Skocz do zawartości

Doradztwo przy małym zestawie CA


xq92x
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm może ja mam jakieś nieudane ucho, ale sam używam maximo już około 2 lata i nie wydaje mi się żeby miały "aż tak" ostrą górę. Miałem je początkowo pod keniem, teraz pod alpiną i nie odczuwam żeby góra była za ostra. Zgodzę się natomiast co do innego stwierdzenia - są to uniwersalne głośniki dobre na początek.

Niektórzy tak uważają, ja nie, bo lubię troszkę ostrzej. Ale twierdzę, że jak zamontowałem tweetery w trójkątach w Octavii i je dobrze ukierunkowałem, to grają one zbyt głośno w porównaniu do wooferów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 82
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

 

Infinity REF6530CS - mało opinii

To z mojej strony masz pozytywną, z tego zestawienia to mój typ, poprzednią serię miałem a obecnej słuchałem.

Z kolei ani Maximo ani Tempo się specjalnie nie zachwycam.

 

Mastah22 twierdzi, że góra dobra, a dół?

Dół też jest ok plus to że są w stanie całkiem sporo znieść.



 

Ja wiem ze ludzie skreslili te firme od kiedy półka media-markt przestała być wyznacznikiem jakosci, ale troszeczke niesprawiedliwie.

To chyba takie skrzywienie, że jak w markecie to już wszystko złe :) Chyba bardziej niż troszeczkę mastach :) Aż strach pomyśleć jakie niedobre się kappy  zrobią jak media na półkę wrzuci :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam dylemat z dobraniem skrzyneczki.

Będę mógł zasilić max. 400W RMS przy 4Ohm.

Szukam czegoś solidnego, żeby miało chociaż 300RMS, może być używka.

Wczoraj na Allegro pojawił się używany PB M10 w bardzo dobrym stanie za 200PLN, ale jak poczytałem o rozsypanych Powerbassach to odpuściłem, migiem się sprzedał, w sumie mogłem zaryzykować.

Z tego co wiem Infinity REF1260 jest bardzo wytrzymałym głośnikiem, a na tym by mi zależało.

Rarytasem nie jest, ale czego chcieć za 300-350.

Budżet chyba zostanie okrojony, więc szukam w kwocie jak wyżej.

Z głosnikiem się żenić nie będę, po jakimś czasie można sprzedać, dołożyć i kupić coś lepszej klasy.

 

Im więcej czytania tym większy mętlik.

 

PS: Mam nadzieję, że znajdzie się parę osób, którę udzielą tak cennych rad jak we wcześniejszych postach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

śmieszą mnie w tej chwili takie tematy :) Jeśli ktoś zaczyna zabawe to i tak jaki zestaw by nie kupił polecany przez osoby z forum to będzie dla niego mega w porównaniu do serii, taak rozumiem ze kazdy chce jak najlepiej zainwestować swoje pieniądze i stąd te pytania, sam wypisywałem bezsensowne posty bo tak najłatewiej dla laika ale zrób jak Ci koledzy mówią CZYTAJ posty !!! 

Zaczynałem tak jak każdy głupie pytania typu: "jaka skrzynia?" "jaki wzmak?" Posiedziałem troche przy kilku tematach na forum i już wiem na co moge sobie pozwolić teraz wiem ze głupim rozwiązaniem była inwestycja w subwofer przed zrobieniem porządnie furtek :] Słyszałem u kolegi dls r6a na niby wygłuszonych drzwiach i jak dla mnie sub już nie jest na pierwszym miejscu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mam nadzieję, że znajdzie się parę osób, którę udzielą tak cennych rad jak we wcześniejszych postach.

Nic z tego :) Tym razem czytaj do upojenia, od groma jest na forum tematów o różnorakich subach łącznie z tym jak je zasilić i w jakich skrzynkach najlepiej się sprawiają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic z tego :) Tym razem czytaj do upojenia, od groma jest na forum tematów o różnorakich subach łącznie z tym jak je zasilić i w jakich skrzynkach najlepiej się sprawiają.

