Skocz do zawartości

Jaki wzmacniacz i ogólne informacje


Rekomendowane odpowiedzi

Mam 2 głośniki scott & creston 250w. Sa to głośniki 30cm, bodajże niskotonowe. Nie jestem pewien tego bo aż tak się nie znam. A wiec mój problem jest taki, jaki wzmacniacz pod to kupić ile wat i jaka firma. Chce oba zamontować do skrzyni, ale jeśli nie da rady kupić wzmacniacza pod oba tak do 200zl to postaram sie zadowolić jednym. Jeszcze takie pytanie wzmacniacze (moc) kupuje się do mocy maksymalnej głośnika czy do mocy RMS??

I jakie głośniki do 50W na tylna półkę polecacie tak w granicach 100zl.

Wszystko ma pracować pod radiem LG LCS500UR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj modele tych głośników i jaką mają impedancje.Nie wkładaj głośników w półkę tylko wygłusz drzwi z przodu i zamontuj zestaw odseparowany na dystansie mdf.

 

PS.Jeżeli się nie znasz to poczytaj faq Nazara to wiele Ci rozjaśni co z czym sie je na przyszłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie firmy polecacie??

I mam jeszcze 1 pyt. , a mianowicie mam wzmacniacz profi sound 100w+100w i ma on 3 kable. plus, masa, prowadzacy. Jak go podpinam pod akumulator to nie ma zadnej reakcji. Czy to mozliwe przez to ze niepodpiolem prowadzacego??

 

A jakie firmy polecacie??

I mam jeszcze 1 pyt. , a mianowicie mam wzmacniacz profi sound 100w+100w i ma on 3 kable. plus, masa, prowadzacy. Jak go podpinam pod akumulator to nie ma zadnej reakcji. Czy to mozliwe przez to ze niepodpiolem prowadzacego??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym że remonte podłącza sie również pod remonte radia. Zabieg dzieki któremu wzmacniacz wyłacza sie razem z radiem i nie przyczynia sie do rozładowania akumulatora ( wersja soft, w wersji hard mogą wydarzyć się inne rzeczy )

 

Uprzedzając kolejne pytania remonte w radiu zazwyczaj opisane jest plakietką w niebieskim kolorze z namisem rem lub remonte. Zdarza się że takiej plakietki już dawno nie ma przy używanym radiu dlatego też kolor tebo kabelka tez jest niebieski. Zdarza się często że sa 2 niebieskie kabelki jeden od zasilania anteny ( na tym kablu najcześciej prąd pojawią sie dopiero po właczeniu radia ( tunera))

 

Mile widziane jest posiadanie prostego multimetru urzytego przed podłączeniem. Często ochroni to sprzęt "zielonych" w tych sprawach z tym, że trzeba wcześniej umieć korzystać z miernika i wiedziec co mierzyć.

 

Tak jak koledzy pisali nie montuje sie jajek w półke zaś zamiast ich wygłusza się drzwi w samochodzie. Do tego celu urzywa sie dekarki ( wersja super budżet słąbo polecana) lub mat butylowych np STP lub GMS ( na bogato Dynamat) Efekt dobrego wygłuszenia kontra jajka w tylna półkę niewspółmierny i nie porównywalny oczywiście na plus.

 

PS. Zaleca się zaczynanie przygody z CA czy też korzystania z forum od FAQ by Nazar ( po wpisaniu w gogle pierwsza pozycja od góry. FAQ wyjaśnia dlaczego nie stosuje sie jajek w półkę, jak dobrać głośniki i wzmacniacze, kable, jak wygłuszyć dzrwi, jak montować klocki itp) oraz przeglądania fora. Masę cennych informacji zawierają tematy w dziale nasze instalacje.

 

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanko, odrazu uprzedzam szukalem po forum i nigdzie nic o tym nie znalazlem. Podlaczylem wzmacniacz pod akumulator i poprzez "remote on" do radia. Glosnikow nie podlaczalem ani nie laczylem Chinchem. Po prostu nie mam jak bo kable od wzmacniacza sa krotkie i mam ich tylko tyle by trzymac go przy akumulatorze a chcialem doprowadzic do tego by power sie zaswiecil. Wiec podumowujac mam podlaczony wzmak pod akumulator i pod remote on i nic wiecej. Po podlaczeniu kontrolka power zaczela migac (regularnie). Moje pytanie czy jest to poprawne czy cos jest nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...