Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze wzmacniacz do Skrzyni MTX rt12av


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, właśnie czekam na skrzynke którą zamówiłem. Mianowicie MTX RT12av. Typ skrzyni szczelinowy. MOC RMS 250W MAX 750W

 

i od kilku dni bije się z myślami jaki wzmacniacz pod to kupić.

Budżet jaki bym chciał na to przeznaczyć to około ~200 zł, oczywiście mowa o sprzęcie uzywanym.

W tej chwili mam wzmacniacz JVC  JVC KS-AS302 dwu kanałowy. Planuje wrzucić do auta na przód odseparowany zestaw 13+tweetery. Także w gre wchodzi kupno albo wzmacniacz 4-ro kanałowego a JVC w odstawkę (sprzęt raczej średniej półki) albo wzmacniacz pod suba i tej JVC na przód.

 

Od kilku dni przeglądam fora\tablice.pl\allegro i w dość dobrej cenie mogę kupić następujące wzmacniacze:

 

-  Earthquake Tremor TNT900 4x65RMS i 1x200RMS przy 4 Ohm lub 2x180RMS i 1x200RMS w mostku  za 180

-  Lanzar Vibe 211 Moc 2 x 90 Wat RMS przy 4 Ohm Moc 2x180 Wat Max przy 4 Ohm, Moc1x360 Wat Max przy 4 Ohm w mostku 180zł

EYEBRID 1y500 1x 350RMS za 230-250 zł

- helix dark blue 2ch 1x200RMS w mostku przy 4Ohm 130 zł

 

Nie jestem audiofilem, po prostu wyrzuciłem Tubę bo miałem JBL i zajmowała kupe miejsca i wsadzam skrzynkę, i chcę dobrać coś sensownego do niej. Co wy byście wybrali. Jaki lepszy Setup:

- 2 wzmacniacze, mocny mono do suba + JVC na przód

- 4-ro kanałowy wzmacniacz do napędzania Suba+ przód a JVC w odstawkę

 

Nie ukrywam że im taniej tym lepiej. Ja już sam nie wiem co wybrać, w kolejności co najbliżej zakupu wg to tak:

1. Earthquake, dlatego że będzie 1 wzmak w samochodzie i cena chyba dość okazyjna

2. Eyebrid - zapas mocy, jakość

3,4 ex aequo Lanzar chyba lepszy jakościowo, za to helix'a taniutko można wyrwać.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli ten Eyebrid do Suba i mój JVC na zestaw przedni to najlepsza opcja?

Cenowo chyba też ok ten Eyebrid? nie przepłacam? 

Może ktoś jeszcze się wypowie w temacie



Eyebrid Kupiony. W Piątek będzie pierwszy test skrzyni i wzmacniacza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz JVC kupiłem kiedyś za 50 zł. I nie traktuje go w sensie że musi być on koniecznie w aucie i napędzać przód. 

Na przód będę wrzucal 13stki, prawdopodobnie zamówie 

Powerbass S-5C ze strony ESSA24.pl bo mają promocje na te głośniczki.

 

Jeszcze się zastanawiam nad 16stkami i dystanse. Motaż w oryginalne miejsca (bmw e36 przód) w nogi gdzie są ori 13cm. Jednak nie ma tam ten głośnik gdzie zagrać i nie wiem czy jest sens się pchać w 16stki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam 16 nie ma większego sensu pchać - tam głośniki nie grają, bo nie mają warunków. Przerabiałem temat w e34 na 16 w starych miejscach, tylko na dystansie zrobionym wg. swojego pomysłu - lipa i szkoda mojej pracy i zachodu. Przeniesienie w drzwi i jest jak być powinno. Ktoś tutaj miał prosty montaż w drzwiach - dystans okleił filcem, wyciął precyzyjnie otwory w tapicerce i jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znając moje zdolności to o ile mechanicznie będzie ok o tyle estetycznie będzie kicha he, aczkolwiek fajnie by było jak byś podrzucił linka do tematu z tą przeróbką. 

Ten mój wzmak JVC powinien sobie poradzić z tym Powerbass'ami prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no drzwi zostawie w spokoju. Myślicie że odczuje dużo różnice po przesiadce z ori na Powerbassy czy Diory i do tego wzmak? 

i pytanie czy jest sens zostawiać podłączone te głośniki oryginalne pod radiem? w sumie ori mam 6 głośników z przodu 13,10, i syki x2 oczywiście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...