Myśłałem, że mogę na CIebie liczyć jak przedtem :)

Trzeba będzie poprzeglądać, co ludzię wożą...tylko ciekawe czy na coś będzie mnie stać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat sub to rzecz ktora "wkladasz" na koncu. Wiec mozesz przygotowac wszystko (instalacja) i kiedy tylko jest okazja (sklep, spot, itp) mozesz poprostu wrzucic skrzynie na pare minut do bagaja i odsluchac. Po paru odsluchach bedziesz juz wiedzial czego szukasz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat w moim przypadku na razie to będzie priorytet, gdyż w drzwiach nie ma miejsca na odpowiednie głośniki, a nie będę robić miejsc i wygłuszać, bo wiem, że autko długo u mnie nie pobędzie - tak sprawa wygląda, więc przód zostaje jaki jest.

W następnym wszystko zrobie jak być powinno.

 

Na razie pokombinowałem i pomyślałem, że zamiast średniego wzmacniacza i średniego suba lepiej kupić chociaż jeden dobry element, a potem drugi wymienić i wyszukałem coś takiego:

JL AUDIO 10W0v3 + Soundstream P204e

Wzmacniacz byłby na wygrzanie, może chwilkę dłużej, a potem coś mocniejszego.

I tu pojawia się kilka pytań:

Z tego co widziałem to po zmostkowaniu z dwóch kanałów z P204e można wyciągnąć 180RMS przy 4Ohm, zgadza się?

Spotkałem się z różnymi danymi odnośnie głośnika: znalazłem 300W RMS u producenta i większość Allegro i 125 W RMS w jednym miejscu.

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzebiąc wczoraj po internecie wyszukałem parę propozycji subwooferów w kwocie do max. 450-500, czytając opinie mam metlik w głowie (nie ma lidera), czasem nie znalazłem opinii.

Zakup planuję w drugiej połowie kwietnia.

Oczekuję szybkiego subwoofera w zamkniętej skrzynce, głównie do rocka, czasem jakiś pop, trance, hip-hop, ale na pewno inna muzyka też się zdarzy.

Będę w stanie zasilić do 400RMS.

 

Oto kandydaci:

 

PowerBass S-124 420PLN
Hertz ES250 440PLN

PowerBass M-124 369PLN
JL AUDIO 10W0v3 520PLN
Rockford Fosgate Punch P2D2-10 520PLN

W drodze eliminacji odrzuciłem takie oferty:
PrecisionPower S.12 200PLN 
Powerbass S-10 300PLN - nic szczególnego sobą podobno nie reprezentuje
Infinity Ref1260w 350PLN - podobno żadna rewelacja
Hertz ES 300 350PLN - dobry w BR, ale dość wolny
Audio System MX12 Plus 420PLN - z tego co wyczytałem to jedna ze słabszych serii i nic poza dudnieniem
HELIX B12E 450PLN - mało wieści, ale chyba nie byłby faworytem
HELIX DB 12S 500PLN - niezbyt szybki, lepszy byłby Powerbass jw.
ESX SX1040 520PLN

 

Znalazłem jeszcze

Infinity Kappa Perfect 12.1 250PLN, ale używka, więc pewnie się sprzeda zanim będę miał pełną kwotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę się wypowiedzieć o Rockfordzie Fosgate P2, bo taki odpaliłem  na dniach, tylko wersja 12" i 2 x 4 Ohmy. Bardzo fajny sub, szybki (siedzi w 34 l klozecie - brutto, czyli ok 31 netto), wydaje mi się szybszy, jak stara zielona Kappa, potrafi fajnie i nisko zamruczeć. Myślę, że w przypadku 10" może być równie dobrze. Trochę byłem sceptycznie nastawiony początkowo, ale odsłuch w aucie wypadł naprawdę dobrze, sub gra miękko, nie wybija się, dobrze nadąża, oczywiście potrafi uderzyć. Przypadł mi bardziej jak RE SR, taki widocznie mam gust :P Dobry napęd robi swoje (zasila go Kenwood PS-400M).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro 12' gra Ci szybko to 10' nie powinna być wolniejsza ;)

Co do dwucewkowca to chcę mieć możliwość ustawienia na 4Ohm, czyli jak się nie mylę to 2x2Ohm.

Spoglądałem sporo na JL i tu jest pewna niezrozumiałość.

Dwa modele: 10W1v2 i 10W0v3.

Na stronie producenta dla obu "Continuous Power Handling (RMS)", czyli moc ciągła wynosi 300W, a np. na aukcjach przy pierwszym jest podawane 150W, a przy drugim 300, ale spotkałem też 125.

