Skocz do zawartości

Łamaga w wersji light


wladyslaw_w908
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich po dłuższej nieobecności. Zacząłem ogarniać troszkę audio w aucie, w przypływach wolniejszego czasu, przepraszam na wstępie za brak fotek ale w miarę możliwości będę to uzupełniał. Udało mi się wszystko podłączyć i po przeprowadzać nowe przewody, na zasilanie 50mm2 puszczone lewym progiem do rozdzielacza w bagażniku, głośniki na dół 2,5mm2 na górę 1,5mm2, przeprowadzone lewą stroną tunelu środkowego, do korytek pod nogami kierowcy i pasażera i do drzwi. Przewody sygnałowe ESX na górę, a na dół i suba HOLLYWOOD PRO-425 również przeprowadzone tunelem środkowym ale prawą stroną. zostało jeszcze zrobić drzwi od podstaw, bo stare wygłuszenia zostały pozrywane po części, a w domku czeka GMS -07 na drzwi, oraz czekają również klemy do wymiany, no i najchłonniejsza czasowo część - zagospodarowanie bagażnika, którego pomimo dużego auta nie ma za wiele.

Jednostka też już wymieniona i wbrew straszenia przez mastah22 :hyhy: spokojnie za radiem zmieściło się 3 pary RCA.

 

Nie mogę zbyt wiele powiedzieć o graniu zestawu, bo dopiero się uczę i staram się ogarnąć cały zestawik, nie da się ukryć że gra to wszystko inaczej, na plus na pewno możliwości adaptacyjne głośników i możliwości regulacyjne, tylko ogromnie trzeba uważać, bo takowe regulację mogą być kosztowne o czym sam się przekonałem, gdzie przy ustawieniu zwrotnicy na głośnik wysoko tonowy, zagapiłem się i przez przypadek włączyłem stromość zwrotnicy na "0", dalej już chyba się domyślacie co się stało, dosłownie ułamek sekund i głośniczków nie ma :kwasny::wsciekly: przez co jestem zmuszony poszukać czegoś nowego, zastanawiałem się nad GMS 1929, ale z tego co doczytałem to bardziej nadają się pod pasywkę, zastanawiałem się jeszcze nad Proa Simplex 19, lub 25, STX T.STX.2.1.200.8.N.A.PC.X - na temat tego głośnika zbyt wiele w necie nie ma, oraz kierowałem się ku Vifa DX25TG09-04 lub Wavecor TW022WA05 ale też konkretniejszych opinii brak. Tak więc jak by któryś z kolegów miał jakąś propozycję przetworników oscylujących w podobnej cenie, lub ma jakieś doświadczenie z wymienionymi głośnikami prze zemnie będę wdzięczny, mają one zastąpić obecnie uszkodzone przetworniki z zestawu PB ES6c

 

Mam jeszcze małe pytanka odnośnie drzwi, a dokładniej to zakrycia otworów rewizyjnych, przymierzam się do stworzenia swego rodzaju stelaża z płaskowników i pokrycia go żywicą, oczywiście po kilka warstw z jednej jak i z drugiej strony. Czy coś takiego ma sens, czy lepiej sobie głowy nie zawracać i zakryć całość blachą?

 

Z góry dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

GMS 1929 warte polecenia i jak najbardziej nadają się pod aktywke.

Mam je i grają bardzo fajnie. Miałem z nimi trochę problemów gdyż dawąły po uszach za mocno (niektórym się podobało i tak) pod Radyjkiem Alpine CDA 9833 i wzmakiem DLS A7. Potem wzmak zmieniłem na Sony XM-3520 i zaczęły grać bardzo przyjemnie.

Teraz po zmianie radia na Clarka 958 jest już super :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Po dłuższej przerwie witam ponownie, w zestawieniu nastąpiły małe zmiany na górę aktywki zawitały DLS T25, ku mojemu zaskoczeniu głośniki zagrały bardzo ciekawie i przyjemnie dla ucha, aczkolwiek dużo głośniej niż PB które były poprzednio, gain skręcony na min i w radiu -5, bo inaczej dół zagłuszały. dziwny objaw ale podejrzewam wyższą efektywność do poprzednika - tylko tak mogę sobie to tłumaczyć ponieważ reszta sprzętu taka sama.

