Skocz do zawartości

Wygluszenie drzwi - niestandardowe pytanie


kaka22
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli chodzi o maty, nowością na rynku jest GMS z nanobutylem, maty kleją się bez podgrzewania przy -10 C , pierwszy raz pojawiła sie mata lepsza od STP siver 

porównywalna z lepkością do Dynamat Extreme, kleiłem w zeszłym tygodniu bagażnik i drzwi i maty naprawde klasa a cenowo wychodzi tyle co silver 

tylko że za kawałek z rolki 100 x 50 cm ! 

 

polecam się przyjżeć nowej GMS-07XL 

http://gms.pl/media_library/2013/3/7/136266006742.pdf

 

07 nanobutyl

http://www.gms.pl/pl/_sp/111/gms_07_xl_nanobutyl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 76
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jeżeli chodzi o maty, nowością na rynku jest GMS z nanobutylem, maty kleją się bez podgrzewania przy -10 C , pierwszy raz pojawiła sie mata lepsza od STP siver

 

porównywalna z lepkością do Dynamat Extreme, kleiłem w zeszłym tygodniu bagażnik i drzwi i maty naprawde klasa a cenowo wychodzi tyle co silver

 

tylko że za kawałek z rolki 100 x 50 cm !

 

 

 

polecam się przyjżeć nowej GMS-07XL

 

http://gms.pl/media_...36266006742.pdf

 

Zabrzmiało to jak dobra reklama... Nie robisz czasem w dystro GMS u Matli? :D:hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprzedaje/montuje  , a ten śmiało można polecić ze wzglęgu na cene i jakość ...

 

nanobutylu jeszcze nie było , jest to cos podobnego do mat Seckond Skind  w dotyku nawet   czuć dużą róznicę na + w stosunku do SilentCoat czy STP Silver,

a cena ta sama albo i niższa .. 

 

poprostu lepiej się kleją , są gęściejsze, nic nie śmierdzi, zero podgrzewania - totalnie zero ,  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Burry22.

 

zostaw sobie na noc w gararzu ( od -10 do 0 C ) czy też na dworzu STP / SILNETA , i Dynamat Extreme i GMS-07XL zobaczysz które maty stwardnieją , i w tedy powiem Ci czym to jest spowodowane  :wink:

i czemu te plastyczne są lepsze od tych stwardniałych  :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 zostaw sobie na noc w gararzu czy na dworzu STP / SILNETA , i Dynamat Extreme i GMS-07XL zobaczysz które maty stwardnieją .

ale nie raz tak było , chwila moment i było ok ( pisze o silent / szumof ) . Napisałem CI żebyś spróbował , a potem pisał dalej co uważasz za dobre .  Mi te nowe GMS'y średnio się podobają . Są dobre ale bez rewelacji .

i w tedy powiem Ci czym to jest spowodowane ;)

 

i czemu te plastyczne są lepsze od tych stwardniałych ;)

Chyba sobie żartujesz :) nic nie musisz mi tłumaczyć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko dobrze... Tylko teraz pytanie co z taką plastyczną w temp - 10 stopni matą, się będzie działo w autach jakie ja posiadam czyli dwa ciemne w tym jedno czarne jak je postawić w pełnym słońcu latem ( a nie zawsze jest gdzie się schować w cień) i w środku tak dowali z 70 stopni, czy wtedy ten nano wynalazek nie zacznie pływać jak masło na patelni. :wink:



 

W domu możesz tak mówić :)

 

Jedziesz młody!

Dlaczego GMS jest gorsze/lepsze od Olejników... :D

 

ps. A tak już zupełnie poważnie, to dla mnie mata ( a miałem niemal wszystkie w ręku) to ... mata. Bierze się tą , która akurat jest taniej do załatwienia w danym momencie i tyle (oczywiście mowa o produktach uznanych producentów Silent Coat, GMS,STP, Dyna,Holly itp) a nie jakieś dekarze. :)

Jedyna różnica to na duże połacie bez wzmocnień warto położyć STP BOMB, lub Wymoffa. reszta to jedna parafia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas o 07xl .

 

W domu możesz tak mówić :)

 

 

 

Oj widzę ,że się argumenty skończyły a zaczyna się zniżanie poziomu,, czesto  a raczej niemal zawsze wystepujesz jako znawca niemal w każdym temacie , czajniki rowery,

kurczaki ziemniaki , ect ...

 

 

proszę nie odbieraj tego źle , to nie sarkazm, naprawdę..

 

 

odpowiedz jedynie na pytanie , które sam chciałes rozwinąć ale chyba nie jesteś w stanie ...ponieważ najnormalniej nie wiesz i tyle ...

