Skocz do zawartości

Potrzebuje pomocy przy kondensatorze...


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam taką sprawę otóż zamontowałem sobie takie małe nagłośnienie w aucie i jak puszcze wiecej niż 15% mocy na radiu to mi strasznie wszystkie swiatła mrugają... Poniżej napiszę co mam dokładnie. Moje pytanie brzmi czy kondensator rozwiaże mój problem? i jeżeli tak to ile faradów muszę mieć minimum? Prosze mi nie pisać "poczytaj a znajdziesz" itd bo chyba po to jest forum aby komuś pomóc:) Jestem w kropce bo dałem troche kasy a tu lipa...;/

 

Auto Golf 3 1.9 TD akumulator kupiony misiąc temu nowy BOSH 74A, 680ah

 

Radio: Pioneer deh-1400UB

Głośniki przód: Diora GDS 1607

Głośniki tył: Diora GDS 1607+ zwrotnice

Skrzynka: Ground zero GZRW30LSPL ustawiona na 1Ohm

Wzmacniacz: Crunch GPX2000 1 monoblock 1Ohm

 

Przewody zasilające 35mm2 - , 16mm2 +(masa ciągnieta z karoseri)

Przewody pod głośniki przednie i tylne 1.5mm2, przewody wychodzące ze wzmachola na skrzynke 8mm2 oraz przedów RCA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 53
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Przewód plusowy powinen być takiego samego przekroju co przewód masowy ponieważ płynie przez nie taki sam prąd!

Technicznie jest ok bo jest dużo krótszy , ale warto mieć ej samej średnicy . Generalnie kable za chude . Jaki materiał jest w kablu ?

Moje pytanie brzmi czy kondensator rozwiaże mój problem? i jeżeli tak to ile faradów muszę mieć minimum?

Pewnie że możę pomóc , najlepiej jak by był żelowy i miał 20 000 F minimum .

 

Sprawdz czy masz dobre połączenie masy !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable mam z zakładu gdzie pracuje i jest to czysta miedziucha nie jakieś mieszanki z alu także tu jest ok :)

Pisaliście, że przedów masowy i plusowy powinien być takiego samego przekroju więc pytam czy mogę dać na masę 16mm2 bo plusowy taki jest a wymiana masowego to mniejszy koszt bo krótszy. Masa jest prosto z karoserii wydrapany lakier powierzchnia styku jest ok według mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie konektory prasowane przy uzuciu spacialnych prasek oraz dobrze odizolowane przed prasowaniem. Tak mam 16mm2 plusowego. To co mam dać 20mm2 na plusa i minusa? A to ze altek się poci to nie wiem ale wtedy co trzeba go wymienic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok jutro jak wstanę dokonam pomiarów i napiszę tutaj wyniki ich. Ale to ma być dokładnie takie samo napięcie czy jakiś tam minimalny spadek może być dopuszczalny bo w koncu mam prawie 5m tego kabla tam??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie zamykajcie tematu jutro napiszę jak to tam dokładnie jest i coś wtedy może pomyslimy. A jak przykładowo będę miał na piecu znaczny spadek napięcia to wdety wymienić przedowy zasilające na jaki przekrój ? 20mm2 czy wiekszy?? A tak w ogóle może pomoć coś pociągnięcie masy prosto od aku a nie od karoserii?? Czy nie ma to różnicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na odpalonym 14.4V czyli tyje ile daje altek zobacz jakie masz spadki przy aku i na zaciskach na wzmaku. W dodatku po co chcesz wymieniać od razu wszystkie kable na 20 jak jeden masz 35mm to ewentualnie taki drugi dopakować na +. Pomierz i wstaw nawet jutro co Ci tam wyszło

 

Jak będzie duży spadek to sekcja zasilania jest do duszy :) Teoretycznie tak się powinno robić ze oba idą od aku. Zobacz jeszcze jutro połączenie masy akumulator z karoserią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...