Skocz do zawartości

Wygłuszenie peugeot 206 3warstwowe


Rekomendowane odpowiedzi

 

Witam jak tylko skompletuje resztę wygłuszenia biorę sie za prace w peugeot 206

Założenia drzwi klapa oraz dach  mata gms 07+pianka  ze względu na wagę na resztę idzie dekarska +pianka+ filc

na to chciałbym piankę ale ta oferowana przez gms jest nieco droga czy macie może jakiś zamiennik nie firmowy bez kleju bo potrzebuje jej sporo . Po wyklejeniu drzwi gms 07 całe auto biedzie pokryte pianka dodatkowo do bagażnika i niektóre miejsca podłogi idzie rolka filcu samochodowego ok 10mm

 

jaka piankę byście polecili  ?

 

Czekam na propozycje pianki i inne sugestie wygłuszenia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisz może, co Ty chcesz tam włożyć np. w drzwi (i jak - w oryginalny plastikowy panel?) i co chcesz tym wygłuszaniem osiągnąć, bo może szkoda wykładać kasę na coś, co nie zagra i w żaden sposób nie wpłynie pozytywnie na granie :)

 

No i jaki pug - 3d czy 5d, bo to dosyć istotne :)

 

Polecam też przejrzeć tematy o 206 na forum - zwłaszcza temat użytkownika Stanec, kopalnia wiedzy o tym aucie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Napisz też jak chcesz rozwiązać problem montażu woofera (ori plastik? ori miejsce?), problem zatkania otworów rewizyjnych i czy to jak wyżej 5d czy 3d oraz czy będzie to system 3 way czy 2 way?

 

Stanec a co to ma do tego pytania? :)

 

 

jaka piankę byście polecili ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może po prostu warto kolegę sprowadzić na lepsze tory, zanim wyda kupę kasy bez sensu? :)

 

Jak ma 3d, to kwestia montażu jest dosyć ważna (np. nie istnieje coś takiego jak gotowe dystanse, wf gra w nogę etc.) i warto o tym wspomnieć, zanim się oblepi całe auto... Zawsze to lepiej niż potem zrywać maty, czy pluć sobie w brodę że kasy i czasu mnóstwo, a "nie gra" ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)  Autko 3d - na razie skupmy sie na materiałach ;)

Co do pytań oczywiście otwory rewizyjne zaślepione blacha odpowiedni dystans na głośnik itd

Na przód  U-Dimension EL Comp 6

Zasilane Ps300t i 400M Kenwooda

Za niedługo bede miał je na miejscu zakup forumowy

 

 

Co do pianki co polecacie jeśli z klejem to dobrze ma trzymać i musi byc tania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem u siebie El Comp 6, nie było źle jak na cenę, ale moim zdaniem szkoda tyle pracy i pieniędzy pod ten zestaw - nic Ci to wygłuszanie całego auta nie da :) 

 

Pytanie też, co znaczy "odpowiedni dystans" - widziałeś jak wygląda miejsce na woofer w 206 3d?

 

Gotowego nie kupisz, trzeba rzeźbić cały panel albo instalować głośniki w fabrycznym plastiku :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Comp 6 bieda obecnie to nie oznacza ze nie będzie zmian

 

wcale nie jest taka bieda :)  W dobrych warunkach moim zdaniem to nie jest zły zestaw, chodziło mi o cenę i ogólny koszt instalacji, a nie same głośniki. 

 

Pewnych rzeczy w 206 nie przeskoczysz np. małego rozstawu osi, aerodynamiki czy kiepskich uszczelek - ale jak chcesz :) Ciszej będzie, ale nie zrobisz z tego limuzyny ;) 

 

Natomiast jeśli zależy Ci na graniu, to wolałbym te środki przeznaczyć na ogarnięcie porządne drzwi i reszty, bo to niełatwy temat w tym samochodzie :)

 

To tylko mój punkt widzenia, od czasu kiedy miałem El-Compy w fabrycznych miejscach i wygłuszenie pojedynczymi matami + pianki, przeszedłem daleką drogę do obecnego stanu rzeczy i chciałem Ci ją po prostu skrócić ;) 

 

Wrzuć zdjęcia drzwi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co masz dokładnie na myśli model? Jakie argumenty ? Dla mnie liczy sie delikatność wysokich i w miarę zróżnicowany  środek i dobry   kick i tak zostaną cięte wiec niskiego zejścia nie oczekuje . Sama moc tych Comp 6 jest wystarczająca :)

 

Panowie szykuje sie tez mała rewolucja samochodowa jeśli tylko wszystko w pracy sie ułoży :) sprzęt doczeka Instalacji w MG Zr :D

Wszystko sie do końca miesiaca rozwiąże wiec na skompletowanie sprzętu mam więcej czasu gdzie budżet i tak biedzie nadszarpnięty.

Zrobił się tez problem z zakupem   ( RE-10S4 )  Byłem pewny ze jeśli jest w ofercie sklepu to nadal jest dostępny i sklep przesłał mi informacjie ze jednak jest ich brak i zaproponowali mi Excursion SX1-10S4 brak jako zamiennik ? Na suba mam 300-350zl Ale nie chciałbym zmieniać wyboru czy ten Excursion będzie jego wierna kopia?

 

Wracajac do watku pytania znalazłem  taka piankę w dobrej cenie

 

http://www.dlatapicera.pl/pl/pianka-wygluszajaca-samoprzylepna-s364md-z-folia-pur-30-m.html

 

Co o niej sadzicie za ta cenę spory kawałek a potrzeba mi 2-3 sztuki  ? Jak myślicie czy sie sprawdzi na dachu ?wysoka temperatura czy klej wytrzyma itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałem wprost ze moc tylko mnie interesuje czy tez miąłbym zapomniec o skuteczności lub innych czynnikach .

Po prostu chciałbym argumenty czemu miąłbym dopłacać kiedy el comp 6 będą grały poprawnie .

Sub już zamówiony z tego co wiem niczym się nie rożni od poprzednika wątpliwości rozwiane



Ale chętnie dowiem sie co to za proponowany zestaw  i chętnie sie mu przyjże czy tez poczytam o nich. Czekam na jakiś informacje  o nim model itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...