Skocz do zawartości

Car Audio in 107 by ArcherPAF


ArcherPAF
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 82
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Fajne autko, ale mi się też położenie skóry nie podoba - no i szwy te długie poziome - nie lubię jak tapicer nie postara się żeby pod spodem zawiniętą skórę ładnie równo dociąć tak żeby finalnie wyszło równe zgróbienie na szwie. Ale myślę że dużo wyostrza fotografia z lampą więc cyknij fotki finalnie na aucie w słoneczny dzień tak żebyś nie musiał lampy używać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Po dzisiejszym odsłuchu muszę przyznać, że wygłuszenie drzwi oraz samo osadzenie woofera w panelu to kawał dobrej roboty. Zero jakichkolwiek rezonansów, przedmuchów powietrza czy skrzypień.

 

Po kilku modyfikacjach ustawień, system grał przejrzyściej, subwoofer zaczął idealnie uzupełniać pasmo jak i woofery nareszcie pokazały odpowiednią średnice :]

 

Na plus trzeba koniecznie zaliczyć synchro suba z przodem Idealnie kick zgrywa się z uderzeniem suba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie żadnych zaawansowanych ustawień elektronicznych... po prostu instalka jest idealnie złożona z wszelkimi zaletami...

 

każdy kabel (czy do głośnika P czy L czy do SUBa) jest dokładnie tej samej długości, a że autko jest malutkie to wystarczyło

 

Dzięki Karolo za miłe słowa i za pomoc w wysterowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taka analogowa czasowka, ktos juz kiedys na ten temat sie wypowiadal. co prawda biorac pod uwage predkosc pradu (rowna mniej wiecej predkosci swiatla z tego co pamietam?) to chyba dlugosc przewodow nie powinna miec to az takiego wplywu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ArcherPAF, FUBU, przy takiej dlugosci kabla roznicy nie uslyszysz (chyba) ... zapytalem, bo moim zdaniem nie ma to zadnego wplywu na opoznienie (takie dlugosci kabli w aucie), tak samo jak mysle, ze kable nie graja

 

Co do samego subwoofera od kabli mysle wieksze znaczenie maja inne rzeczy. Litraz, faza, wielkosc, kontrola...

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy takiej dlugosci kabla roznicy nie uslyszysz (chyba)

 

ja tam nie wiem jak to jest do konca, kiedys nasi specjalisci od akustyki prowadzili dyskusje na ten temat ale nie pamietam czy osiagnieto jakies porozumienie. Generalnie u Archera jest jeszcze taka sprawa ze w zasadzie sub jest za fotelem kierowcy wiec jego zgranie z przodem robi sie w zasadzie "samo"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy takiej dlugosci kabla roznicy nie uslyszysz (chyba) ...

 

no to przyjedziesz na zlot.. posłuchasz... pogadamy wtedy...

 

PS

mógłbyś używać polskich znaków?

 

 

Czemu uzywac polskich znakow? tak szybciej mi sie pisze. Jakis razacych bledow ortograficznych chyba nie robie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy takiej dlugosci kabla roznicy nie uslyszysz (chyba) ...

 

no to przyjedziesz na zlot.. posłuchasz... pogadamy wtedy...

 

PS

mógłbyś używać polskich znaków?

Możemy zrobimy ślepy test. Wezmę parę kolumn na zlot. Jedną kolumnę podłączy się kablem 1m długości, drugą 5m długości, ciekawe czy usłyszysz różnicę. Moim zdaniem nie. To są tak niewielkie różnice, że nie mają wpływu na dźwięk.

Ja bym tu skłaniał się po prostu do tego, że profil brzmienia suba i wooferów się zgrał.

Podobnie miałem jak podłączyliśmy u mnie JL Audio 10W4 od Nero Partner. Głośnik świetnie zgrywał się z etonami pro 160, które wtedy miałem w drzwiach, bez żadnej kombinacji z fazą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każdy kabel (czy do głośnika P czy L czy do SUBa) jest dokładnie tej samej długości, a że autko jest malutkie to wystarczyło

 

to jest tak samo jak z różną długością kabli na prawą i lewą stronę... robią się opóźnienia... minimalne ale zawsze, a jak właśnie oczekujesz idealnego zgrania kicka z subem to właśnie to się staje bardzo ważne!

 

Jestem pewien że nieusłyszysz różnicy czy kabla będzie 10 czy 20m różnicy - nie ma takiej możliwości.

Bardziej zajmij się zgraniem fazowym niż czasowym, bo to wg mnie jest podstawowa sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale powiem serio... spędziliśmy z Karolo jakieś 1.5h na wysterowaniu wooferów tak żeby zaczęły porządnie kopać ale efekt przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania...

 

a oczekiwania karola dodatkowo przebiło wygłuszenie moich furtek... mozolna praca jednak popłaca a to ponoć taki kiepski Soudal... :hyhy:

 

ja jestem very zadowolony, bo teraz to wszystko ma ręce i nogi... jak ktoś chce posłuchać to zapraszam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...