Skocz do zawartości

pomoc w doborze prostego CA


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

od razu zaznaczę że jestem totalnym laikiem jeżeli chodzi o CA i po kilkudniowym czytaniu forum tylko potwierdziłem się w tym mocno...

Do rzeczy. Mam Mazdę 626 hatchback, 99r. Siedzi w niej jakieś stare radio Sony i standardowe 4 głośniki (nie wiem jakie, w 4 drzwiach).

Chcę zbudować proste CA , ponieważ nie mam dużego budżetu (maks na wszystko 1500 - 2000zł).

Zakupiłem takie radio (zależało mi na usb i BT):

http://allegro.pl/show_item.php?item=3094133128

 

Mam nadzieję że wystarczy do moich oczekiwań.

Planuję wygłuszyć drzwi  - w profesjonalnym zakładzie - koszt 400-500zł.

I teraz doradźcie czy dobrze planuję :

- kupuję wzmacniacz 

- kupuję woofery do drzwi przednich

- kupuję tweetery na słupki

ale

- co z dodatkowymi głośnikami w tylnich drzwiach? mogą zostać czy też zmieniać bo powiem szczerze podoba mi się jak coś jeszcze słyszę z tyłu i zależy mi żeby było słychać je ? Jak mają zostać to obowiązkowo wygłuszenie ?

- jest sens robić zestaw z małym subwooferem ? Czy dorzucić go ewentualnie później, jak usłyszę początkowe możliwości CA?

 

Może znacie jakiegoś sprawdzonego człowieka z lubelszczyzny który robi CA ? Wolę dać zarobić forumowiczowi niż zakładowi... sam nie ogarnę na pewno :/ 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- kupuję wzmacniacz 

 

Tak, pytanie czy nowy czy używany. Jeśli planujesz dołożyc w przyszłości suba to 4-kanałowy.

 

 

- kupuję woofery do drzwi przednich

- kupuję tweetery na słupki

 

Kup zestaw odseparowany na przód, jaki poszukaj na forum bo jest tego pełno.

 

- co z dodatkowymi głośnikami w tylnich drzwiach?

 

Jeśli dobrze czytałes to wiesz ,że głośniki z tyłu stanowczo nie. J.W do tego zrób drzwi przednie porządnie, aby nic nie wpadało w rezonans, jeśli chodzi o elementy tapicerki itp, otwory technologiczne blachą, do tego maty a zobaczysz jak wtedy zagra całośc.

 

 

jest sens robić zestaw z małym subwooferem

 

I tu w tym miejscu lepiej dac mały subik do uzupełnienia pasma np. jakaś 10'' niż te głośniki w tylnich drzwiach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę nad takim zestawem:

 

- radioodtwarzacz : kenwood KDC BT40U - da radę do moich potrzeb ? Bo kupiłem go trochę na gorąco...

- głośniki przód: ten zestaw polecany od lklukasz & dan124 (ama bl160 + wysokotonowy + specjalnie projektowana zwrotnica) - ok ?

- wzmacniacz 4 kanałowy - lepiej nowy czy używany może też być - czy za duże ryzyko ? Bo jak niewielka oszczędność to oczywiście wolałbym nowy

- mały sub - jaki to jeszcze nie wiem...

+

wyciszenie drzwi, po kilku radach spróbuje jednak sam to zrobić zamiast zlecać serwisowi CA...

 

Możecie polecić jakiś wzmacniacz i subwoofera żeby była zgrana całość ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche nie rozumiem Twojego posta... bo w moim ostatnim poscie nie piszę nic o tylnich głośnikach bo je odradzacie i ok - wierzę Wam i nie mam uwag - jeżeli o to Ci chodzi oczywiście?

skoro zaczynasz to rób to prawidłowo , te 2Ch wzmacniacza w moste i na suba. Bo po co Ci ten tyl,nie siedzi sie tyłem do telewizora przecież a samochód to nie pokój czy kino, dobrze Ci radzimy uwierz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukaszowi chodziło o to żeby :

 

Zrobić porządnie drzwi tak żeby głośniki mogły zagrać optymalnie.

 

Głośniki przód , wzmacniacz na początek może być 2 kanałowy

 

Posłuchasz sobie na przodzie odłożysz na jakiś ciekawy głośnik ze wzmakiem pod niego i będzie to kolejny krok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ale czy nie lepiej od razu wziąć wzmacniacz 4kanałowy ? Bawić się potem w sprzedaż 2 kanałowego itp itd.?

 

A może teraz kupić 2 kanały na przód, a do suba mono block-a, sądzę, że będzie to dużo lepszym rozwiązaniem, niż od razu pakować sie w 4 kanały, no chyba że przód chcesz w bi - amping-u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I podepnę to wszystko pod mój odtwarzacz który ma 1 rca ?

