Skocz do zawartości

tylne głośniki? czy potrzebne?


1grzecho
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

jakie jest wasze zdanie odnośnie tylnych głośników? czy są wogóle potrzebne? do prawidłowej sceny muzycznej potrzebny jest odseparowany przód-oczywiście wytłumione drzwi i ewentualnie subwoofer w bagażniku. a co z tylnymi głośnikami? a co gdy przewozimy tylnych pasażerów?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem że panuje pewna norma polegająca na tym że dobierając klocki na przód każdy daje sprzęt możliwe najlepsze szuka, analizuje porównuje klocki (nie mówię że to źle :P ) . A na tył dają jakieś jajka i często zamontowane są jeszcze w nie wygłuszone drzwi. Skąd bierze się takie lekceważenie tyłu?

 

Przecież dobrze zrobiony zestaw z tyłu potrafi naprawdę fajnie zagrać stworzyć bardzo fajną scenę i co ważne taki duet (przód/tył) potrafi naprawdę potężnie zagrać a każdy olewa go, myśląc że nie wpływa on na to co słyszymy z zestawu przedniego. Przecież pasażerowie siedzący z przodu też słyszą to co leci z tyłu, nie ma jakieś dźwiękochłonnej komory/bariery między przednimi a tylnymi fotelami. Przód i tył musi stworzyć jedność, wtedy to ma jakikolwiek sens.

 

Spotykałem wiele już systemów gdzie zestaw przedni był naprawdę już konkretny i wydawało by się że powinien on już zagrać na dobrym poziomie, ale tył to kompletna tandeta była i skutek jest taki że jakość zestawu przedniego spada do pułapu tandety z tyłu.

 

Dobierając głośniki na tylną część auta podchodźmy tak samo jak pod przód.

 

-Kto daje współosiowe tandety w przednie drzwi ?

-Wiele osób daje jeszcze tył pod samo radio bez wzmacniacza (gdzie pod przody ma wzmaka) dlaczego ?

-dlaczego wiele osób nie mając miejsca do montażu głośników w tylne drzwi daje głośnik w "półkę", myśląc że tak jest dobrze ? z lenistwa nie chce się zrobić jakiś paneli na drzwi ?

-Każdy kto chce zamontować głośniki z tyłu w półkę powinien najpierw się zastanowić czy jak jest na koncercie/spektaklu/eventu to stoi tyłem do sceny

 

Nawet analizując standardowe granie które daje producent samochodu po wyjściu salonu przechodzi naprawdę sporą "resocjalizacje" na przełomie kilu lat. W nowych autach głośniki tylne są montowana w drzwi a tweetery dawane są obok klamek (nie zawsze). Kiedyś dawane były same woofery i na dodatek zamontowane były one obok tylnych słupków obok półki. Dlaczego od tego odstąpiono ? :P

 

Z mojego doświadczenia wiem że jak ktoś chce dać głośniki z tyłu to musi się liczyć że z tyłu musi być to samo co z przodu, wtedy to ma ten sam charakter brzmieniowy. Na koniec zgrywamy wszytko ładnie czasówkę w radyjku i możemy się cieszyć z dobrego systemu audio

 

Zanim będziesz pakował coś z tyłu to pomyśl czy naprawdę Ci to jest potrzebne....

 

dobra koniec mojej filozofii........ :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

nie wiem czemu niektorzy maja takie podejscie, ze istnieje jedno najlepsze rozwiazanie i nie ma innych...

 

moze lepiej faktycznie miec dobry przod. JEDNAK

 

niektorzy maja inny gust inne oczekiwania i to tez sie powinno uszanowac.

 

ja np bede tez robil wspolosiowki w tylne drzwi, troche z potrzeby zachowania dzwieku w calym aucie, a dlatgo coaxiale bo ogranicza mnie tez kasa, jednak beda z tej samej serii co odseparowany przod i podpiete pod 2 pozostale kanaly (w 4 kanalowcu) oczywiscie w wygluszonych drzwiach, to co potrzebuje z tylu to srednich i nic wiecej syki beda w slupkach wiec, soprany beda przedostawaly sie miedzy siedzeniami, a calosc bedzie i tak cieta ze nie bedzie dolu w nich lub ew troche (ogolnie w tych 4 kanalach)

 

to chyba tyle ja poprostu wole miec dzwiek i z tylu i z przodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem że panuje pewna norma polegająca na tym że dobierając klocki na przód każdy daje sprzęt możliwe najlepsze szuka' date=' analizuje porównuje klocki (nie mówię że to źle :P ) . A na tył dają jakieś jajka i często zamontowane są jeszcze w nie wygłuszone drzwi. Skąd bierze się takie lekceważenie tyłu?[/quote']

 

Sluszne lekcewazenie tylu jest zazwyczaj spowodowane tym ze wlasnie ktos zrobi sobie przod i zostawi jajka z tylu.. ktore tylko oczywiscie psuja cała scene

 

Przecież dobrze zrobiony zestaw z tyłu potrafi naprawdę fajnie zagrać stworzyć bardzo fajną scenę i co ważne taki duet (przód/tył) potrafi naprawdę potężnie zagrać a każdy olewa go' date=' myśląc że nie wpływa on na to co słyszymy z zestawu przedniego. Przecież pasażerowie siedzący z przodu też słyszą to co leci z tyłu, nie ma jakieś dźwiękochłonnej komory/bariery między przednimi a tylnymi fotelami. Przód i tył musi stworzyć jedność, wtedy to ma jakikolwiek sens.[/quote']

 

Moze i masz racje. Jednak zauwaz ze najbardziej profesjonalne zestawy nie posiadają tylu (mowiac o np głosnikach w drzwiach czy w polkach.)

 

Spotykałem wiele już systemów gdzie zestaw przedni był naprawdę już konkretny i wydawało by się że powinien on już zagrać na dobrym poziomie' date=' ale tył to kompletna tandeta była i skutek jest taki że jakość zestawu przedniego spada do pułapu tandety z tyłu.[/quote']

 

zalezy dla kogo, pod jaką konfiguracja, jak zainstalowany jest ten system i przedewszystkim czego oczekujesz od zestawu.. a to proste ze porzadny zestaw z przodu moze i wykona swoja prace jaka ma wykonac ale przeszkadzac mu w tym bedzie wlasnie tyl, nie uzyskasz pelnego efektu. Tyl ma uzupelniac a nie zagluszac przod. To tak jakbys Ty sobie spiewal a ktos by stal z boku i walil mlotkiem o jakas blaszanke;)

 

 

Dobierając głośniki na tylną część auta podchodźmy tak samo jak pod przód.

 

zdecydowanie sie zgadzam jednak zbednym gadzetem wtedy bedzie sub.

 

-Kto daje współosiowe tandety w przednie drzwi ?

-Wiele osób daje jeszcze tył pod samo radio bez wzmacniacza (gdzie pod przody ma wzmaka) dlaczego ?

-dlaczego wiele osób nie mając miejsca do montażu głośników w tylne drzwi daje głośnik w "półkę"' date=' myśląc że tak jest dobrze ? z lenistwa nie chce się zrobić jakiś paneli na drzwi ?

-Każdy kto chce zamontować głośniki z tyłu w półkę powinien najpierw się zastanowić czy jak jest na koncercie/spektaklu/eventu to stoi tyłem do sceny :P[/quote']

 

Najczesciej robione jest cokolwiek na tzw 'odpierdziel' lub z lenistwa bo nie moge tego nazwac niewiedza bo przeciez od czego mamy dzis internet? Ale z drugiej strony nie wszyscy przywiazuja wage do dobrego odsluchu to raczej oczywiste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...