Skocz do zawartości

Glosniki na przod do alfy 146


Telbi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam znowu mam pytanie do ekspertow :))

 

Jakie polecilibyscie glosniki do samochodu Alfa romeo 146 radio mam clarion nie pamietam modelu al jeden z niskich ale ma 4 rca i wzmacniach wiekowy dosc magnat classic 480 miejsce jest na 16 i na gwizdki w lusterkach. W tej chwili sa tam jakies glosniki alfoskie i nawet raz juz graly z tego wzmaka ale myslalem zeby cos tu poprawic co bylo by dobre wedlug was

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw zadbaj o stworzenie dobrych warunków dla wofera .... wytłumienie, dystans itd. . Wiem ,że to może boleć , bo zamiast fajnych, nowych głośników (nie napisałeś ile masz kasy) kupujesz kilka (-naście) arkuszy mat wytłumiających i kawałek deski ... jednak bez tego ani rusz ,więc najpierw się tym zamij , ba nawet zobaczysz jak "inaczej" zagrają te stare oryginalne głośniki .Kupić zestaw głośników ,to nie sztuka ale bez prawidłowego montażu nie zagra o wiele lepiej niż oryginały ... no coś tam zagra lepiej ale nie aż tak jakbyś się spodziewał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak oczywiscie wytlumienie samochodu to pierwszy etap mojej zabawy z tym samochodem. Natomiast pytanie rzucilem poniewaz nastepna sprawa byla by wymiana przednich glosnikow no albo tylnich (w drzwiach). No wlasnie i tu drugi pytanie ile musze kupic takich mat rzeby wytlumic (mysle ze na poczatek drzwi i bagaznik), no i oczywiscie jakie maty kupic najlepiej. co do glosnikow powiedzmy ze 300-400 stowki

 

Dodatkowo pytanie o jakiej desce piszesz ?? "i kawałek deski"

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

No jesli chodzi o rodzaj muzyki te tu bedzie musial byc jakis kompromis bo nie ma gatunku ktory jest jedynym. No ale dominujacym bedzie housik jakis i jego odmiany. Czasami tez cos z popu ekstremalnie nawet powazna (zdaza sie a co tam). Dodam jeszcze ze mam skrzynie zamknieta (no name) i nie wiem czy to dobry wybor no ale jest co zrobic. Glosnik ktory tam jest to (nie slyszalem o takiej firmie ale moze wy) AutoSound nie wiem nawet jakiej mocy bo go nie wykrecalem ale jak trza bedzie to to zrobie jestem w stanie nawet wymienic go badz cala skrzynie jak trzeba badzie. Poradzcie!!

 

Dzieki i pozdrawiam

 

[ Dodano: 2008-12-18, 10:26 ]

A moze dodatkowo ktos wie ile mat bitumicznych powinienem kupic aby wygluszyc drzwi i bakaznik ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak wydaja sie niezle ale... czy w tej cenie nie wybrac jakiegos zestawu Herz-a (slyszalem dobre opinie) nigdy nie mialem ani jednych ani drugich (μ-Dimension EL-6 Comp) wiec kompletnie nie mam pojecia. Druga sprawa to ta moc RMS 60W czy to nie bedzie problem? Wzmacniacz Magnat classic 480.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej kasie Hertz nic sensownego nie proponuje a El comp zagraja ładnie jakosciowo. Pod tego magnata beda idealne mocowo ,choc to troche tak jakbyś do nowego kompa zapiał monochromatyczny monitor, grac bedzie ale jakosci ktore oferuja nie wydobedziesz w pelni z racji na magnata... Musisz przemyslec sprawe czy potrzebujesz mocniejszego kicka w drzwiach czy lepszego pod wzgledem jakosci grania bo jesli kicka to znajda sie głosniki z lepszym dołem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...