Skocz do zawartości

dobór głośnika do wzmacniacza


berni
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
potrzebuję dobrać głośnik / głośniki do pieca Crunch 1500.1 ( monoblock, wg testów miał nawet 900W RMS przy 1Ohm )
myślałem o SX-12D2 ale postawił bym jednak na coś szybszego i chyba obstawiał bym na obudowę zamkniętą.
Generalnie muza to electro, house czasami rock. Samochód to Passat B5 kombi.
Na przetworniki jestem w stanie przeznaczyć 1500-1600 zł + buda.
Z góry dzięki za sugestie.
Pozdrawiam
Bernard

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś poczytać najpierw tematy które są już na forum i uwierz mi jest pełno. Z tego co widzę chcesz wpakowac nawet 2 głośniki 12calowe, przód masz dobrze zrobiony?? Jak z zasilaniem u Ciebie, kable zrobione?? 1500-1600zł chcesz przeznaczyc na same głośniki. Bardziej celowałbym jak już to w 2-wa 10calowe głośniki,które bedą szybkie i zrobią robotę np. CV 104 , w clozecie zagrają naprawdę dobrze i basu nie zabraknie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do przodu to już siedzą w drzwiach Hertze ESK 165, drzwi w pełni wytłumione matami, nic nie brzęczy.
Do przeróbki aby wyższe dystanse.Takie same głośniki w tylnych drzwiach oczywiście z wytłumione.
Wzmacniacz na początek HXA400.
Sufit miałem wytłumić matami, ale podczas wymiany anteny okazało się że fabrycznie jest już wyciszony, słychać trochę tył i chcę wyciszyć jeszcze całą komorę bagażnika.
Zasilanie kable 50mm^2 oczywiście oba oddzielne (+ i -), zasilanie to akumulator 82Ah, za bufor mam 2 dobre akumulatory 12V 18Ah.
kable sygnałowe raczej sam zrobię,ew jak nie znajdę odpowiedniego przewodu to kupi się coś gotowego (patrzyłem sinuslive, ale nie miałem styczności, wcześniej robiłem przewody sygnałowe przewodów przeznaczonych do sprzętu estradowego). Do położenia wiązek raczej wybiorę ciepłe dni, tapicerka pójdzie do prania a w tym czasie położy się kable, a będzie tego trochę.
Zastanawiam się nad jednym, czy nie spiąć do kupy mid-bassów z przodu i z tyłu, i tak samo tweeterów, zapiąć je pod wzmacniacz i podział na radiu/wzmacniaczu.
Wadą by był brak regulacji głośności przód/tył czy nie bawić się i zostawić zwrotki i każdy kanał ma napędziać oddzielnie drzwi.
A jak z dostępnością tego CV 104 ?
Tak się rozejrzałem na prędkości i jakoś wujek google nie podpowiada sensownie.

Pozdrawiam

Bernard

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co Kolega miał wcześniej ? Jakich głośników słuchał ? Vega to raczej granie typu gong i stop, gong i stop (może trochę mało miarodajna opinia, na podstawie V-Maxa 12, ale rozmawiałem na temat 104 z Forumowiczem i powiedział, że 104 jest jeszcze bardziej punktualna i typowo pod SQ) i żeby właśnie nie było rozczarowania grą takiego typu subwoofera :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Crunch przeszedł renowacje, trafił do mnie jako palący się trup, naprawa przetwornicy to był pikuś, najgorzej z odpaleniem koncówki. 
Byłem 2 tyg. na zwolnieniu jak go naprawiałem i powiem, że już nie bardzo co może mnie zaskoczyć
Poszło ok 1,5mb drutu 4mm^2 na pogrubienie ścieżek prądowych, kondensatory w przetwornicy na nowe, źle dobrane dwójniki RC, część elektrolitów w torze audio wymieniona na właściwe. Stopień końcowy zmodyfikowany, oryginalny nie wyglądał na stabilny, szczególnie kompensacja temperaturowa stopnia końcowego.
Mogę jeszcze podnieść moc wzmacniacza dla 2 Ohm, rezygnując całkowicie z pracy na 1Ohm, podwyższając zasilanie stopnia końcowego (samo przewinięcie transformatorów) do +/- 80V max.

Co do samego suba jakoś nie przepadam za przeciągającym się basem, a wręcz czasami mam dość, lubie jak jest punktualny, chyba coraz bardziej robię się wybredny w pewnych sprawach (starzeje się czy co :P )
Właśnie jak przedstawia się cena CV 104 ? i gdzie go można nabyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może w dziale Giełda/Kupię by ktoś zaproponował w używce :) Chyba tak tylko możesz poszukać, co nie zmienia faktu, że trzeba by tego najlepiej wysłuchać. Z tego co pamiętam, to Kolega Duber miał 2 sztuki kiedyś, a Kolega hehepack 3 ma w bagażniku, więc coś w tym jest, że 1 sztuka w klozecie może być zdecydowanie niewystarczająca dla Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja miałem dwa rózne odsłuchy tego suba...

 

Pierwsza, zasilona orkiem 8004, za słabo wattuff pod tłoczenie powietrza a tak ich cchiał uzywac...

 

Druga kwestia to truckowa skrzynia w audi i w nysce Gustava. Tam nadrabiał troche bo grał w closed ale znów z drugiej strony dla mnie nie jest głosnikiem który lubi byc tak stłoczony i w tym closed do mnie równiez nie przemawiał.

 

Miałem natomiast 15... Zasilałem go dobrze, traktowalem takze i łupał w szczelinie dość ładnie :D Tyle ze  na 15 nie miałem wtedy miejsca :D



Dla mnie jest troszke nijaki, chciałby byc pompka ale producent miał zazwyczaj dobre produkty sq i tak by rowniez chciał aspirowac... Ale ani to ani to nie wychodzi mu dobrze, to moja opinia. Strokera nie zastapi a chyba tak chciał byc szyty,uwazam.

 

Co innego vega 104 czy 124, tak jest jasno i klarownie, zwarcie i kopliwie ale nei jest to sub do rzutu miesem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...