Skocz do zawartości

DAC z USB do HA?


stanec
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Interesuje mnie temat domowego audio, a konkretnie możliwość słuchania muzyki inaczej niż z vinyla/CD/DVD. Coś pokroju DAC-a, który możemy podłączyć pod kompa lub do DAC-a podłączyć pamięć USB/dysk twardy i odtwarzać bezstratną muzykę w oryginale lub np. we FLAC-u z dobrą jakością dźwięku wyjściowego.

 

Czy coś takiego jest możliwe?

 

Z tego co sobie poczytałem na forach o tematyce HA to są osoby, któe twierdzą, że jednak dźwięk z dobrego odtwarzacza CD jest lepszy niż z podobnego cenowo lub tańszego urządzenia typu DAC i sygnał np. z PC.

 

Miał ktoś z tym doczynienia? Są jakieś urządzenia tego typu warte zainteresowania?

 

Wiem, że w CA stosuje się tegu typu rzeczy, np. z Ipodami i nie tylko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja uzywam dac po usb, polecam, genialne rozwiazanie, chociaż są lepsze np. źródło squeezzbox -> zewnetrzny dac -> wzmacniacz - > kolumny  - wtedy mozesz podpiąć spory dysk i sterować i wybierać muzykę z pilota ;)

 

Jaki budżet ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kwoty to raczej rozpoznaje się w temacie. Bardziej by mi pasowało porównanie jakościowe do sprzętu CA, np. coś pokroju klasy procka h701. Główne kryterium to odtwarzanie flac po usb/dysku. W kompie mam kartę muzyczną Asus Xonar DX, ale to raczej w drugiej kolejności. Co jest wartego polecenia i jakiego rzędu są to kwoty?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jest o dac-a z usb to po co wew. karta? Podlaczasz dac-a po usb i cieszysz sie muzyka, a karte mozna wyciagnac ;) A dac-a to najlepiej posluchac we wlasnym systemie. Rozwaznie podchodz do opini prasowych i tego co ludzie na forach pisza ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta lampucera ma dobre opinie, tylko ze to diy a ja bym wolał coś gotowego.

 

Po drugie prawie nie ma modeli z możliwością wpiecia do nich urządzeń usb, większość to podłączenie do kompa, ale może bym to jakoś przebolal.

 

kwota powiedzmy do 1000 zł, mmogą być używki.

 

Jest jeszcze np. cos takiego polskiej produkcji jak Nostromo 4 i ma dobre opinie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nowe, i coś gotowego to Zastanów się nad Dac-em Matrix Mini, co prawda cena nowego to 1400 zł ,ale wiele pozytywnych opinii zbiera, fajnie wygląda, wbudowany wzmk słuchawkowy, funkcja preampa, pilot :

 

http://www.c4i.com.pl/index.php?option=com_virtuemart&page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&category_id=60&product_id=585&Itemid=1

 

Ale podpisze się pod moimi poprzednikami : Lampucera maxi + tuning, albo jeszcze lepiej ( ale tu trzeba by dokupić osobny konwerter USB , np Tenor te7022l ) to Lampucera mini + postawienie lampowego stopnia analogowego ( wywalenie 3 wzmacniaczy operacyjnych ad797 za kostką DAC, (w lampucerze mini to BB PCM1798, wyjście prądowe, lepsze niż napięciowe do lampizacji )  )

 

Ewentualnie do kupienia na e..y są też układy DAC z kością BB PCM1794 ( teoretycznie lepsza od PCM 1798 ) razem z zamontowanym odbiornikiem USB.

 

Wiadomo, trzeba obudowę, i kogoś kto poskłada. Koszty to od 500 zł do ponad 2000 zł.

 

Dodam że taka zlampizowana lampucera mini na pewno gra lepiej od DAC-a Asus Xonar Essence One, które to kosztuje ok 2000 zł, a w prasie Audio Video dostało niemal oceny High Endowe...

 

http://www.av.com.pl/przetworniki-dac/583-asus-xonar-essence-one

 

Zobacz ostatnią stronę i te piękne poetyckie opisy, nie jeden poeta tak nie pisał jak oni :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stanec na ebaju masz do wyboru, do koloru tego wszystkiego

Na takich kostkach na jakich sobie wymyślisz

Sa bb pcm 1794 ( takich jak w hxd2) czy na woolfsonach z wysokich modeli cambridge audio

 

O montaż tego czy obudowe nie masz sie co martwić :wink:

 

Za mały % ceny nowego fabrycznego urządzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakim problemem jest sygnał cyfrowy z komputera podłączony do zewnętrznego DAC?

