Skocz do zawartości

SKODA OCTAVIA I FL, Wygłuszanie, wytłumianie drzwi


svenorg
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...

Słowem wstępu

Odgrzebię Twój wątek i wtrące swoją opinię dla potomnych.

Niech ten post pokieruje wszystkie niezdecydowane i wahające się osoby nad sensem zakupu i wygłuszenia drzwi matami Boll'a o których opinie w internecie są jednoznaczne czego efektem jest, że każdy je spuszcza w kanał, czy zrezygnować z wyjazdu wakacyjnego na rzecz dołożenia do rozwiązń STP, Dynamat itp. itd.

Tutaj każdy musi sobie odpowiedzieć czy chce w auto pakować wszystkie pieniądze jakie ma i jest to dla niego oczko w głowie, czy traktuje to jako lekką modyfikację podnoszącą komfort pasażerom.

 

 

Przede wszystkim chciałem bardzo podziękować autorowi tematu za Twoje rady :idea: :D

Dzięki nim udało mi się również swoje drzwi w O1 fl kombi wygłuszyć.

 

 

Zaczynamy

Robiłem to matami Boll standard po 4.3 zł. Wyszło mi w sumie 17 mat z dokładnym wyklejeniem środka drzwi oraz na zewnątrz.

Otworów montażowych nie usztywniałem żadnym płaskownikiem, ponieważ nie chciałem sobie dodatkowo roboty robić. Na otwory nakleiłem jeden duży kawałek maty.

 

Zajęło mi to dwa popołudnia. Pierwszego dnia rozebrałem parę drzwi. Wymontowałem wszystko co się dało wymontować (poodczepiałem przewody, wyjąłem moduł komfortu wraz z silniczkiem od sterowania szyb, mechanizm podnoszenia szyb wraz z szybą pomijając wkładkę zamka. Zostały mi gołe drzwi.

Benzyną ekstrakcyjną oczyściłem je z pozostałości po starej gąbce, jak również z środka przeciw rdzewieniu, jakieś tłuste mazidło.

 

 

Kolejnego dnia w ruch poszła oplarka i wyklejanie drzwi. W Octavii weszły mi całe 3 maty 25x50 do wnętrza drzwi i 4-ta którą musiałem docinać tuż przy zamku. Na zewnętrzne poszycie (to bliżej wnętrza auta). Na zewnątrz poszły 4 maty + 1 na drobne wyklejki w okolicach głośnika/mdfu.

 

 

Opinia

Komfort słuchania w tym momencie jest bez porównania lepszy i wart jest wydania tych pieniędzy. Pojawiły się niskie tony, muzyka stała się bardziej dynamiczna. Wrażenia z odsłuchu muzyki na seryjnym radiu bez jakichkolwiek modyfikacji. Powiem więcej jest to radio Skoda MS303, które nie ma opcji odpalenia dobrej jakościowo płyty, więc cały odsłuch był tylko na radiu!

 

Wydałem w sumie z dystansami 115 zł :)

 

Jeżeli miałby wydać na to 300 zł i więcej, to dwa razy bym się nad tym zastanowił zanim podjąłbym taką decyzję. Pewnie skończyło by się na zakupie mat BOLL'a i liczeniu się na biadolenie całego swiata, jaki to najgorszy syf jest :)

 

Ja jestem mega szczęśliwy i każdemu mogę spokojnie je polecić!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Jak poradziliście sobie z prawym górnym rogiem drzwy kierowcy (miejsce za silnikiem szyb w strone lusterka) mam tam problem rękę wsadzić a wypadalo by tę matę w tamtym miejscu po wsadzeniu jakoś docisnąć.

 

Bo nie chce silnika wyjmować nie wiem czy by potem to wszystko dzialało jak bym to chciał zamontować z powrotem :P

 

Czy tylko ja mam tam problem rękę wsadzić?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra udało mi się wygłuszyć środek bez wyciągania silniczka ;) Przydał się pędzęl na długiej rączce do wyczyszczenia benzyną miejsc gdzie nie mogłem dosięgnąć a całkiem bezcenną rzeczą przy wygłuszaniu jest taki plastikowy wałek tym to naprawdę fajnie się dociskało wszystko.

 

O dziwo za głośnikiem było fabryczne wygłuszenie (teraz już mam dwie warstwy) i co ciekawe mam też styropian @_@. Jako, że jest dobrze przyklejony i tez ma jakieś właściwości wyciszające postanowiłem go zostawić i wcisnąłem maty poprostu po około 2cm pod niego. Choć może warto było by go okleić? Może nie całego bo bez sensu ale tak jak mam w lewych drzwiach po prawej stronie tego styropianu (poprostu zgiąłem mate i nakleiłem na jego prawą ściankę) Dystan jak coś jest przyłożony poglądowo. Jak robiliście daszki nad głośnikiem, chciałem dać taką piankę która nie przepuszcza wody ale nie wiem czy nie będzie tam latać przy tym wydawać dzwięków.

P_20140822_160355.jpgP_20140822_160419.jpg

 

Sorry za post pod postem ale nie wiem jak się edytuje :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod dystans chce dac pianke polietylenową, z niej także chciałbym zrobić daszek (bo nie mam pomysłu z czego innego to zrobić) i być może troche podłoże jej pod tapicerke.

 

Doszedłem do wniosku, ze chyba okleje też ten styropian. Nie zaszkodzi. A okleiłeś też dół drzwi tam gdzie są te odprowadzenia na wodę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może podpatrzysz na inne instalki zanim zrobisz basen z drzwi.

 

Nie widać na zdjęciach tego miejsca a gdybym to okleił zrobiłbym twory w macie by nie zakleic fabrycznych 'ujść' wody. Ale podejżewam, że dół jest specjalnie wyprofilowany by woda ściekała i zostawić go w spokoju?

 

 

Pianka pod dystansem raczej nie da dobrego efektu musi być sztywno. 

Daszek zrób z maty do wygłuszania ja dodatkowo sobie podkleiłem te mate na daszek kawałkiem cienkiego plastiku i zrobiłem taka rynnę, żeby woda spływała za głośnik ;)

 

Może i nie głupi pomysł.  Pokombinuje coś, może nakleje mate na kawałek odpowiednio uciętej butelki butelki tylko boję sie dać coś plastikowego by czasem pod wpływem dzwięku nie skakało i nie stukało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widać na zdjęciach tego miejsca a gdybym to okleił zrobiłbym twory w macie by nie zakleic fabrycznych 'ujść' wody. Ale podejżewam, że dół jest specjalnie wyprofilowany by woda ściekała i zostawić go w spokoju?

Tak zostaw go w spokoju, jeśli boisz się że ta dolna nie oklejona część będzie robić problem to obejrz to:

 

https://www.youtube.com/watch?v=h1P4L7TwV9Q

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...