 

Mam jeszcze małe pytanie do znawców, przymierzam się do powiększenia bagażnika, a co za tym idzie wywalenia z niego suba, myślę o przeniesieniu go na półkę i zastanawiam się nad głośnikami średnicy 8 lub 10 cali w wersji slim, takich jak Helix E 8W; Powerbass S-10T; Rockford Fosgate P3SD210; u-Dimension RM-210SL, jeśli ktoś z użytkowników miał doczynienia, lub możliwość odsłuchu podobnych wynalazków to będę wdzięczny za jakiekolwiek informację, chyba, że lepiej sobie głowy nie zawracać takimi wynalazkami, to proszę o informację od razu.  zastanawiam się jeszcze nad 2x u-Dimension RM-406SL również w półkę, ale taka opcja już mnie mniej bawi, aczkolwiek jest także do rozważenia.

 

Poprzez półkę rozumiem stworzenie obudowy, subwoofera w wersji zamkniętej, i małym litrażu, nie chcę zasłaniać z tyłu całej szyby.

 

Rodzaj słuchanej muzyki się nie zmienił więc wymagań nie ma ogromnych, rock, hardrock, symfoniczna, poważna, pop, rap, nie zależy mi na strząsaniu rdzy z mojej omesi, ale fajnie jak będzie odczuwalna jego obecność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz u mnie bagaj na miarę złota i każdy cm2 powierzchni się przyda dla tego taki pomysł, jak będę miał chwilkę to wrzucę fotkę jak to wygląda obecnie. Albo iść w 3-way przód i suba sobie darować całkiem, tylko kwestia czy głośniki w furtkach zadowolą mnie w zamian za suba. Była opcja zabudowy, ale sedan i kicha z przebiciem się do środka z czymś mniejszym, obecnie 30cm w zamkniętej i gain w ps-ie prawie na full i w radiu sub na +6, a jeszcze szału nie robi,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

omega i sub podwieszany ...15-17 l masz w nadkolu prawym .mam już gotową skrzynię mdf ale jeśli chcesz z żywicy to odlew to chwila i masz suba który wkładasz wyciągasz gdy chcesz.chcesz pogadać napisz pw dam nr zadzwonisz to dokładnie wyjaśnię . może dziś dam foty bo już go skończyłem .akurat ja mam 24l ale jeśli 15-17 to zostaniesz w ori miejscu :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie ... w tym aucie szukałem miejsca dla suba i dodatkowo tam był najefektywniejszy (chyba akustyka ). inaczej by tam nie był:) tylko dobrać 10 " do pojemności.u mnie była pojemność pod głośnik stąd lekko wystaje :P pokaże jutro bo mam bagaj zawalony dziś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Jeśli ciągnie Cię w kierunku półki, to spróbuj podwieszonego pudełka

 

prześwit pomiędzy butlą a półką zaledwie parę cm.  Zbiornik na podtlenek 80 L umieszczony poprzecznie nad tylnym mostem, więc podwieszenie będzie niemożliwe, raczej całość nad półkę, ale skoro ma to wprowadzać dziwne odczucie odsłuchowe to wolę sobie dać spokój.

 

Obecnie w bagażniku gra Infinity Kappa Box, z tego co zdążyłem się zorientować jest tam głośnik Infinity kappa 12.1, rekomendowana obudowa to około 29L zamknięta, według producenta efektywność tego głośnika w okolicy 92 dB więc nie ma tragedii, troszkę gorzej z zasilaniem tego potworka bo dostaje niecałe 300 W w mostku z PS500, i tutaj widzę swoją największą bolączkę z brakiem możliwości pełnego wysterowania, obecnie dość mocno podkręcony i na wzmacniaczu i na radiu.

Ogólnie z dźwięku i szybkości jestem zadowolony (chodź martwią mnie przestery których w kabinie nie słychać a nie chcę uwalić głośnika), dość fajnie wtapia się w przód i przede wszystkim nie jest męczący a momentami odczuwalny.

 

Największy problem to pojemność bagażnika, obecnie powierzchnia załadunkowa to około  1m x 1m  więc bagażnik objętościowo jak w seicento :wsciekly:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obiecane fotki:

Prześwit pomiędzy półką a butlą -

post-7519-0-60184800-1382877820_thumb.jpg

 

wolna przestrzeń :wink:

post-7519-0-94188400-1382877870_thumb.jpg

 

post-7519-0-41122000-1382877878_thumb.jpg

 

post-7519-0-05522400-1382877886_thumb.jpg
 

 

 

 


może ta butla ,a może kwestia ułożenia suba, a może to sam sub i zasilanie .

 

nie wydaje mi się aby ten sub był jakiś tragiczny i raczej daje radę, bardziej skłaniałem się ku przestrzeni, a zmieniając koncepcję montażu zaistniała by potrzeba zmiany przetwornika, te `12 ciężko będzie w boczek upchnąć z zamierzeniem producenta 28 L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...