Skocz do zawartości

Citroen C4 II (nowy model)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Na początku chciałbym powiedzieć że w dziedzinie Car Audio jestem laikiem. Dlatego też prosze o wyrozumiałość gdyż nie znam fachowych sformułowań , a i pytania zadawane przeze mnie mogą być dla was "dzwine" :).

 

Posiadam Citroena C4 II. Nagłośnienie trochę kiepskie , dlatego postanowiłem coś z tym zrobić.

 

Zacznę od głównego problemu jaki mnie dręczy , a mianowicie radio. W samochodzie tym radio jest skomponowane z całym panelem. Jest to wersja co prawda bez nawigacji. Nie chciałbym zakładać gdzieś innego radia , gdyż psuje to stylistykę samochodu , a nie wiem ile mi posłuży , gdyż możliwe że niedługo go sprzedam w celu zakupienia samochodu dostawczego. Nie chciałbym również robić jakiś widocznych zmian , gdyż mogą być problemy z gwarancją. a przegląd mam za 2 miesiące. Dlatego myślałem żeby założyć jakiś wzmacniacz , i moze radio by dało radę. Oczywiście do tego wygłuszenie drzwi, no i wymiana głośników. Przy kablach został bym raczej fabrycznych. Myślałem też o jakimś subwoferze gdzieś dyskretnie ukrytym w boczku w bagażniku.

 

Bardzo poważnie myślałem o nagłośnieniu z DS4 , gdyż obyło by się bez większych przeróbek , ponieważ pasowało by chyba do C4. Nagłośnienie tam montowane to nagłośnienie "hi-fi" DENON-a. 8 głośniczków + sub. Mam możliwość zakupienia takowego za 900 zł. u dealera trzeba dopłacić 2500 za takie nagłośnienie. także może by coś z niego było.

 

No i teraz prosiłbym o odpowiedż. Czy jest sens zabierać się za to w ten sposób co opisałem , czyli pozostajemy przy fabrycznym radiu i kablach, czy raczej to nie ma sensu. Dodam że nie jestem aufiofilem , ale po kilku piwkach lubię posłuchać głośniej muzyki, oczywiście na miejscu pasażera :).

Co do subwofera , miło będzie posłuchać miekkiego i czystego basu w piosence a nie czegoś "baso podobnego" z głośników.

 

Proszę o jakieś porady i komentarze do tego co sobie ubzdurałem.

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 900 to co najwyżej Ci zrobią suba w boczku , może nawet z głośnikiem ale co wtedy ze wzmacniaczem dla niego i kablami ? Jeśli podobało Ci się jak to "cudo Denona" gra to co Cię powstrzymuje? Opinia forum? Zobacz co u nas sądzą o ori systemach  http://www.strefacaraudio.pl/topic/33042-car-audio-jak-harmankardon-logic7/  , a to tylko pierwszy lepszy temat (resztę poszukaj sam).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem że mój pomysł był conajmniej "głupi" :). Dzięki za szybką odpowiedź. Czyli jakbym chciał w przyszłości brać się za jakąś poprawę nagłośnienia , bo nie mówię tu o car audio , to raczej z fabrycznym radiem mogę sobie odpuścić ? i czy kwota około 1500 zł też raczej odpada ? Wiem że to forum o profesjonalnych nagłośnieniach , i zapewne znajduje się tu masa audiofili , ale ja do nich nie należę. moim wyznacznikiem nie jest ilość PLN za daną rzecz. Choć zapewne to ważny aspekt. Myślałem że w kwoccie około 1500 zł zamknę się z wymianą głośników i jakimś podstawowym wygłuszeniem drzwi. Można by sobie odpuścić sub-a , i zakupić jakieś głośniczki co wydają w miarę miły i miękki dla ucha bass. Radio zostawić fabryka , kable też.

 

Czyli reasumując za kwotę około 1500 zł raczej nie zakupię wzmacniacza pod fabryczne radio + zestaw głośników + wygłuszenie drzwi ???

 

A i jeszcze tak z czystej ciekawości ile się płaci za robociznę , tj. zmianę głośników i wygłuszenie drzwi + podpięcie wzmacniacza. I czy nie jest to ryzykowne przedsięwzięcie ? bo citroeny z tego co mi wiadomo mają jakieś kostki ISO "chyba" , które nie przepadają jak się w nich grzebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak , ale samo wygłuszenie w tym przypadku raczej nic nie pomoże :). Muszę poszerzyć swoją wiedzę na temat nagłośnienia. Zależy mi na poprawie , a nie na jakimś konkretnym car audio. No niestety kwota jaką dysponuję to około 1500 zł. Czyli racej nie zakupię głosników i wzmacniacza + wygłuszenie do samochodu.

