Skocz do zawartości

Wzmacniacz pod przód - morele tempo


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Koledzy, poczytałem kilka tematów które udało mi się znaleźć na temat morelek tempo 6. Ktoś pisał, że mają słaby środek, szukam wzmacniacza który by pomógł trochę głośnikom w tym aspekcie grania. Kasa jaką mogę przeznaczyć to ok 400 zł, raczej szukam jakichś używek. Tył skompletowałem,  dzięki Waszym postom. Postawiłem na Helixa w12 i Phase rs1. Proszę jeszcze o info na temat pieca pod przód.

 

Pozdrawiam

Szymon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tempo nie potrzebuje dużego litrażu drzwi, wydaje mi się nawet że w mniejszych gra lepiej. 

Fabryczna zwrotka to zuo, pozbądź się jej to tempo ożyje. Miałem je pod Audio Artem 200.2 (2x100W) grało przyzwoicie ale szału nie było, góra kuła, środek i bass przyzwoity, potem zapodałem im Stega K2.02 (2x180W?) I dopiero zaczęły grać, góra uspokoiła się lekko, pojawiło się więcej basu, środek bez zmian. Po jakimś czasie wyrzuciłem fabryczną zwrotkę i góra z zestawu zajął się gienek b40, zestaw naprał nowego życia, pojawił się kick, bass szybki nie dudniący, góra szczegółowa ale nie kująca  Ogólnie poprawa na duży +. Na dodatek mam jeszcze nie wygłuszone drzwi, cięcia poustawiane na oko, wysokie stoją na desce nie są w słupkach. Ogólnie wszystko robione było na szybko żeby grało. Ale w najbliższe wakacje mam zamiar się tym wszystkim zająć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autko to astra coupeta tzw Bertone, drzwi są bardzo duże, będę je wygłuszał  taśmą dekarską czy jak to się nazywa. Zwrotnice będą oryginalne z zestawu tempo6, tweetery będę chował w miejsce gdzie były w bertonkach to jest w trójkącie od lusterek. Tak jak pisałem drzwi tam są strasznie długie więc może podpowiecie jak to zorganizować, żeby to zagrało. Zwrotnice w tempo6 nie mają żadnych ustawień więc je zamknęw środku drzwi, żeby nie przeszkadzały w aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to faktycznie możesz wydawać opinie na temat zestawu przy Twoim sposobie montażu,szczególnie jeśli chodzi o bas.

Nie dopisałem że miałem to wcześniej w drugim aucie gdzie były wygłuszone drzwi i dużych różnic po przerzuceniu ich do obecnego auta nie poczułem. Może dlatego że w tym jest blacha jak z czołgu i otwory technologiczne na wielkość rączki dziecka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autko to astra coupeta tzw Bertone, drzwi są bardzo duże, będę je wygłuszał  taśmą dekarską czy jak to się nazywa. Zwrotnice będą oryginalne z zestawu tempo6, tweetery będę chował w miejsce gdzie były w bertonkach to jest w trójkącie od lusterek. Tak jak pisałem drzwi tam są strasznie długie więc może podpowiecie jak to zorganizować, żeby to zagrało. Zwrotnice w tempo6 nie mają żadnych ustawień więc je zamknęw środku drzwi, żeby nie przeszkadzały w aucie.

 

Tak jak radzi kolega z postu wyzej przemysl uzycie lepszych mat - bo sie okazac moze, ze jak uzyjesz tasmy dekarskiej to Ci drzwi na zawiasach opadna - i raczej nie bedziesz wtedy zadowolony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

bo sie okazac moze, ze jak uzyjesz tasmy dekarskiej to Ci drzwi na zawiasach opadna - i raczej nie bedziesz wtedy zadowolony. 

Widać ze kolega nie miał nigdy dekarki w łapach... No od niej raczej zawiasy nie cierpia, gorzej jesli wybierzesz zła i spłynie lub zacznie smierdzieć... A przy dzisiejszych cenach mat dekarka jest zupełnie nie opłacalna...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem i w sumie pod warstwą STP dalej mam dekarkę i nie mogę złego słowa powiedzieć :)

 

ważne jest tylko żeby ją starannie aplikować na odtłuszczone drzwi, nigdy nic mi nie odpadło / nie spłynęło, zawsze używałem tej SOUDABAND, lekko podgrzać i nakładać

 

choć faktem jest, że przy obecnych cenach warto się zastanowić czy nie lepiej dołozyć do mat z prawdziwego zdarzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś myślałem ze jak sie da dekarki 2 warstwy to bedzie to samo co dedykowana mata. Wiec do suba kupiłem mała rolke na próbę i dochodzę do wniosku ze dekarke lepiej jest zostawić dekarzom do wiadomych celów a do auta kleić dedykowane materiały (dekarka to cienki bitum z folią z czekoladek :rotfl: ) Ja u siebie drzwi i kawałek bagażnika mam zrobione silent coatem i powiem ze w porównaniu do dekarki to pancerna mata a cena jest prawie taka sama w przeliczeniu jak 2-2,5 warstwy dekarki. . Teraz przy tych cenach i promocjach na dedykowane materiały oraz nowości z nanobutylami też w przystepnych cenach to każdemu mówię żeby dekare sobie odpuścił.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać ze kolega nie miał nigdy dekarki w łapach... No od niej raczej zawiasy nie cierpia, gorzej jesli wybierzesz zła i spłynie lub zacznie smierdzieć... A przy dzisiejszych cenach mat dekarka jest zupełnie nie opłacalna...

 

Mata bitumiczna mialem wytlumione drzwi w samochodzie jakie 6 lat temu i nie bylem zachwycony. Teraz mam dostep do materialow stosowanych przez np audi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie szkoda Ci mat które poza zwiększeniem masy nic nie dają?

 

w sensie, że maty nic nie daja kiedy sa naklejone na dekarkę czy dekarka sama w sobie nic nie daje ?

 

chciałem te dekarke odkleić, ale okazało się to niewykonalne, może jakby je grzać, po kawalku zdzierać a potem ścierać wszystko nitro to tak, ale walczyłem tak z pianką GMS, którą nakleiłem na dekarke wczesniej i po tej walce mialem juz dośc żeby usuwać jeszcze dekarkę ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepne się troszkę pod temat. Piszecie że nie mają dużych przebarwień i grają w miarę liniowo, ale czy są dynamiczne i potrafią szczegółowo zagrać, czy są mdłe i się zlewają?

Zdaje sobie sprawę, że dużo zależy od reszty sprzętu.Tak samo wiem, że najlepiej by było jechać posłuchać to i tamto, no ale niestety nie mam czasu i przy kompletowaniu sprzętu muszę się oprzeć na Waszych opiniach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyzwoite głosniki, jedyne co można zarzucić to, że producent mocno przyoszczędził na zwrotnicy ;)

 

kup w używce, ktos miał na forum zdaje się za 250 PLN nie powinieneś żałować, do tego jakiś jakościowy piecyk tak ze 100-150W w RMS na stronę i pokażą co potrafią :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...