 

truck:

natomiast jeżeli chodzi o nanobutyl  ma przewagę zarówno w niskiej  jak i wysokiej temperauturze, wystarczy podgrzać i sprawdzić..

robilismy testy  z Dynamatem / i Silver i tzw.szumofon to półka niżej..  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

natomiast jeżeli chodzi o nanobutyl ma przewagę zarówno w niskiej jak i wysokiej temperauturze, wystarczy podgrzać i sprawdzić..

robilismy testy z Dynamatem / i Silver i tzw.szumofon to półka niżej..

 

No trzeba będzie sprawdzić przy jakiejś okazji, tym bardziej ,że GMS jest przyjazny cenowo.

 

Natomiast skoro na co dzień masz do czynienia z materiałami z GMSa, to może podpowiesz , czym się różni ta ich pianka splen zamknięto-komórkowa od otwarto komórkowej i , która się lepiej sprawdza w jakim zastosowaniu? I czy jakakolwiek różnica jest jeśli chodzi o tłumienie hałasu, poza tym ,że jedna ciągnie wodę a druga mniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 



Oj widzę ,że się argumenty skończyły a zaczyna się zniżanie poziomu,, czesto a raczej niemal zawsze wystepujesz jako znawca niemal w każdym temacie , czajniki rowery,

kurczaki ziemniaki , ect ...

Ale gdzie ja zaniżam poziom ? :D coś się chyba koledze pomyliło ...

proszę nie odbieraj tego źle , to nie sarkazm, naprawdę..

Więc nie rozumiem w jakim celu tak piszesz :) , poducz się trochę lub popracuj w paru miejscach to możę liźniesz nieco informacji i też będziesz mógł coś napisać :)

odpowiedz jedynie na pytanie , które sam chciałes rozwinąć ale chyba nie jesteś w stanie ...ponieważ najnormalniej nie wiesz i tyle ...

Kiedyś w firmie Ticon przyszło mi pracować na różnych rodzajach gumy butylowej i pochodnych . Różnice w gumie biorą się z dodatków i "ulepszaczy" w procesie produkcyjnym , poprzez dodawanie polimerów o różnych właściwościach , choćby poprawiających elastyczność. Guma ta także ma mniejszą higroskopijność co pozwala na lepsze właściwości podczas mrozów .

robilismy testy z Dynamatem / i Silver i tzw.szumofon to półka niżej..

Możesz uzasadnić lub podać w czym jest półką niżej ?

 

Jedziesz młody!

Dlaczego GMS jest gorsze/lepsze od Olejników... :D

Tak jest paniczu :)

 

Szumi jest lepszy od tego GMS's pod względem poprawy sztywności , mocniej tłumi i nie jest w jebitych arkuszach , nie trzeba tego ciąć przy drzwiach .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No trzeba będzie sprawdzić przy jakiejś okazji, tym bardziej ,że GMS jest przyjazny cenowo.

 

Natomiast skoro na co dzień masz do czynienia z materiałami z GMSa, to może podpowiesz , czym się różni ta ich pianka splen zamknięto-komórkowa od otwarto komórkowej i , która się lepiej sprawdza w jakim zastosowaniu? I czy jakakolwiek różnica jest jeśli chodzi o tłumienie hałasu, poza tym ,że jedna ciągnie wodę a druga mniej?

 

 

truck :

 

Dziś na początku tego tematu było o matach Gladen , akurat miałem próbki tych mat :

http://hirsch-ille-car.de/Car-Hifi-Zubehoer/Fahrzeugdaemmung/Gladen-AERO-Foam.html

 

ta mata to jest dokładnie to samo co GMS-02 /012  tylko że 3 razy droższe.. jest to także podobne do Dynalinera.

 

truck:

Jeżeli chodzi o Twoje pytanie , czym się róznią  pianki otwartomórkowe od zamknietokomórkowych?

 

Moim zdaniem to ten sam materiał , tylko wiadomo na podłogę lepiej dać komórki zamkniete aby mieć 100% zabezpieczenia przed wodą , natomiast wszędzie tam gdzie jest powierzchnia / objetość np. nadkole zawsze dzwięk lepiej się wytraca na powierzchni porowatej niż ,,śliskiej'' 

 

Maty z pienionego butylu mają przede wszystkim większy zakres tłumienia niż poliuretany czy polietyleny STP. SZUM, czy inne , czemu ?

maty GMS z tego co mi wiadomo to pieniony butyl z neoprenem , właściwości akustyczne / tłumienie zaczyna się od 100Hz , natomiast w poliuretanch

dla tej samej grubości od 2000Hz , stąd używanie ich w samochodach , szum opon, dźwieki silnika,  powietrza w samochodzie to częstotliwości poniżej

500Hz , stąd w tym przedziale taki materiał ma najlepsze zastosowanie.

 

Czemu opony samochodowe robi się z gumy/butylu a nie poliuretanu który jest 10 razy tańszy ? bo poliuretan niema takich właściwości fizycznych jak butyl.. poprostu .. 