 

No chyba że jest to w jakimś stopniu możliwe to prosiłbym o jakieś porady. odezwę się za 2h.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Nynn. Przeczytałem to FAQ , bardzo ciekawa lektura , jednak mimo wszystko nie czuję się na siłach żeby podjąć się takiego zadania. Pozostaje tylko zlecenie komuś zamontowania sprzętu , którego na chwilę obecną jeszcze nie wybrałem , gdyż nie mam pojęcia co z czym się je. dlatego też myślę że na chwilę obecną kwota 1500 zł jest chyba zbyt małą kwotą , bo pewnie robocizna wcale tania nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie czytanie, a przestudiowanie to dwie różne kwestie .... no i za sam tekst "nie bardzo mogę znaleźć to FAQ Nazara" ten temat powinien się znaleźć w koszu .  My tu nie dajemy "ryb" lecz dajemy "wędkę" abyś sam mógł nałapać sobie rybek . Jeśli chcesz tylko ryb , to chyba wybrałeś złe forum i bez używania "szukaj" i "google" szybko zostaniesz zablokowany za łamanie regulaminu (p.13) . Mam nadzieję że się mylę w Twoim przypadku  ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast wydawać 900zł na tą denonowatą pomyłkę zrób lepiej dobrze drzwi, wytnij ten kubek za wooferami i zbieraj kasę na coś normalnego.

Montowałem teraz PP50DSP pod fabrykę w DS3, i stanął w szranki z HIFi w DS3, nie wiem za co chcą te pieniadze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast wydawać 900zł na tą denonowatą pomyłkę zrób lepiej dobrze drzwi, wytnij ten kubek za wooferami i zbieraj kasę na coś normalnego.

Montowałem teraz PP50DSP pod fabrykę w DS3, i stanął w szranki z HIFi w DS3, nie wiem za co chcą te pieniadze...

Rozumiem. Czyli rezygnuję z mojego pomysłu. No ale niestety na taki sprzęt jaki Ty montowałeś to mnie nie stać :). Wstrzymam się jeszcze ze 2-3 miesiące , jak już będę miał po przeglądzie i po gwarancji , i wrócę z pogłębioną wiedzą i z kwotą około 5k , wtedy może coś zmontujemy możliwie ciekawego. Może do tego czasu uda mi się zgromadzić trochę jakiegoś sprzętu po dobrej cenie.

Dziękuję wszystkim za pomoc. Może i faktycznie szkoda pchać się w tandetę do 1500 zł.

 

Jeszcze raz dziękuję ,

Pozdrawiam.

 

Dominik.

 

A jednak będę walczył dalej :). teraz trochę inaczej kombinuję.

trochę czytałem ale nie bardzo wiem co i jak, znalazłem jakiś procesor , który teoretycznie poprawia jakość w fabrycznych radiach. A mi na tym zależy bo nie chciałbym zmieniać radia.

Prosiłbym o wyjaśnienie do czego taki procesor służy. I czy to odrazu jest wzmacniacz ? czy wzmacniacz należy zakupić osobno.

Ten procesor to ALPINE PXE - H650 typowo przystosowany do fabrycznych jednostek.

+ zmiana 4 głośników w przednich i tylnych drzwiach + 2 głośniki jakieś zamocowane z tyłu w desce na podszybiu. (chociaż to raczej kiepski pomysł , ze względu na słabą stabilność deski) To zawsze można zostać przy 4 głośnikach.

rzecz jasna do tego jakieś tańsze wygłuszenie drzwi.

 

Jak myślicie ? doradzicie jakieś głośniczki ? ten procesor dostanę za około 500 zł + mam około 1000 zł na resztę. Czyli głośniki , jakieś tanie wygłuszenie

 

No i nie wiem jak ze wzmacniaczem. Czy w tym procku jest juz wzmak ? czy to trzeba osobno zakupić. Szukałem informacji ale nie mogę znaleźć.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra dostajesz drugą żółtą kartkę.

 

To za podanie głośników i zero info :rotfl:

Kurcze , no nic , najwyżej polecę z tego forum :) , mój poziom wiedzy o car audio w skali 1 - 100 to około 5. nawet nie wiem co mam napisać , co opisać , nic na ten temat nie wiem :). Jezeli chodzi o głośniki jakie mam fabryczne to cholera wie ;s chyba 12 albo 13 , z możliwością zamontowania 17 chyba. Jezeli o to pytałeś.

 

 

 

Jedyne o co mogę poprosić to o pomoc w wyborze jakiś 4 głośników + wzmacniacza do 1000zł do tego w.w procesora :)

Kabli wolałbym nie ruszać , i radio fabryczne musi niestety chyba zostać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...