Skocz do zawartości

Jaki rower ???


italiano1980
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Jako ze nadchodzi lato postanowilem przesiasc sie na rower.Nie jestem zawodowcem a zwyklym amatorem jazdy na rowerze w warunkach miejskich jak rowniez i w terenie.Od pon-piat ma poruszac sie po drogach miejskich a w weekendy w wolnych chwilach planuje troche poszalec w ciezszym terenie...Macie jakies propozycje co do modelu ?? Marki??? Na obecna chwile wybralem ten rower i mysle ze bedzie sie dobrze sprawowal , ale jak macie jakies inne propozycje piszcie smialo http://skleprowerowy.bydgoszcz.pl/trek-4900-disc-2013-bg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 80
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

 

Od pon-piat ma poruszac sie po drogach miejskich a w weekendy w wolnych chwilach planuje troche poszalec w ciezszym terenie.

 

szukaj czegoś na kołach 28 cali - po mieście kilometry ubywają bardzo szybko, a w weekend po lesie i tym podobnych ścieżkach spokojnie pojeździsz. No chyba że cięższy teren, to jednak 26 cali i bardziej agresywny bieżnik...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli rower to poczekaj na pawelszu ...to szpec od rowerow i kol rowerowych ;)

Pamietam  :rotfl:

 

A nie leipej podzielić budrżet na dwa i kupić jeden na miasto j jeden na teren?

Ta i gdzie ja te rowery schowam ?????????  :dontgetit:  Przypne chyba jeden pod domem do slupa  :D

 

a podaj no może swoje gabaryty :)

mój typ to 29er np ten: http://www.kross.pl/pl/2013/level-b7-29er

osprzęt podobny ale lepszy amor niż ten trek no i duże koła :)

Widzsz , akurat tej marki nie bralem pod uwage a maja ciekawa oferte.Za przystojny to nie jestem 176 cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzsz , akurat tej marki nie bralem pod uwage a maja ciekawa oferte.Za przystojny to nie jestem 176 cm

przystojny czy nie, raczej długość nogi by była przydatna. ale z tym wzrostem raczej bym pozostał przy 26" np. ten: http://www.kross.pl/pl/2013/level-a7  a tutaj napewno masz lepszy osprzet jak przy tym treku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szydercy... każdemu moze się zdazyć zapomnieć koła...

 

zdecydowanie ten Kross będzie lepszy niż Trek (tu sie płaci za metkę, osprzęt gorszy)

Tylko to są typowo rowery o konfiguracji ramy do wyścigów MTB.

musisz sie zastanowić czy bedzie ci to potrzebne czy nie lepiej poszukać jakiegoś uniwersalnego... kąty ram MTB ą bardzo niewygodne do normalnej jazdy

np http://www.kross.pl/pl/2013/level-b7-29er

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótko italiano1980 - problem z Tobą jest taki, że potrzebujesz dwa (2) skrajnie różne rowery. Z jednej strony rower do miasta na tydzień, a z drugiej chcesz cieżki teren.

Należałoby swoją drogą określić, co dla kogo to teren, a co dla kogo to ciężki teren. Połączyć to można, jak ktos zaproponował, w rowerze crossowym z kołami 28".

Problem? Ciężki teren odpada. Szutry, zielone i niebieskie szlaki w lasach poradzi. Koła 26" sobie odpuść bo to dobre dla tych, co kupowali rower w latach 90-tych.

Najlepsza propozycja padla od malutkiego, rower na kołach 29". Nie na Krossie świat się kończy i zaczyna... Są rowery Unibike, Scott, Cube, Specialized i wiele innych marek, w tym Romet, Kross i Accent.

Ceny? Od 1300PLN do góry.

Wzrostem się nie przejmuj, zatowarowuję zawodniczki o wzroście 160cm w takie rozmiary kół, rozmiar ramy sobie dobierzesz w okolicy 17 cali. Dlaczego 29 cali?

Dlatego, że w terenie da Ci pewność i rollover przez przeszkody jak nic innego (duże koło łatwiej przejeżdża przez przeszkody, większy komfort), a w mieście...

A w mieście to dwa zapedałowania na cztery roweru z kołami 26". Niestety twentyniner, żeby był porównywalnie lekki do 26", musi być droższy.

Niestety mało miejska propozycja, ale jeśli ten ciężki teren to ciężki teren to lepszej opcji nie widze do obu zastosowań przy jednym rowerze.

W zależności od ceny i modelu w kolekcji danej marki, możesz spotkać takie o spokojnej rekreacyjnej geometri oraz o sportowej, bardziej agresywnej, gdzie rower lepiej przyspiesza ale i znacznie ostrzej zmienia kierunek jazdy. Do tak uniwersalnych zastosowań coś z oponą typu Schwalbe Racing Ralph, Rapid Rob będzie ok, cięższy bieżnik przy takiej średnicy koła i taaakim punkcie styku opony z podłożem nie ma zupełnie sensu.

 

A skąd w ogóle jesteś bo skrót rozszyfrować mogę w złą stronę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moze ja sprecyzuje : 

Miasto- Jzada do sklepu po zakupy , osiedle krotkie dystanse , czasami do pracy lecz po sciezce rowerej 

 

Ciezki teren- Park ,wypad za miasto , lesne sciezki rowerowe, male skalki , las

 

Mieszkam w  kraju  stworzonym do uprawiania Moutain Biking czyli Szkocja  :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moze ja sprecyzuje : 

Miasto- Jzada do sklepu po zakupy , osiedle krotkie dystanse , czasami do pracy lecz po sciezce rowerej 

 

Ciezki teren- Park ,wypad za miasto , lesne sciezki rowerowe, male skalki , las

 

Mieszkam w  kraju  stworzonym do uprawiania Moutain Bike czyli Szkocja  :wink:

uuu to może lepiej jednak te 28 cali... Hercules jakiś? 28" i tak ma tą samą średnicę samej felgi jak 29", tylko opona mniejsza (niższa i węższa) :D - ot taki kompromis...

 

Mam starego Gianta na CRO-MO ramie i cały osprzęt LX i XTR ehh to byly czasy teraz leży i się kurzy :D

  :padam: że masz taki pocisk, teraz to już w ramkę oprawić.

Ja od trzech już chyba lat użytkuję między innymi stalowe twentyninery (29") :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...