 

A może teraz kupić 2 kanały na przód, a do suba mono block-a, sądzę, że będzie to dużo lepszym rozwiązaniem, niż od razu pakować sie w 4 kanały, no chyba że przód chcesz w bi - amping-u.

 

Dobrze rozumuję ? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 dwa rca wystarczą




nie mąc mu w glowie

 

Czasami mącenie pomaga rozwinąć się. :hyhy: w dobrym kierunku.

 

Ale faktycznie jeśli autor nie chce za wiele kąbinowaći, niech poszuka 4 kanałówkę. Autko to hatchback więc po 60-100W na kanał wydawało by się w zupełności wystarczające, nawet w mostku na suba uda sie dobrac jakiś głośniczek który spokojnie przebije sie do kabiny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli 4 kanały w 2 mostki chcesz spiąć, to trzeba rozdzielić RCA, no chyba, że np. ESX, Rockford i pewnie jeszcze jakieś wzmacniacze by się znalazły, gdzie wzmacniacz łapie sygnał z jednej pary RCA, to wtedy OK. Co do problemu :

 

dobre 3, 4, 6 kanałów (w zależności od potrzeb) zrobi robotę na cały system w aucie. Oczywiście jak ktoś lubi kombinować, to 2, czy 3 wzmacniacze niezależne dają spore pole manewru - dajesz mocniejszy sub, wymieniasz jeden piec, nachodzi człowieka ochota na bi-amp - już można coś zmieniać :D Wszystko zależy od tego, jak daleko Kolega chce w to brnąć :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy mi na prostym ale w miarę skutecznym i przyjemnym CA. Nie chcę na początku inwestować dużo bo nie wiem czy chwycę temat.

Myślę że dobry zestaw na przód, odpowiedni wzmacniacz (4kan) i mały sub by zrobiły robotę na jakiej mi zależy. Liczę oczywiście że budżetowe modele spełnią moje oczekiwania, nie jestem audiofilem ale lubie czysty dźwięk bez trzasków itp itd.

Przód już wybrałem - tylko nie zastanowiłem się czy będzie pasować w moje drzwi ??

Czytam teraz o subach i wzmacniaczach i rzucę jakieś konkrety później :)

Jeszcze jedna rzecz która mnie nurtuje , mianowicie czy trzeba zmieniać akumulator (lub coś jeszcze, przewody jakieś?) pod taki zestaw ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna rzecz która mnie nurtuje , mianowicie czy trzeba zmieniać akumulator (lub coś jeszcze, przewody jakieś?) pod taki zestaw ?

 

Akumulatora nie musisz wymieniać - oczywiście jesli jest sprawny :)

Przewody - to zrozumiałe, że trzeba do wzmacniacza / wzmacniaczy doprowadzić zasilanie - wszystkie dane na temat przekrojów przewodów i bezpieczników znajdziesz w FAQ

Poza tym sa jeszcze przewody sygnałowe, głośnikowe ... no i remote czyli sterowanie - ale wszystko masz w FAQ

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

mastah odpowiadał chyba na pierwszego posta.

nie.

 

 

- wzmacniacz 4 kanałowy - lepiej nowy czy używany może też być - czy za duże ryzyko ? Bo jak niewielka oszczędność to oczywiście wolałbym nowy

:

 

Możecie polecić jakiś wzmacniacz i subwoofera żeby była zgrana całość ?

... tutaj przeczytalem "do" zamiast "i"  :) isądziłem ze dalej chcesz robić tył.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przemyśleniu tematu "na spokojnie" postanowiłem że na początek ogarnę dobrze przód i wtedy podejmę decyzję czy potrzebny sub.

 

Zestaw od Dan124 zamówiony więc muszę teraz dobrać do niego odpowiedni wzmacniacz - 2 kanałowy.

 

Czy możecie polecić coś co się dobrze z tym zgra ? Tak do 200 zł ... (używka/nowy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zestaw już zakupiony i odebrany, czas na wzmacniacz 2kan.

 

Mam takie propozycje, co polecacie aby dobrze zagrało z tym zestawem (ceny w większości z przesyłką) :

 

1. Crunch x2100 (180zl)

2. Soundstream P202 (160zł)

3. Alpine 3547 Czarna seria 2x45 (120zł)

4. Lanzar OptiDrive Plus 100 (200zł)

5. Carpowera hpb 602 (170zł)

6. JBL LC-A504 4 kanały (180zł)

7. Audio Tech CAT-350 2x150W (130zł)

 

Mam swojego faworyta ale proszę o porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...