Skocz do zawartości

Linear Tilt Control - co to jest ?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak Rodek :)

kacpinio, nie mogło by to być, bo wzmacniacz posiada tylko GAIN i ten Linear Tilt Control. Nie ma żadnych filtrów itp.

 

Raadek, czyli coś na zasadzie podgłaszania ? Jakoś mi się to w myślach gryzie, bo przecież za moc sygnału na wejściu, a zarazem podgłaszanie robi radio. Ciekaw jestem na jakiej zasadzie jest to realizowane.

 

Regulacja nachylenia... Może chodzi o podbijanie pasma (poniekąd jak by rysunek przy tym tak przedstawia), ale w jakim zakresie ... ? ( takie moje przemyślenia )

 

Jak ktoś ma jakieś sugestie, to proszę pisać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manuala potrzebuję, bo chciałem się dowiedzieć ile "V ma na wejściu", że tak powiem :P

 

Szukałem manuala na forach z kraju "Wujka Sama", ale bezskutecznie.

 

Model to 235i ( od Zed Audio ), którego miał hehepack ( sprzedał uszkodzony ) i w którym były wymienione drabinki rezystorowe ( stopień wejściowy i końcowy nie ruszany ).

 

Ogólnie ma posłużyć do napędzenia tweeterków.( chyba że mi nie podpasuje grą :) ) w biampie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mówicie wnioskuję że to może byc regulacja częstotliwości podbicia.. albo może regulacja szerokości podbijanego pasma.

Może warto napisac do samego producenta z prośbą o udostępnienia manuala..:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja naprawiałem ten wzmacniacz i ode mnie go kupiłeś.

O manualu możesz zapomnieć, korespondencja z Zed Audio też będzie bezowocna, przynajmniej moja była. Na mój gust, wiedzę i ucho to jest potencjometr zmiany charakterystyki filtra wejściowego od dolnoprzepustowego, przez środkowoprzepustowy po górnoprzepustowy.

Spróbuję jeszcze o to popytać, bo też mnie to interesuje, na diyaudio.com, tam jakoś łatwiej dzielą sie wiedzą.



Korekta tego ca napisałem wczesniej, jednak pamięc bywa zawodna. Według gościa z diyaudio.com służy to do regulacji ilości basu w sygnale. W pozycji środkowej bez wpływu na sygnał, skrajne lewe położenie mniej basu, skrajne prawe więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie też jego przeznaczenie :) - na wysokie tony.

 

Magic, pisałem na maila także z tym pytaniem o tą regulację itd. ( ps. rzadko kiedy spotyka się tak zapakowaną paczkę w takiej cenie :) )

Wzmacniacz przejrzany, ale jeszcze nie miałem czasu podłączyć do instalacji ( praca, roboty w domu - na necie siedzę w pracy :P - nie to że się obijam, bo taka praca ).

Z resztą jak pisałem kabel 20mm^2 od KAC-923 nie wejdzie w terminal tego Rodek-a

Właśnie odebrałem kabelki na nową instalację 35 i 50mm^2 ( 50 na CA, a 35 na nową masę aku->buda ), ale do tego 235i muszę jeszcze nabyć 10mm^2

 

Kolejny raz przeróbka instalacji... ehh

Obecnie 25mm^2 i przejście na 50mm^2, tyle że mój rozdzielacz to 1x20->4x10 ( a wchodzi 1x25->4x16, i nawet bez przycinana da się upchnąć 20mm^2 :) ). Jednakże 50mm^2 nie ma siły żeby wszedł.

Ma może ktoś do odsprzedania, lub wie kto ma rozdzielacz 1x50 na minimum 3x16-20mm^2 na zbyciu ?

 

Mam nadzieję, że ten Rodek od Z"gr"ed Audio, nie zagra sucho jak np. R4100A ( który teraz goni z powodzeniem 2x SW.STX.8.2.300 w podwójnej paczce ). bo inaczej, labo pójdzie w inne ręce, albo zasili jakąś nową konstrukcję HA ( jakieś kolumienki własnej roboty ).

Na razie zima i zanim się pogoda zrobi na tyle, że pod chmurką będzie można położyć nową instalacje, to jeszcze trochę minie :)

 

A wie może ktoś jak jest tutaj z czułością wejścia, lub w pokrewnych modelach z tamtych lat ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie samo i ja mam wrażenie odnoście tego Linear Tilt Control, jak by regulacja basu. Taki Bassbost, ale z opcją ujmowana i dodawania basu.

 

Dzisiaj z wielkim bólem podłączyłem tego Rodek-a 235i

Miałem też przeciągnąć zasilanie 50mm^2, ale sprawy się skomplikowały.

Piszę że z bólem, bo jestem sprytniejszy od przeciętnego misia i rano złamałem mały palec u nogi :) ( mniej napier... jak jadę autem i operuję sprzęgłem, niż jak chodzę ), ale dosyć o mnie.

 

Powiem szczerze, że zajebi...cie mnie zaskoczył ten maluszek. Z początku miałem wrażeniu, że dorównuje KAC-923 ( ~2x115W ), a ma tylko 2x39W przy 13,5V. Przy czym słuchałem na nie odpalonym silniku. Dość mocno kopie w HV165 i w ogóle ja na tych swoich parę wacików, co wyrysowało zdziwienie na mojej twarzy, bo już słuchałem wzmacniaczy mających po 35W

Myślałem, że mam podkręcony ten Linear Tilt Control, ale jest na 0

GAIN jest skręcony ma minimum, tak jak mam to w Kenwood KAC-923 ( czułość do 3, czy 3,5V, a radio 5V )

 

Po kilkunastu minutach i kilku piosenkach dało się zauważyć że przy górnej granicy ustawienia głośności zaczyna się kończyć ten piec i brakuje mocy. Jednakże jest to od około 42-43 na 50 stopniowej skali radia i jest już głośno.

Jego gra na górnych częstotliwościach jak na razie też mi pasuje, ale puki co jest to kilkanaście minut słuchania.

 

Coś czuję w kościach, że będę poszukiwał jego mocniejszego braciszka na wooferki.

Swoją drogą potencjometr gain w 235i do wyczyszczenia bo "skacze", lub do wymiany, ale przy ustawieniu na minimum to i tak bez znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potencjometr musiał zostać wymieniony ponieważ siał charchami i trzeszczeniami. Dzisiaj go wymieniłem, ale bez ponownego podłączenia do instalacji ( brak czasu ). Teraz siedze na L4 ( w związku ze złamaniem :P ).

Coś czuję, że jeszcze chwilę pojeżdżę z nim na przodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...