 

Tak się właśnie zastanawiam, czy zamiast USB nie będzie lepiej pdpiąć tego po optyku z mojej karty dźwiękowej. Raz, że lepszy dźwięk, dwa, większy wybór wśród DAC-ów. Także ta opcja jest raczej bardziej rozsądna.

 

Co do Lampucery to nie wiem co by musiało się w niej znajdować, aby zagrało to na jakimś tam poziomie. Nie ma za bardzo porównań np. do MF V-DAC czy MF M1 DAC, albo do tych całych Nostromo Wolf, bo u każdego Lampucera może być w zupełnie innej konfiguracji :wink2:

 

Z tego co wyczytałem na innym forum to modami Lampucery zajmuje się niejaki McGyver (jak również sam chyba robi własne DAC-i).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po optyku lepiej i prościej. Aczkolwiek u mnie lampucera po USB poprzez odbiornik tenora chyba mnie jak i mojemu koledze lepiej zagrała po USB. Ale to jeszcze będziemy weryfikować. co do poziomu dźwięku dac lampucera po prawidłowej lampizacji ( a McGyver na pewno to dobrze robi ) myślę że zagra lepiej niż sklepówki do 2 tysięcy zł ... Najlepiej posłuchać we własnym systemie.

Mcgyver chyba jest z Sosnowca to troche daleko masz. Ale przodownik lampizacji, Łukasz Fikus pochodzi chyba z Warszawy.

 

http://www.lampizator.eu/

 

nic tylko czytać .. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.lampizator.eu/

 

 

 

nic tylko czytać ..

 

Dlaczego polski użytkownik, na stronie polskiej firmy ma czytać coś w języku Monty Pytona??

Wkurzające podejście, abstrahując od tego czy ktoś zna język czy nie.

 

Zamiast "From Poland with love"  powinno być za parę euro wyliżemy tyłek zagraniczniakom...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

truck  - nie do mnie to pytanie, zapytaj Fikusa :)

 

Osobiście wydaje mi się że angielski jest bardziej uniwersalnym językiem niż polski. poza tym Fikus głównie chyba sprzedaje za wielką wodą, tam jest na tym bicie, zasobność portfeli też większa ( zaznaczam - to moja opinia ). Z drugiej strony mało jest w Polsce takich ludzi jak on, opisujących co robili i podających gotowe schematy. Swego czasu też dużo udzielał się na forum, odpisując pytającym na prv. Nie wiem jak teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie neguję know how tego pana, czy też tego co robi/robił, jedynie ta strona mnie wkurzyła firma w Polsce, prowadzona przez polaka, i ciężko było wrzucić jej drugą wersję w ojczystym języku, pachnie wiochą, jak w stylu tych polskich "emigrantów" , którzy po 2 latach w UK zapominają języka :D

 

ps. Sorry but my polisch nie jest dobra, but ja mieć dobra company , my doing bardzo hi-end lampizera... :D

 

 

Stanek może to Ci pomoże w rozeznaniu i wyborze:

 

http://ebookbrowse.com/dac-hifi-choice-group-test-winner-april-2012-pdf-d418157382

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od siebie polecę lampucerę maxi, na kościach podanych wcześniej przez lklukasza, zagra na pewno bardziej przestrzennie, z większą lekkością i szczegółem od większości DAC'ów do 1000 zł.

Co do lampizacji stopnia analogowego w niej - nie przesadzajmy, już wiele o tym było pisane na różnych forach. No chyba, że ktoś ma za dużo siana i lampy podniosą tak bardzo jego ego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od siebie polecę lampucerę maxi, na kościach podanych wcześniej przez lklukasza, zagra na pewno bardziej przestrzennie, z większą lekkością i szczegółem od większości DAC'ów do 1000 zł.

Co do lampizacji stopnia analogowego w niej - nie przesadzajmy, już wiele o tym było pisane na różnych forach. No chyba, że ktoś ma za dużo siana i lampy podniosą tak bardzo jego ego.

Mozesz napisac na jakich lampach w stopniu analogowym lampucery sluchales?  Z jakim dac-iem porownywales?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stanek może to Ci pomoże w rozeznaniu i wyborze:

 

 

 

http://ebookbrowse.c...-pdf-d418157382

 

Trucku - wsystkie te testy gazetowe i nie gazetowe to sobie zada mozna wsadzić - każdy podkupowany przez inan firmę - najlepsza opcja to wypożyczyc za kaucja i osłuchac i wybrać ten który sie podoba najbardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...