem odpowiednio :)

 

No właśnie, bo już się zaczynałem obawiać :)

 

a tak na marginesie, radio to jeden problem, ale czasem gorzej jest z samym autem, jak np A4 B8 i jego problemy akustyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

jeśli po aux ma grać to przejdzie przez cały nędzny tor ori jednostki i żaden proc nawet odr tego nie nadrobi .

 

Co Ty gadasz? :) Przecież sygnał muzyczny w tym systemie masz po cyfrze z np zmieniarki cd/dvd a tylko sygnał radiowy po aux.

A w Alpine to jak niby idzie sygnał do procka? Tylko sygnał z napędu idzie po optyku i cyfrze a radio śmiga analogiem po Ai-net (więc w zasadzie jeden czort jak to aux w przykładzie Tomka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Ty gadasz? :) Przecież sygnał muzyczny w tym systemie masz po cyfrze z np zmieniarki cd/dvd a tylko sygnał radiowy po aux.

A w Alpine to jak niby idzie sygnał do procka? Tylko sygnał z napędu idzie po optyku i cyfrze a radio śmiga analogiem po Ai-net (więc w zasadzie jeden czort jak to aux w przykładzie Tomka).

ogarnij się , ja juz to zrobiłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

honda civic 5gen HB. blachy cienkie jak papier, bez tony wygłuszenia, wytłumienia itp nie podchodź. Bagażnik za to dobry na jakąś dużą skrzynkę ale pod lewym reflektorem często podcieka woda - wada fabryczna kilku modeli. Do tego mało miejsca żeby gdzieś łapsko wcisnąć. Autko ogólnie nie pod sq a pod db(jak uczynił kiedyś passateq ze swoim crx`em :hurra: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Robił, ktoś instalkę w Megane III?

Na forum widziałem, jedną. Trochę więcej zdjęć by się przydało.

 

Oglądałem drzwi, sprawa wydaje się łatwa do ogarnięcia.

Trochę małe otwory technologiczne celem dostania się do środka drzwi, ale z kolei łatwo można je zażywicować.

Wyciągnąć głośnik przed tapicerkę to też nie powinien być problem, bo już fabrycznie już i tak jest wyciągnięty.

Trzeba chyba tylko "troszkę" poszerzyć otwór w tapicerce pod 16 cm, bo fabrycznie jest 13 cm.

 

http://img827.imageshack.us/img827/8761/drzwimeganeiii2.jpg

http://img89.imageshack.us/img89/1039/boczkimeganeiii.jpg

 

 

Ramka radiowa to też nie problem:

 

http://static.tme.eu/katalog_pics/b/2/4/b245b5d60dd729bd1fed0427b071f704/ram-40.270.1.jpg

 

A jak tam wygląda sprawa z radiem i magistralą CAN?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Astra G jest ogromny problem z przeciągnięciem nowych kabli do drzwi przednich. 
Przejście do drzwi przez gumy łączące jest w 99% niemożliwe. Po stronie pasażera po wymontowaniu schowka jest w miarę dostęp. 
Po stronie kierowcy żeby mieć dostęp elegancki trzeba by wymontować skrzynkę z bezpiecznikami. 
Przewód do wzmacniacza można przeprowadzić za serwomechanizmem hamulców bo jest tam otwór techniczny zaślepiony gumką.
Przewody głośnikowe można przeprowadzić przez otwór z włącznika oświetlenia kabiny. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nowszych BMW traci się takie funkcje jak komputer pokładowy, dźwięk z PDC(w starszych były osobne głośniki do tego) czy generalnie board monitor, a także telefon(wiele modeli ma bluetooth)

W takich modelach jak E60, E90(z navi), E65 itp. monitor jest podłączony bezpośrednio pod radio

 

Niekoniecznie : 

 

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10151575714704054.1073741840.329588029053&type=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że radia nie usunąłeś. MASK pozostał, a dołożyłeś dodatkowe radio.

Przy CCC(podwójny czytnik, a nie pojedynczy jak w tym przypadku) innym wyjściem mogłoby być zamontowanie radia w schowku w miejscu zmieniarki(tam gdzie wrzuciłeś MASK) i podłączenie obrazu pod wejście TV(są moduły, które symulują moduł TV), przekodować CCC to nie jest duża filozofia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co miałem usuwać i ograniczać funkcjonalność samochodu ?? Przecież to nie ma żadnego sensu. Jeśli jest możliwość - a tutaj jest - można zrobić taki manewr i mieć pełne miejsce na normalne radio i normalny system w aucie.  Nie ma więc jakiegokolwiek problemu. Biorąc to pod uwagę moim zdaniem BMW nie jest samochodem problematycznym jeśli chodzi o Car Audio.

 

Pozostaje tylko i wyłącznie kwestia pracy nad nim. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...