Skocz do zawartości

wymiana alternatora


michal90000
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

tak ale chyba taniej bedzie kupić jakąś wiekszą używkę. Czasem warto poszukać w markach należących do tego samego koncernu, lub po numerach alternatorów.

 

Dla przykłądu podam: Miałem w vectrze b altek 120A ( wczesniej wymieniony bo seria to marne 70A) który był swego czasu najwiekszym altkiem w samochodach opla pasujący p&p. Opel należy/należał do General Motors więc szukając w samochodach koncernu GE trafiłem na altek 140A od 3.0DIT Saaba ze sprzęgłem pasujący niemal p&p ( wystarczyło zdjąć szlifierka milimetr na obudowie altka ponieważ jedno żeberko tej obudowy/radiatora minimalnie przeszkadzało ( może 0.5mm). wiekszego altka nie mogłem znaleść do Vectry b pasującego p&p. Dodam że moj altemk ma specyficzne mocowania ponieważ jest wewnątrz dużej łapy trzymającej silnik a jego mocowania są w 3 kierunkach. Te nowsze altki z opla są dużo bardziej przyjazne

 

Czasem warto przejechac sie na szrot i dobrać coś o podobnych uchwytach bo byc może uda sie łatwym sposobem dorobić mocowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiaruje też u siebie wymienić altek w swojej wiki A 1.8i ,bo ten "gwizda" i jest to 70A , wiec mocniejszy by nie zaszkodził , jedyne co przychodzi na myśl to wersja z klima 2.0i (altek chyba 90A) ale . . . szeroki pasek a u mnie 1.8i wąski pasek , dieslowskie wersje maja wbudowana vacu-pompe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...