 

 

Burry22 , widze ,że google nie dało Ci odpowiedzi czemu jedne sie kleją w zimnie inne nie , niestety to co napisałś wyskakuje w wynikach wyszukiwarki o butylu w google.. :rotfl:

szukaj dalej , nie to nie to  :wink: ...

 

Czekam na Twoje wyjasnienie specjalisto od wszystkiego !!! i jestem ciekawy jak wyczuwasz tłumienie maty, po zapachu czy po kolorze jpg. na stronie internetowej  :rotfl:  :rotfl:  :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Burry22 , widze ,że google nie dało Ci odpowiedzi czemu jedne sie kleją w zimnie inne nie , niestety to co napisałś wyskakuje w wynikach wyszukiwarki o butylu w google.. :rotfl:

szukaj dalej , nie to nie to :wink: ...

Poproszę o linka .

Dawaj , jedziesz czemu jedne sa plastyczne inne mniej ?

google nie dało Ci odpowiedzi czemu jedne sie kleją w zimnie inne nie

Zdecyduj się czy chodzi Ci o klejenie czy o plastyczność

Czekam na Twoje wyjasnienie specjalisto od wszystkiego !!! i jestem ciekawy jak wyczuwasz tłumienie maty, po zapachu czy po kolorze jpg. na stronie internetowej :rotfl: :rotfl: :rotfl:

WIdzę że tylko bełkot prowokujący więc popracuj doucz się a potem pisz bo słabo Ci idzie :)



Nie odpowiedziałeś , czy miałęś szumofa w klejeniu i czy coś z nim robiłeś , bo narazie wygląda to jak tania reklama , która nawet CI nie idzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, moim zdaniem : materiał jest z rolki , jest bardziej klejący,  znacznie lepszy klej niż  SilentCoat,,  nie smierdzi , 

 

stąd moim zdaniem jest lepszy od SilentCoat , wczesniejsze GMS-y ( GMS-04 , GMS-06 ) nie były lepsze , te są lepsze biorąc pod uwage te właściwości, 

 

jak Burry22 znajdzie w necie czemu materiały które są plastyczne w niskich temp lepiej tłumią od tych twardzszych to na pewno to napisze  :rotfl:

 

moim zdaniem na wyścigu cenowym /technologicznym zyskuja tylko użytkownicy , bo mają coraz to lepsze materiały w coraz lepszych cenach ..

 

gdyby na rynku był tylko Dynamat trzeba by płacić 90zł za 0.32 m 2 , dziś można kupić taką samą lub lepszą matę- 1m 2 za tą cenę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj widzę że tylko rzucać się umiesz i zero odpowiedzi na pytania , dla mnie koniec tematu , możesz szefowi powiedzieć żę akcja GMS się nie powiodła :)

 

 

Tak jak Napisał Truck bierz maty te które będziesz miał dostępne no możliwie najniższej cenie i dostępności .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja takie małe 3 grosze od siebie przy okazji. Będę kupował maty do swojego autka i w sumie mam do wyboru:

Dynamat bulk pack 3.3m2 za 460zl 

Second skin w podobnej cenie i rozmiarach

W sumie tylko te 2 brałem pod uwagę bo nie wiem nawet jak cenowo się to ma. Jakieś rady?

 

A co do plastyczności i temperatury to zależy od tego z czego jest zrobiona, jaką ma temperaturę topnienia bo to jest odniesienie, współczynnik który określa twardość w zależności od temperatury(głównie jest to wykres) no i od struktury cząsteczkowej bo to głównie definiuje rozszerzalność termiczną wiązań pomiędzy atomami danego materiału. W dodatku biorąc pod uwagę, że cząsteczki się oddalają od siebie pod wpływem temperatury są w stanie przechwycić więcej energii akustycznej fali dźwiękowej.(zapewne działa to w ten sposób, że więcej energii w postaci właśnie fali akustycznej wpada pomiędzy atomy i tam zostaje wytłumiona). Taka moja mała teoria plus to co pamiętam z wykładów :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vincent Dynia moim zdaniem nie jest dobra pod względem cena /jakość rób na second skin bo chętnie posłucham czy fajna , nie widziałem jej jeszcze ;)

 

W domu :D ? Na auto zakładaj :P

jak bede mial czas :P

 

A wyklejałeś już może nimi drzwi? Możesz powiedzieć jak one się mają do mat STP Silver?

nie nic nie robilem leża w domu, czekaja az bede mial czas. Kupilem je na bagaznik i zobaczymy co jeszcze. Drzwi to ja juz mam zrobione (lub przygotowane do zrobionia :wink: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ja się szykuje do poprawienia swoich furtek. Aktualnie jestem na etapie zrywania starych mat. Rozglądałem się za nowymi i właśnie jestem ciekawy tych gms 07xl. mam jeszcze do wyboru stp silver/gold. O STP SIlver już dużo zostało powiedziane. A jak się do nich mają dwie pozostałe maty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...