:mur1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aukcje aukcjami sprzedawca dodaje opis jaki chce tak jak i napisy jak to było "kontrabas" ? Jak chcesz prawdziwe dane to strona producenta/manuale/dane podane tu przez użytkowników. Nie sugerował bym się tym co tam napisze Pan Kowalski na aledrogo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło by było, gdy był nowy, ale PEWNĄ, zadbaną używką nie pogardzę, kwota max. 450-500. Jest to kwota jaką mam na subwoofer w skrzyni (nie sam głośnik).

Akurat w tym poście miałem na myśli ciśnienie, oczywiscie nie jak w DB Dragu, ale po prostu który zrobiłby większe, chciałbym też zaznaczyć, że nie jest to priorytetem.

Chciałbym, żeby grał dość szybko, w miarę jakościowo i potrafił ładnie mięciutko uderzyć, ale ciągłe dudnienie mnie nie interesuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suba dobiera sie na koncu. Mam nadzieje że masz juz wybrane radio piec i głośniki na przód. Jakie?

Ja chyba wybrałbym RFa P2 z tego cos nawymieniał. P1 u Przemcia ładnie zamiatała ale tam miała ogarnietą fest skrzynkę, fest zasilanie, sub był dobrze wystrojony i zgrany nieżle z przodem. Na końcu sie okaząło że słucham 8" a nie 10" :rotfl:

 

 

PS. Powiedz też nam coś o elektrowni jakie kable itp. Same głosniki nie grają potrzebuja wielu innych czynników składowych takich jak choćby skrzynka czy zasilanie do pieca. Wrzuciłbys mojego Braxa 10.1 w ślepym teście do siebie i po chwili powiedziałbys że mało basu :/ chusteczkowy ten głosnik ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do przodu to polecam pierwszy post na tej (4) stronie, czyli że przód na razie zostaje jaki jest (jakieś małe Pioneerki), bo nie ma miejsca na konkretne głośniki, nie będę tu nic montować z przodu, ani wygłuszać, bo nie wiąże przyszłości z obecnym autem.

 

Co do radyjka to planuję wyszukać Alpine z USB do 500PLN, prawdopodobnie z serii CDA albo jakiegoś Pioneera.

Obecnie leży okablowanie Dietza 10mm po poprzednim zestawie, ale gdy zajdzie potrzeba to je wymienię na coś około 35mm pewnie lub 50, żeby nie wymieniać w trakcie rozbudowy.

 

Wzmacniacz na początek będzie SoundStream P204e, tak na wygrzanie głośnika, potem go sprzedam albo zostawię i kupię coś konkretniejszego, sprawa jest otwarta.

 

PS: Nie musi być to koniecznie coś z tej listy, na liście jest to, co mi się udało znaleźć i uważałem za stosowne, inne propozycje są mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musi być to koniecznie coś z tej listy, na liście jest to, co mi się udało znaleźć i uważałem za stosowne, inne propozycje są mile widziane.

 Trochę poczytałeś widzę :) No to niech będzie - do Twojego grania bym widzał AS 10sq albo helix  p10. Niestety musisz się liczyć z trochę wyższą ceną i faktem, o którym Cober pisze - sub dobiera się na końcu. A dlaczego akurat te dwa? Info masz na forum... i musisz znów sobie poczytać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sinoff, naprawdę wdzięczny Ci jestem za każdego posta, bo zawsze wnosisz dużo do tematu, następuje jakiś przełom, ale niestety obie propozycje jako nowe są poza moim zasięgiem cenowym, a ustalona granica jest obecnie nie przekraczalna, chyba że uda sią wyrwać używkę to bym brał, ale na razie chcę się skupić na tym co mogę mieć od ręki za max. 500PLN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z

JL AUDIO 10W0v3

i

Rockford Fosgate Punch P2D2-10

Jak one by wypadły na tle wspomnianego AS?



Może Ameryki nie odkryłem, ale przeglądając różne strony, oferty zauważyłem, że Ground Zero GZUW 10SQ i Audio System HX 10SQ to chyba jakieś bliźniaki.

Konstrukcja niemal identyczna, Ground Zero jest dwucewkowy, a w AS jest wolne miejsce na złącze drugiej cewki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...