Skocz do zawartości

Accord VII Gen. zabudowa radia w schowku


mm-ais
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałem was prosić o pomoc w rozwikłaniu zagadki zabudowania radia w schowku takiego auta. W tym accordzie mam radio zintegrowane z panelem klimy. Wykombinowałem że  wsadzimy jednostkę w schowku pod konsoletą. Kiedyś nawet widziałem jakieś foto z takiej zabudowy radia w tym schowku ale teraz nigdzie w sieci nie mogę znaleźć. Problem leży w tym że schowek jest ciut za wąski na całego grajka a wycięcie bocznych ścianek spowoduje wycięcie zawiasów klapki. W sumie są dwa rodzaje takich schowków ale tylko w jednym mamy taką dużą klapkę w której możemy ukryć zawartość schowka. Może ktoś z was robił coś takiego albo może uda wam się znaleźć w sieci jakieś wskazówki, nam się nie udało. 

Tak wygląda ten schowek:

post-4907-0-27196400-1362919966_thumb.jpgpost-4907-0-71758400-1362919955_thumb.jpgpost-4907-0-03273600-1362919971_thumb.jpgpost-4907-0-36766900-1362919977_thumb.jpgpost-4907-0-51243900-1362919983_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci polecę zamiast schowka taką ramkę http://allegro.pl/ra...3036005050.html Sam w następnym tygodniu zakupię to coś i montuję normalne radio.

 

A nie będzie to trochę śmiesznie wyglądało, radio (fabryczne) na górze, radio pod panelem klimy... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem, że te akordy nigdzie na świecie nie wychodziły w wersji bez radia (chodzi mi o możliwość usunięcia oryginalnego radia, zamontowania samego sterownika od klimy i ramki 2din zamiast radia)?

pisząc o wsadzeniu radia w schowek,masz na myśli, dosłownie radio w schowek (z zostawioną klapką?) czy opcję schowek out a radio in, tak jak na zdjęciu niżej?
http://wiki.openfi.org/uploads/e/ef/HondaAccord2005_2.jpg



a co z tym?

zostaje na swoim miejscu, chyba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie ramki to ja widziałem ale nam się ta opcja nie podoba a z drugiej strony wraz grajka mamy na wierzchu. Ja chcę go schować.

Kiedy widziałem Czarnego accorda z Max Car Audio w Bydgoszczy ale nie wiem czy oni się bawili w opcję radia w schowku. Chyba już chłopaki nie działają na rynku wiec nie mam jak się zapytać czy mieli jakiś pomysł ;/ A to ten accord

http://img26.imageshack.us/img26/1430/p1070440g.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś miał inny schowek to przy pewnym nakładzie pracy zamontowałbyś sobie tam radio i mógł je schować pod klapką. Sam myślałem, żeby tak zrobić, ale jazda z otwartą klapką od schowka średnio mi sie widzi. Mowa o schowku takim jak na tej stronie http://autokult.pl/2011/12/21/honda-accord-vii-z-drugiej-reki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nakładów pracy się nie boję i trochę dziwnych ramek mocowań i innych pierdół już zrobiłem. Ale tego jak na razie nie ogarniam dlatego pytam na forum, może ktoś to ogarniał. A ten schowek o którym ty mówisz też był brany pod uwagę ale ostatecznie walczę z tym o którym mowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zostaje na swoim miejscu, chyba...

 

Wiem zreflektowałem się po 2 min po swoim wpisie ,że mowa o ramce w miejsce schowka a nie zamiast panelu klimy radia.

 

 

a masz foto-namiary na te auto? W sumie myślałem żeby rozdzielić radyjo od panela ale o to właśnie chodzi że dupa się nie mieści a panel tak ;/

 

Marek, ja widziałem na ME w Prerov, tą A6kę na ODR Węgra, tam też jest przecież rzeżba bo ma MMI na pokładzie, więc zamiast komplikować sobie z rozdzielaniem panelu radio było wrzucone w schowek pasażera obok ori zmieniarki Audi, sterowanie zaś pilotem z kierownicy lub na podczerwień, i wygodnie i dyskretnie.

 

post-4530-0-39929300-1362926780_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę do schowka, w accordzie ten schowek jest ciasny i faktycznie tylko na rękawiczki. Kupiłem już cały schowek właśnie na potrzeby dłubania i na razie na zamiarach się skończyło ;/ Nie wiem, myślę że sporo miejsca mam za schowkiem i będę próbował coś tam upchnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy jestem co się urodzi w tej kwestii, bo starych aut już coraz mniej, a wszystkie nowsze mają zintegrowane klimatroniki/navi/radia w jednym zespole, więc przyszłość należy do niezależnych dostawek,bez ingerencji w kokpit, napisz do Nakamichi, coś wspominał o źródle po wi-fi, takie coś upchniesz nawet w bagażniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy rozdzielenie panelu w HX-D2 ,na takim długim kablu nie jest potencjalnym źródłem zakłóceń? Z tego co pamiętam ma on m.in analogowy potencjometr z Alpsa a nie żadne cyfry.

O ile wiem to właśnie nie jest Analog - stąd zdziwienie było dużo w trakcie debiutu, że nie chciało im się zdejmowanego panelu zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile wiem to właśnie nie jest Analog - stąd zdziwienie było dużo w trakcie debiutu, że nie chciało im się zdejmowanego panelu zrobić.

 

No to nie wiem co mi się zapamiętało w ten deseń... :/  Swego czasu czytałem fajny test tego radyjka zrobiony przez Nakamichi, ale to już dawno było a i pamięć ulotna. :)

 

ps. Próbowałem spojrzeć ponownie do tego testu na soundoff ale przeglądarka mi zablokowała dostęp jako do witryny ze złośliwym oprogramowaniem?! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...