Skocz do zawartości

prośba o pomoc, potrzebny punkt zaczepienia przy nowej instalacji


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

moje nowe auto kończy się powoli składać, więc jest czas na to by zacząć myśleć o włożeniu klocków CA. 

 

Na początek dodam, iż dosyć mocno przeszukałem forum pod kątem moich pytań. 

 

 

Założenia:

Chciałbym by system grał przestrzennie, z szeroką sceną, duża ilością powietrza. Nie chcę iść w stronę detaliczności tylko dynamiki, naturalności. Dla mnie referencyjnymi systemami w HA są pierwsze integry z lat 80tych podpięte do kolumn z papierowymi membranami. System będzie odtwarzał rocka, indie, pop, czasem coś cięższego, trip hop, jazz.....

 

By zapewnić warunki do grania drzwi będą zrobione na beton, wytłumiona zostanie także podłoga i bagażnik. 

 

Na chwilę obecną setup wygląda tak:

 

- radio: 9833R

- wzmacniacz: nie wiem

- przetworniki: nie wiem

 

 

Proszę o informację wśród których producentów wzmacniaczy szukać grania, które mi odpowiada. Wiem, że Zapco, czy AA są tymi, które grają tak jak tego oczekuję, wolałbym jednak kupić coś swieższego. Czy Stegi, JL Audio, Audisony mają szanse tak zagrać? Proszę o podanie punktu zaczepienia, nie oczekuję podania konkretnego egzemplarza. Wiem już np. że powinienem uważać na proxy, gdyż są detaliczne... 

 

Podobne pytanie mam w stosunku do przetworników. System będzie aktywny więc mogę kupić oddzielnie tweeter i woofer. Jakimi firmami się zainteresować, by nie było kiszki....

 

Aha, budżet... powiedzmy ze na szpeje mam 2 - 3 tyś zł. 

 

Auto jest dosyć wdzięczne i nieźle wygłuszone seryjnie - Volvo 760

 

 

Szalenie trudno mi zdecydować na temat wzmacniacza czy przetworników bez wcześniejszego osłuchania nastu konfiguracji, czy przeczytania postów z porównaniami.......

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widac z wiesz czego chcesz...Lecz nie bardzo widac jak to osiagnac poprzez aplikacje klockow ktore tutaj zostana wymienione...Tak jak napisales jest to szalenie trudno zrobic  bez wczesniejszych odsluchow , szczegolnie  gdy same lubu dubu widac Ci nie wystarczy i chcesz sluchac muzyki.....Mozemy Ci napisac ze Audison jest cieply , Morel Supremo zagra tak jak lubisz a Dego Master juz nie....Ale kto wie jak to zagra w twoim aucie wedlug twojej aplikacji , tego nie wie nikt....Nie mowie zebys nie probowal samemu stworzyc czegos co Ci sie spodoba  , ale to bedzie ciezka i droga droga .....Ale moge sie tez mylic i okaze sie ze trafisz w samo sedno tego co chciales osiagnac  :]  Dlatego abys mial wyrobione wlasne zdanie i zobaczyl "z czym to sie je" rowniez prorponuje podjechac na jakiegos spota lub *speca w okolcy po porade....

 

*poszukaj  na forum kto w twojej okolicy ogarnia temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stało się, postanowiłem zaryzykować i wziąłem Zapco Studio 204 z popularnego serwisu aukcyjnego. 

 

Czyli obecnie mój system wygląda następująco:

- 9833r

- Zapco Studio 204

 

Teraz ostatni element układanki - przetworniki. Jak już pisałem wcześniej szukam naturalnego brzmienia, bez przerysowanego żadnego z pasm. Bas szybki i pecyzyjny, bez zbędnego przeciągania. Średnie przejrzyste, wysokie nie męczące. 

 

Który zestaw ma szanse zagrać najlepiej z Zapco:

- Morel Vitus 602

- MP 7.16

- PHD MF 6.2

- a może coś kombinowanego?

 

W przypadku głośników naprawdę nie jestem w stanie powiedzieć niczego mądrego, dlatego liczę na Waszą pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Święta sprzyjają wyciszeni i kontemplacji. Właśnie dzięki temu mój system urusł o kolejny klocek. Klocek z giełdy, ale kupiony na alle (pozdrawiam Cobera). 

 

W obecnej chwili moja konfiguracja będzie rysowała się następująco:

- CDA 9833R

- Zapco Studio 204

- Zapco Studio 300x

 

Dystrybucja mocy rysuje się dosyć oczywiście, 204 będzie pędził tw, 300x midbasy. W przyszłości zawita jakiś wydajny subik podpięty pod trzeci i czwarty kanał 204....

 

Mam co raz większe obawy, że los ze mnie zadrwi i to nie zagra. W związku z tym nieustannie proszę o pomoc w doborze sprawdzonych przetwórników, które zagrają z tym systemem...

 

Do powyższych doszły też Lotusy Reference :)

Budżet na midbasy to 1200-1500zł

 

Na chwilę obecną zdecydowałem kupić możliwie najlepsze midbasy, na razie jako tw kupię DT-284. Za jakiś czas wymienię na coś ambitniejszego.

 

 

Mały update. 

Woofer będzie pracował w trochę innych warunkach niż zywle, oto drzwi:

 

http://www.audiocar.pl/wasze_inst/old/fotka13.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorki że nie w temacie ... ale dział dla początkujących i takie klocki :) chciałbym tak zaczynać

Wiem wiem założyciel ogarnięty i wie czego chce  - tak tylko napisałem :wink:

 

Co do wooferów może napisz jakie to będą warunki bo na fotce tylko zewn. część tapicerki widać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero przed chwilą dowiedziałem sie gdzie pójdzie moj Zapco 300x :) nawet nie wiedziałem, że to Ty go bierzesz :)

 

Ja koledze Wasabi poleciłem dość zgrany duet MP 5.16 oraz tweeter macroma ext ( gra to u mańka z płocka oraz grało do niedawna u bonlessa - grało bo wpadł picolak) Naprawde podoba mi sie granie tych głosników w 2 way

 

Poleci ktos cos jeszcze?

 

PS. Tak jak mowiłem zawitaj na spocie u Was. Na pewno posłuchasz conieco

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznaję się szczerze i bez bicia, zamieszczone zdjęcie to zdjęcie Oldmobila. Zamieściłem je, by pokazać jak dyskretnie ma wyglądać instalacja. 

Moje boczki nie będą miały drewna (na szczęście ;)) tylko niebieski plusz. Fantazja szwedów przybiera czasem abstrakcyjne oblicze :)

 

A o to zdjęcie drzwi bez tapicerki (ile się go naszukałem):

http://carphotos.cardomain.com/ride_images/1/1348/4641/3369820031_large.jpg

 

 

Wydają się wdzięczne do roboty, szczególnie w porównaniu do drzwi w a3.... 

 

Co do adaptacji to auto ma pozostać jak najbardziej zbliżone do serii, to ma być ładny i ładnie grający klasyk. Im mniej będzie widać tym lepiej.

Z tego powodu chcałbym tak dobrac woofery by zagrały w ori miejscach. Może z biegiem czasu zdecuduję się na 3 drogi bo drzwi jakby pod to stworzone.....

 

 

Bardzo chętnie wpadłbym na niedzielnego spota, ale obawiam się, że akurat w ten łikend odbieram auto od mechanika w drugim końcu Polski.... 

Co prawda wszystko ma się jeszcze wyjaśnić, ale to tak na 90%....

 

Być może wpadnę na następnego spota już grającym autem.... Czas pokarze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...